Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 831160 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5780 poslato: Septembar 26, 2020, 01:07:42 posle podne »
Meni je svaka bela odvratna, asocira na službeno. Ne znam kako cu preživeti sledeći auto koji mora da bude čisto belo, čak ni perla nije dozvoljena.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5781 poslato: Septembar 26, 2020, 02:02:27 posle podne »
Jednostavno za svoj novac hoću da budem srećan bez kompromisa.

https://www.autokomerc.rs/
Ne znam sta si hteo da kažeš?

Van mreže markoN1

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5782 poslato: Septembar 26, 2020, 02:07:08 posle podne »
Ja se recimo ne bih slozio sa tobom uopste.

Kada vidis beli sluzbeni auto to je uglavnom neki karavani, ponekad limuzine, Skoda Rapid, Octavia ili slicno tj radni auto koji je u KLOT opremi. Ali kada vidis auto koji moze da nosi belu boju i full opremi percepcija se totalno menja.

Evo ti primer recimo R line Tiguana, sve verzije. Beli je NEUPOREDIVO superioran u odnosu na sve ostale boje. (moje misljenje)

Druga stvar, bela boja ne stoji svim automobilma. Kada vidis npr Passata b7,b8 u beloj boji ne moze nikakva oprema da ga izvadi i tu se slazem sa tobom.

Kod SUV je totalno druga stvar, posto vidim da si iz _bg-a, pogledaj malo po gradu, ja imam utisak da je 50% luksuznih SUV-a u Beogradu (BMW X serija pogotovo) u beloj boji i izgledaju fantasticno.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5783 poslato: Septembar 26, 2020, 02:23:08 posle podne »
Pre neki dan parkirani jedan do drugog q8 beli i crni zao mi sto nisam slikao identični automobili, a crni kao da je bar 30k eura skuplji. Nećemo o r i s varijantama. Kolega uzeo superb novu belu, dva puta mora da prodje da ga primetis,dok recimo b7 8,9 godina starog u tamnoj boji moraš da primetis na prvu..
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2020, 02:25:37 posle podne od strane taxi_bg »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5784 poslato: Septembar 26, 2020, 02:35:56 posle podne »
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2020, 02:43:09 posle podne od strane Desmo »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5785 poslato: Septembar 26, 2020, 06:39:43 posle podne »
Kada sam kupovao Passata, imao sam naravno zelje, da bude odredjena boja, da ima od opreme to i to, ali na prvom mestu je bilo da bude sto bolje ocuvan. Na sve to sam imao minimum novca za koji je tada jedva mogao da se nadje dobar. I neke zelje sto se tice opreme su se potrefile, neke nisu, nisam mogao da se uklopim u sve. Nalazio sam za taj novac i sa boljom opremom, a u losijem stanju. Ali sto rece Mur:
Bolje uložiti u budženje opreme, nego u sređivanje motora-mjenjača, itd.
I ovih, evo 7 i osma godina kako je kod mene i prenjenih, nesto vise od 165000 km, pokazali su da nisam pogresio.


Kada se za to steknu uslovi da kupim sledeci auto...Ok, imam zelje da ima ovo i ono od opreme, ali ako imam minimum novca za koji moze da se nadje dobar, svestan sam sta je najvaznije. Ostalo, ako se potrefi. Npr. da je Passat B6, voleo bi da ima sva 4 podizaca i grejace sedista. Ali ako za novac koji imam naidjem na dobar, a da nema, necu odustati i najmanji je problem da se naknadno ugradi.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2020, 06:43:09 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5786 poslato: Septembar 26, 2020, 07:03:12 posle podne »
Naravno, ovde je poenta u boji ne u opremi nju nemozes naknadno da uradiš, mislim možeš..
Taj b6 bez zadnjih podizaca je isključivo radjen za firme.. Ima dsg i bukvalno, ali bukvalno ništa od opreme čak ni centralnu ventilaciju za zadnji deo..

