Autor Tema: Audi a3 2001 god grejanje  (Pročitano 14878 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stormbay

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi a3
Audi a3 2001 god grejanje
« poslato: Jul 06, 2020, 06:16:46 pre podne »
Skoro sam kupio ovaj autic i kako vreme prolazi, i bolje ga upoznajem tako i nalazim  pojedine kvarove.
Ovaj mi bas smeta jer nekoliko njih mi govori različite stavri a svaka stavka je poskupa.
Reč je o grejanju kabine.
Ne znam sta je problem ali jednostavno slabo greje i hladi kad se prebaci na klimu. Ono radi ali ne kako bi trebalo. Grejanje bi trebalo da ubija ali kod mene kad se motor zagreje jedva da može odmagliti soferku. .
Klima mi i nije toliko bitna (iako je napunjen) ali me muci što neće da greje kako treba ni kad se prebaci na obično grejanje sa motora.

Najviše smeta kad je napolju kiša i zatvoreni prozori. Pa to magli kao ludo. Jedva održavam soferku suvu i to dok je prebačeno na odmaglivanje  na max ventilator
Da napomenem da je u pitanju digitalna klima.

Takodje sam našao komadiće sunđera u ventilacionim otvorima.
Na netu čitam da su to sinjderi od klapni.
Pokušao sam da proverim kako rade i reklo bi se da rade ok makar one koje usmeravaju vazduh na soferku, noge i centralni deo.

Van mreže Srdjan B

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: skoda superb
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2021, 06:31:37 posle podne »
trebao bi da pogledas grejac kabine,da se skine neci da terdim ali ubedjen sam da je do njega problem...

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2021, 09:19:01 pre podne »
Takodje provjeri dak ti dostize radnu temp.motora 90C? Da ti kazaljka na sredini?
Ako ti ne dostize radnu temp,ne moze da ti ni grije dobro

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2021, 09:39:38 pre podne »
Tabla napolje, novi mali hladnjak usput i da se odrade klapne...drugacije ga neces rijesiti!

Van mreže Ненад

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2021, 06:02:57 posle podne »
Da je mali hladnjak u pitanju/grejac kabine, ne bi imao problem sa hladnjenjem. Mada mozda ima i vise problema u ovom slucaju.

Nisam siguran da li sam lepo razumeo, pa da pitam, da li tebi slabo greje, u smislu slabo duva, (posto kazes da i slabo hladi)?

Ili duva jacinu kako treba, ali vazduh koji duva nije dovoljno topao?

Proveri za pocetak makar jeftinije stavke kao naprimer filter klime, koji ako je zapusen, em mnogo magli, em slabije duva jer nema protoka vazduha kroz njega, gusi se. Imao sam slucaj.

Takodje proveri da li ti radi klapna za recirkulaciju vazduha, jer ako je ona zatvorena, onda se u kabinu ne ubacuje vazduh od spolja i takodje mnogo magli. Takodje sam skoro imao slucaj.

Ako imas pristup crevima za mali hladnjak, onaj sto je na pozarnom zidu, pipni rukom kada je auto zagrejan da li su oba creva podjednako vruca. Ako nisu, a auto je zagrejan dobro, znaci da je zapusio.

Probaj nesto od ovoga pa javi sta se desava.



Van mreže stormbay

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: loznica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi a3
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2021, 10:11:46 pre podne »
Hm sramota od mene sto se tek sad javljam. Hm mislim da sam grejanje rešio a problem je bio u termostatu motora.
Smeće je bilo čitavo ali na neki način je ostao otvoren i motor se nije mogao zagrejati na radnu temperaturu.
Sada kada je zamenjen, a to sam tek uradio pre neki dan kad sam radio mali servis, kad podigne temperaturu na radnu a i pretoga počinje duvati toplo. Možda nije to to zboog sunđera koji su pokidani ali je u autu toplo i kad je ventilator na 3.
E sad imam jednu nedoumicu i pitanje.
Na mestu gde se postavlja filter kabine, postoji neka klapna. E ta klapna koliko sam mogao da vidim n ne radi i otvorena je možda 50%. I tako stoji. Da li je to klapna za recirulaciju vazduha iz kabine auta ili je to nešto drugo.?
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2021, 10:15:07 pre podne od strane stormbay »

Van mreže Ненад

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi a3 2001 god grejanje
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2021, 10:42:31 posle podne »
E pa da si napisao odmah da motor ne postize radnu temperaturu svi bi ti rekli da zamenis termostat.  :)

Da, to je ta klapna. Ili je popravi, ili je otvori na 100%, tako da ti stalno ulazi svez vazduh, a dzek otkaci, da ne bi proradila nekad pa ti opet napravila problem, i resio si problem sa magljenjem. Pa kada imas vremena vidi u cemu je problem i namesti to da radi kako treba.