Autor Tema: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"  (Pročitano 7272 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2019, 10:24:18 posle podne »
Nisi upravu Paule,isilikonirao sam toliko limova i nijedan nije nagrizen.Ali isto tako nisam za silikoniranje delova koji se moraju skidati u slucaju neke popravke ;)
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2019, 10:27:08 posle podne »
Mix VW : I ja sam zivom gumom oblozio lim i to jeste najbolje resenje jer se lako skida i postavlja :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2019, 10:30:42 posle podne »
@Rnjak
- Има толико позитивних коментара на страним форумима да није добра пожалио би се већ неко. :41
Лако се ради са њом и ја сам после тога скидао лимове јер сам мењао инсталације нешто и никаквих проблема није било опет само вратиш лим и то је то, просто ко пасуљ. Јер гума је увек како да кажем ``сирова`` и није је потребно мењати приликом скидања лима већ се само врати лим и то је то јер она приликом стезања шрафова опет лепо задихтује све...  celebrate :26 congratulations
« Poslednja izmena: Maj 15, 2019, 10:32:44 posle podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #23 poslato: Maj 16, 2019, 01:34:20 pre podne »
Neka me neko ispravi ako gresim.
Kisa se sliva niz staklo i umesto da otice kroz otvore na dnu vrata,ona se sliva niz unutrasnji lim i preliva izmedju njega i ovog dela gde je ziva guma,pa ispod tapacirunga u unutrasnjost automobila.
Da li moze da se skine tapacirung,otpusti srednji lim,odmakne santimetar i bez skidanja da se u taj razmak ubaci guma? Da ne moram sve da razvaljujem i skidam ako nije neophodno.
Inace,postoji silikon koji se koristi za lepljenje ogledala i koji je neutralan,Ne nagriza povrsine. Mada,ovde je ziva guma neuporedivo bolja opcija.
Vozim Passata...

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #24 poslato: Maj 16, 2019, 10:00:56 pre podne »
Neka me neko ispravi ako gresim.
Kisa se sliva niz staklo i umesto da otice kroz otvore na dnu vrata,ona se sliva niz unutrasnji lim i preliva izmedju njega i ovog dela gde je ziva guma,pa ispod tapacirunga u unutrasnjost automobila.
Da li moze da se skine tapacirung,otpusti srednji lim,odmakne santimetar i bez skidanja da se u taj razmak ubaci guma? Da ne moram sve da razvaljujem i skidam ako nije neophodno.
Inace,postoji silikon koji se koristi za lepljenje ogledala i koji je neutralan,Ne nagriza povrsine. Mada,ovde je ziva guma neuporedivo bolja opcija.
To mozes da uradis ako ti na nekom mestu fali parce ali za komplet oblogu moras skinuti tapacir i lepo sastrugati staru gumu.

@MIX-VW To sam i ja potvrdio,mislio sam na lakse skidanje lima i vracanje :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #25 poslato: Maj 16, 2019, 02:06:47 posle podne »
To se rešava, taj problem sam i ja imao. ,,Pojede" se diht-traka oko lima u vratima i voda prolazi, pa se sliva ispod vrata u pod. Rešenje je silikon ili nova diht-traka.

majstore silikon je kiselina i nagriza lim za tvoju informaciju. Auto nije kupatilo da bi se silikoniralo

Neću da kažem da nema istine, ali nemoj ni da preteruješ. Lično ja zbog toga, a i ostalih stvari koje idu sa silikonom(npr. čišćenje ako treba taj deo opet da se skida, itd, sto reče kolega Rnjak (da menjaš zvučnik ili tako nešto)),  silikon izbegavam kad god je to moguće u bilo kom poslu oko kola. Ni kad menjam na motoru nešto, ne stvaljam diht masu, sem ako to nije jedino rešenje problema. Gumica za dihtovanje je sasvim dovoljna, a da treba diht masa, fabrika bi je stavila. A u kupatilu mora, šta da radiš...I inače redovno, a i kad ispravljaš greške keramičara i ostalih dunđera. biggrin


Stari rokeru,

Ja bi, kao što kaže kolega skinuo ceo lim, jer ćeš tako bez skidanja istog više da se namučiš, nego posao da uradiš. Jeste drndanje da skineš lim, ali je posle mnogo lakše za rad. Msm, bar ja tako radim, ako već neki deo mora da se skida da bi posle bilo lakše, a izvodljivo je da se skine, odvojiću vreme i za to, pa će posle da mi bude lakše.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #26 poslato: Maj 16, 2019, 07:32:37 posle podne »
Nisi upravu Paule,isilikonirao sam toliko limova i nijedan nije nagrizen.Ali isto tako nisam za silikoniranje delova koji se moraju skidati u slucaju neke popravke ;)

Izvini majstore. Ja sam inace kuhar i gledam samo u zivezne namirnice i lonce.  :46
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2019, 09:47:04 posle podne »
Par dana na ovim pljuskovima bila mi suvoca u autu,a juče vidim da ću ipak morati da raspakujem vrata. Ali to ću kasnije. Da ne bude da se samo vozim,danas sam rešio neke neispravnosti. Muzika je neki Sony iz prošlog veka. Rado bih promenio za neku multimediju,ali to povlači zamenu table itd itd... Iskreno, ovaj kasetas ubija kako radi.
Ali imao sam jedan problem. Radio nije pamtio stanice. Razbucam ja to i skontam da je neko kad je povezivao telefon, pomešao žice na dzeku. Telefon je već do pola izvadjen, pa sam ja raskacio napajanje i povezao žice kako treba. Sve radi ok.
Požalile mi se ćerke da ne radi zvučnik u zadnjim levim vratima. Na sreću samo su kablovi prekinuti u gumenoj harmonici,te je do kvara lako doći.
Grmi stereooooo



Šta mi još bode oči?
Već sam rekao da nemam tempomat.
Retrovizori se ne sklapaju na struju.
Nemam ambijent light.
Nemam osvetljenje u tockicima za podešavanje ventilacije na tabli.
Ništa nije hica.  Za koji dan  malo da servisiramo...
Vozim Passata...

Van mreže 2fasr

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Dimitrovgrad
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2019, 10:02:01 posle podne »
Imam visak retrovizor sa ambient lightom u krem boji..

Van mreže stari roker

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Age: 52
  • Lokacija: Pecinci
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT 1,9 TDI 2004:
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #29 poslato: Jul 06, 2019, 09:38:36 pre podne »
Vozim,vozim,vozim...
Uradio sam servis i plocice zadnje.
Do Grčke i nazad bez problema...

Vozim Passata...

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: PASSAT 5.5 1,9 TDI 2004. "Srebrna ptica"
« Odgovor #30 poslato: Jul 07, 2019, 11:22:52 posle podne »
Komšija, javi se za tempomat, znam čoveka koji to može da ti reši.  :47