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5787 poslato: Septembar 26, 2020, 08:06:03 posle podne »
Sta mislite o B7 2.0 sa DSG menjacem? Konkretno, model od 140 konja. 2011.-2013. godiste.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5788 poslato: Septembar 26, 2020, 08:26:06 posle podne »
taxi,
Sto se tice motora i menjača, tu sam skoro iskljuciv. Nikad ne reci nikad, ali ne bi nista osim manuelnog menjaca. Za auto mi ne lezi, mogu da ga vozim, na vise automobila sa probao, nije mi problem, ali radije ga ne bi na kolima. Ali da ne bude rekao, pa porekao, nikad ne znas sta moze da naleti, pa da se napravi izuzetak. Znam puno njih koji su rekli: ,,Automatik ne, dzabe da mi daju", pa su ipak kupili auto sa tim menjacem.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5789 poslato: Septembar 26, 2020, 10:26:59 posle podne »
A ne znam. Iskreno, moja zelja je da sledeci auto bude automatik. Lako bih se navikao. Dosta prelazim, i puno koristim kvacilo i menjac. Tacnije previse, do te mere da pocne leva noga da me boli, ali bukvalno.
A za B7 sam dobio dosta vise preporuka, nego za b6 recimo.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5790 poslato: Oktobar 03, 2020, 11:45:42 posle podne »
Naleteh slučajno danas na ovo: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16800559/volkswagen-golf-7

Koja je priča sa ovim 1.4 TGI motorima na fabrički metan? Koliko sam video to je modifikovani 1.4 TSI motor smanjen na 110ks i prilagođen radu na metan i kao i ostali TSI motori od 2014. godine ima umesto lanca - zupčasti kaiš.

Ono što mi je privuklo kod ovog motora sa  CNG-om je što nema DPF i znatno jeftinija vožnja od vožnje na naftu i benzin i da ne zanemarimo ekološki faktor. Takođe sam uveren da sa vožnjom na metan u neko skorije vreme neće biti problema na tehničkom što se tiče ekologije ali verovatno hoće sa drugim za*ebancijama oko atesta, reatesta ili čega već.

Zanimljivo da sam sa fabričkmi CNG našao samo Golfove od Tiguana ili nekih drugih srodnih modela ni traga ni glasa (ne računam Passat-e , njih ne razmatram ni pod razno pogotovo karavane).

Takođe Golf 7 na CNG je u istom godištu u proseku skuplji jedno 1.500 do 2.000 evra kao polovnjak, pa se pitam kad se sve sabere ili oduzme koliko je uopšte pametno razmatrati ovu varijantu na fabrički metan u 1.4 TGI izvedbi?

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5791 poslato: Oktobar 05, 2020, 03:05:09 posle podne »
Reših danas da pozovem AMSS da se informišem vezano za atestiranje, reatestiranje, rok trajanja fabričkih boca itd...Naravno nemaju pojma (ili ih bole uši...) odmah su me preusmerili na servis koji se bavi ugradnjom i atestiranjem TNG/CNG uređaja i tamo sam dobio info da se atest radi na svake 4 godine za metan i da boce važe 20 godina što je skroz ok, sem dela da ni za šta uzimaju oko 100 evra na svake 4 godine i tom prilikom se ne radi ništa na vozilu osim kontrolni pregled navodno. Opet tih 100 evra i nije toliko strašno s obzirom na to da se radi svake 4 godine.

S druge strane niko ne zna da mi kaže kako se ponaša turbo benzinac sa fabričkim metanom na duže staze, da li  se radi neki dodatni servis (kao kod TNG-a) sem redovne zamene ulja na 10.000 km.
Takođe u servisu za ugradnju metana rekoše da oni ne održavaju (ne rešavaju nikakav problem) auto sa fabričkim metanom već da se za bilo kakve probleme mora obratiti ovlašćenom servisu, što dalje implicira da je to sve dobro dok radi, čim krene nešto da zeza, a krenuće biće to velika za*ebancija...

