Autor Tema: Škripi nešto MK3 TDI  (Pročitano 1856 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Škripi nešto MK3 TDI
« poslato: Oktobar 16, 2013, 08:18:26 posle podne »
Pre dve nedelje prvi put primetim, skrećem ulevo nešto zaškripi, onako, baš se čuje unutra i polugluv bi čuo. Nisam dao značaj tome sve do danas. Na autoputu idem 100-110, počne da škirpi k'o ludo, čini mi se sa desne strane auta. Prestane posle pola minuta. Pomislim na servo pumpu, stanem, pogledam, na leru se ništa ne čuje. Nastavim dalje, a ono nekad se čuje tek kratko kao da počne, a nekad traje po pola minuta... Kad je počelo malo duže da se čuje, setim se i izbacim auto iz brzine, a škripanje isto, znači eliminišem motor, menjač, servo pumpu, sve što ima veze sa obrtajima motora. Da li je neko imao sličan problem, da li je nešto do kočnica ili do lagera točka? Mislim, nisam čuo da lager tako škripi... Jbg, nisam se tada setio da malo pritisnem kočnicu, ako bi stalo, misterija bi bila rešena.

Neka ideja? Mislim da nisu kočnice, jer idem 100 i kočnicu ne pipam, a da nešto počne sam da blokira osetio bi da mi auto usporava da ga nešto koči... Znači jedino ostaje ležaj točka...
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2013, 11:14:49 posle podne od strane Darko80 »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:10:15 posle podne »
pozzz, prijatelj imao slican slucaj, zapravo nije nista bilo u kvaru vec mu nemam pojma kako upao mali kamencic izmedju diska i glavcine tocka i valjda kako kad se kamencic namesti tako skripi onako prodoran zvuk, mi nismo ni znali sta je u pitanju, poskidali sve  i plocice i celjusti i na kraju disk i ispade kamencic, sve vratili bez kamencica naravno  biggrin , i sve posle ok nista se nije culo, jbg totalna glupost al eto desava se

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:20:39 posle podne »
Palo mi je to na pamet, a i čuo sam da su ljudi imali problem sa kamenčićima. Jedino da sutra skinem da pogledam, ali ne verujem da je to kod mene. Moram da napomenem da to tako škripi, recimo kao da je nešto zarđalo, stajalo, nije podmazano.... E da, dok škripi osećam malo oscilacije na ruci na volanu, ako cimnem malo levo desno volan, nema oscilacija a i škripanje kao da menja zvuk... A čuje se kao avion, ja mislim da bi čuli u drugom autu pored mene, u celoj kabini se čuje  :(
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:31:17 posle podne »
prvo bi trebao dici jednu stranu kola i upaliti i u brzinu 3 ili 4 da se tocak vrti u vazduhu do neki 100 120km na sat tj do pocetka skripanja i tako i drugu stranu ponoviti postupak da bi prvo utvrdio koja je strana u pitanju jer je takav zvuk malo zajeban i prenosi se po celom autu i nemoze se tacno odrediti gde se cuje zato se radi jedna pa druga strana, to ti je za pocetak , nemoras ni skidati tocak samo stavi dizalicu digni i polako kao da kreces ali ne naglo da cimnes auto da ti sleti sa ddizalice,naravno obavezno rucna gore  :)

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:34:11 posle podne »
Znam za tu foru, probaću, ali mislim da je desna strana u pitanju, skoro da sam siguran. A i prvi put mi se desilo kada sam skretao u levo, tada se težina auta prebacuje na desnu stranu.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:37:52 posle podne »
Vidi spone, kugle i te stvari da neka gumica (manzetna ) nije vrisnula pa ulazi voda i sad kad je vlaga skripi.... Isto gumice(biksne) amortizera i odbojnike na zadnjim.
Boban-Rus

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2013, 11:44:58 posle podne »
Pogledaću, ali ne verujem da je bilo šta od toga. A da ima veze sa vlagom, moguće i meni je palo na pamet, prvi put kad mi se čulo, isto je bilo malčice vlažno vreme, a danas pogotovo..
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Škripi nešto MK3 TDI
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2013, 03:47:25 posle podne »
Izleda da je do kočnica. Prednji desni točak se malo više greje od levog. Danas skinuta klješta, podmazano, pogotovo one bolcne što idu u nosač klješta. Zasad se ne greje, videćemo dalje da li škripi.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.