Autor Tema: blokira zadnji desni tocak  (Pročitano 8750 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
blokira zadnji desni tocak
« poslato: Januar 03, 2011, 07:57:02 posle podne »
Vec par dana kako je ovaj minus meni je SKROZ blokiran zadnji tocak!! auto uoppste nije za voznju, ne moze da se odblokira lako.. i pitam tu nekog taksistu i kaze da su diskovi nazad ili plocice loseg kvaliteta pa se lepe na hladnoci..problem je i to sto rucna vise ne reaguje (kada je podizem nema otpora i nista `ne hvata`) . Stanje katastrofa angry2 e sada da li mogu sam (imam garazu pa ne smeta na zimu da radim) da sredim to samo zamenom diskova i plocica ili je jos u necemu problem? a blizi mi se i registracija... ili da bolje odvezem majstoru?
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2011, 07:59:17 posle podne »
Sefe tebi su zaledile sajle od rucne, i jel si siguran da su diskovi pozadi, da nisu dobosi?

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2011, 08:00:03 posle podne »
da diskovi 100 posto.. gti 8v 1991 godiste..
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2011, 08:05:31 posle podne »
Ako znas ista oko majstorstva lezi ispod auta, isprati sajlu od rucne i na kljestima probaj da mu vratis taj mehanizam za koji je sajla zakacena, a ako ne,gurni ga u garazu da stoji ali vidi zagrej malo garazu i popusti ce, bez brige, a zimi ne dizi rucnu da ti se ne bi desavale ovakve stvari, to ti je moj savet... pozz

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2011, 08:08:48 posle podne »
Ako znas ista oko majstorstva lezi ispod auta, isprati sajlu od rucne i na kljestima probaj da mu vratis taj mehanizam za koji je sajla zakacena, a ako ne,gurni ga u garazu da stoji ali vidi zagrej malo garazu i popusti ce, bez brige, a zimi ne dizi rucnu da ti se ne bi desavale ovakve stvari, to ti je moj savet... pozz

pa da ne dizem je vec 3 dana i sve je `ok`. Jos ako ne budem morao da je dizem na tehnickom bice super  :rolleyes:  hvala na savetu
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2011, 08:12:33 posle podne »
Mozes ti da je dizes, ali posto u buzir sajle udje voda, ti je dignes, ostavis preko noci dignutu, ona zaledi i kad spustis rucnu nece da se vrati vajle i desava se to da tocak blokira... a ti si vozio auto sa tako blokiranim tockom?

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2011, 08:18:02 posle podne »
Mozes ti da je dizes, ali posto u buzir sajle udje voda, ti je dignes, ostavis preko noci dignutu, ona zaledi i kad spustis rucnu nece da se vrati vajle i desava se to da tocak blokira... a ti si vozio auto sa tako blokiranim tockom?

ne nego sam u svom besu udarao kljucem za odvrtanje tocka u tocak i tresao auto gore dole pa ga odblokirao..posle jedno 10-15 min agonije
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2011, 08:20:17 posle podne »
ako te ne mrzi digni ti to na dizalicu pa zavrti tocak, ako ga nisi odblokirao skroz, zapalices kocnice bezveze ...

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2011, 08:23:05 posle podne »
Nemoj da se zezas sa tim ,pa jos da udaris nekog ,vidis da ima leda na sve strane  angry2. Podigni isprati tu rucnu tj sajlu ,vidi cak i lezaj kakav je ,mozda on nesto blokira .

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2011, 08:24:34 posle podne »
brate vec mi je tocak,odnosno zadnji desni `dimio`  boodala dakle nesto je sagorelo,ili diskovi ili paknovi... wacko videcu sutra.. znaci kada potegnem rucnu, ona reaguje na zadnje diskove,i kada ima vode zalepi ih i ne mogu da se odblokiraju,to kazes da je nacelno problem? vec sam menjao samo prednje diskove i plocice, zadnje nisam pa pitam. Mada vidim u servisnoj knjizici da su mu pre 20.000 menjani zadnji paknovi
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2011, 08:31:25 posle podne »
brate vec mi je tocak,odnosno zadnji desni `dimio`  boodala dakle nesto je sagorelo,ili diskovi ili paknovi... wacko videcu sutra.. znaci kada potegnem rucnu, ona reaguje na zadnje diskove,i kada ima vode zalepi ih i ne mogu da se odblokiraju,to kazes da je nacelno problem? vec sam menjao samo prednje diskove i plocice, zadnje nisam pa pitam. Mada vidim u servisnoj knjizici da su mu pre 20.000 menjani zadnji paknovi

Voda-kondenz koji se stvara u samoj sajli (tacnije izmedju buzira i sajle) ledi, ne izmedju plocica i diskova, tebi ustvari kada povuces rucnu, sajla zaledi i po spustanju rucne sajla ne moze da se vrati u prvobitni polozaj nego ostaje kao da je rucna dignuta jer je zaledila! Moj ti je savet da ne petljas, vidi dovedi nekog da ti odblokira ili teraj kod majstora, on ce ti reci dal si nesto s*ebao i dal treba da menjas nesto....

Van mreže Zgemba

  • VW Početnik
  • Poruke: 126
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
Odg: blokira zadnji desni tocak
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2011, 08:36:12 posle podne »
da ,to je verovatno.. vidis kada razmislim ima logike,samim tim sto rucna nema nikakav otpor kada je dizem (a Bogu hvala sada je stalno spustena) sacekacu jos par dana pa cu ga kod majstora
Il se ženi il tamburu kupi, u nešto se udarati mora!