Je l ima neko ili je vozio turbo benzinca sa direktnim ubrizgavanjem na fabrički metan?
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2020, 03:14:57 posle podne od strane Filke »

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5792 poslato: Oktobar 05, 2020, 03:26:03 posle podne »
Imao sam ja. Turbo + metan je najbolja kombinacija.
Taj VW 1.4 od 110ks na metan je najbolji auto sa fabrickim metanom na trzistu, ne samo kod VW-a (moje misljenje, a i mnogih drugih).
I po potrosnji i po pouzdanosti.
Na otvorenom putu laganom voznjom moze da trosi i oko 3kg/100km sto je u Cacku nekih 290din/100km. Nerealno zvuci...

Od VW-a sa fabrickim metanom imas Passata, Golfa, Tourana i Up-a.
1.4 od 110ks (samo turbina i ima zupcasti kais) u Golfu je mnogo bolji nego onaj 1.4 150ks (turbo + kompresor i ima lanac) koji se ugradjuje u Passata i Tourana.
(U Up-u je skroz drugi motor, on nam nije zanimljiv trenutno).

Ne radi se nikakav servis na metanskom uredjaju.

Od problema mozes uglavnom imati reduktor pritiska, elektromagnetni ventili i dizne. Bilo sta od toga retko crkava, ali kao i sve ostalo, nikad se ne zna.
Ne mora u ovlasceni, ako nadjes pismenog majstora za plin/metan.
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2020, 03:28:10 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5793 poslato: Oktobar 05, 2020, 09:59:32 posle podne »
Zanimljivo kažeš treba samo naći "pismenog" majstora. Na pitanje postavljeno dvojici majstora koji su u Beogradu na  glasu (da ih sada ne reklamiram), inače oba ta servisa sarađuju sa AMSS-om i imaju višegodišnje iskustvo ugradnje metana, da li treba nešto specijalno da se servisira na nekoj kilometraži tipa kao što je kod TNG-a slučaj obojica su rekli da ne treba ništa nikakav filter da se menja i da ako imam bili kakav problem sa radom motora na metan moram da se obratim ovlašćenom servisu što me je odmah navelo da posumnjam u njihov kredibilitet, al' ajde. Poučen iskustvom ko sve, a i kako ugrađuje TNG bojim se da je za metan u kombinaciji sa turbo benzincem sa direktnim ubrizgavanjem jedino sigurna fabrička varijanta ili samo benzin.

Elem što se tiče ostalih komponenti  motora  ako napravim paralelu recimo sa 1.6 tdi CR od 110ks koji mu je najpribližniji po performansama s tim da TDI uvek ima bolji obrtni moment od TSI motora iste snage, pretpostavljam da ima isto plivajući zamajac, turbinu... E sad TGI nema DPF i verovatno nema problem sa EGR-om, ali koliko su osetljive dizne, turbina, glava motora, pumpa za gorivo koja je i problematična i prilično skupa kod 1.6 TDI?

Van mreže djurik

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 30
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.6 TDI 105 ks
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5794 poslato: Oktobar 06, 2020, 08:01:31 posle podne »
Pozdrav, planiram da uzmem Golf 6. Koji motor je bolji od ova dva, krace relacije, uglavnom za gradsku voznju: 1.4 TSI 122ks (sa kaisem) ili 1.6 TDI 105ks? Hvala unapred.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5795 poslato: Oktobar 06, 2020, 08:02:11 posle podne »
2.0 tdi 81 ili 103kw :58
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5796 poslato: Oktobar 06, 2020, 08:20:21 posle podne »
@djurik, TSI!

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5797 poslato: Oktobar 06, 2020, 11:39:02 posle podne »
Ako neprelazis mnogo TSI čist bez gluposti metan plin.

Van mreže djurik

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 30
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.6 TDI 105 ks
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5798 poslato: Oktobar 07, 2020, 01:56:58 posle podne »
Od koje godine su stavljali zupcasti kais umesto lanca?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5799 poslato: Oktobar 07, 2020, 02:10:32 posle podne »
Od oko 2013. ako se ne varam