Autor Tema: Felne i gume za Golf 2 - dilema  (Pročitano 13636 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unsigned

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Banov0 Brd0
  • Karma: +0/-0
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« poslato: Jul 31, 2008, 01:32:02 posle podne »
Pozdrav svima.

Vozim Mk2 i na njemu su felne 13" sa gumama Wintera 175/70. Gume su relativno OK, stare oko godinu dana. Eh sad..ja bi hteo vece felne da stavim (14" ili 15"). Dajte neku preporuku ? Sta , kako ??? Da li mi se isplati da ulazim u svu tu zezanciju posto se ne razumem bash najbolje, a opet ne bih hteo da puknem puno para za tu akciju. Tipa doplatim mozda oko 50e i sl.

Sta je bolje za Golf 2-ku 14" ili 15" ? Plasim se da mi 15" ne budu prevelike pa da mi se ne udaruju gume negde i sl ???? Jel reglaza posle obavezna i gde (u BGu) ??
Da li ce i koliko vise auto da mi trosi ako stavim sire gume ? Sada trosi oko 7l po gradu ( 1.6D ).

Mislim da sam preterao sa pitanjima  

Pozdrav

Niksa

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #1 poslato: Jul 31, 2008, 03:23:05 posle podne »
Pa po meni najlepse na golfu stoje 15", cuo sam razne price kako za golfa nisu tolike felne, i da se totalno gubi upravljanje, a ne razumem kako su onda stavljali fabricki 15" na njega? Glupe price, ljudi voze dvojke i sa 17-icama, mada je to po meni previse. Stavi 15" sa profilom gume od 50 do 60, zavisi koliki je offset, na nekim neces moci /60 da ne bi kacio rub.

A kakvu felnu trazis? Nesto starijeg izgleda, sportski, klasicna petokraka itd?
Nemoj da se brines za potrosnju nece mnogo da se oseti jer ti vec imas 13 sa profilom /70, sto je malo manje od 15" sa profilom /50. Izgubices udobnost, to je sigurno.
Ne mozes da nadjes za 50e nigde felne, a ja ti savetujem da skupis malo vise para- oko 150e i uzmes lepo neke sa solidnim gumama, a da ti te 13-ice ostanu za zimu posto su ionako wintera

SALE GTI

  • Gost
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2008, 04:09:44 posle podne »
I ja se sla

Van mreže ZOKI GTI

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 447
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
    • http://kiza
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2008, 05:17:11 posle podne »
15'' su najbolje za Golfa, nije preterano velike a extra izgleda.
Videces koliko auto bolje izgleda sa tim felnama.
Samo za dobre felne treba da izdvojis najmanje 200e ali isplati se  
Some say that even if he takes off his helmet, you still can't see his face....
all we know is, he's called the STIG!

Van mreže unsigned

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Banov0 Brd0
  • Karma: +0/-0
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2008, 07:23:00 posle podne »
Citat: Madison
A kakvu felnu trazis? Nesto starijeg izgleda, sportski, klasicna petokraka itd?
Nemoj da se brines za potrosnju nece mnogo da se oseti jer ti vec imas 13 sa profilom /70, sto je malo manje od 15" sa profilom /50. Izgubices udobnost, to je sigurno.
Ne mozes da nadjes za 50e nigde felne, a ja ti savetujem da skupis malo vise para- oko 150e i uzmes lepo neke sa solidnim gumama, a da ti te 13-ice ostanu za zimu posto su ionako wintera

Pa moze i petokraka, moze i neka old-school ..bitno da mi se svidi
Nisam mislio da dam 50e za felne nego da oko 50e bude doplata za neke 14" ili 15" sa gumama (i naravno dam moje 13" sa gumama ). Postavio sam u oglasima moja trenutne felne, sta mislis koliko mogu da dobijem za njih (zajedno sa gumama)???
Kada sam bio u KSu video sam jednog lika sto vozi Mk2 crveni i stavio neke petokrake 15". Pitao sam ga gde je uzeo, kaze u Mad Auto i kaze da je dao 120e za njih a felne izgledaju brooka. Znas li ti kakve su cene i izbor dole u KSu ??

Citat: SALE GTI
I ja se sla

SALE GTI

  • Gost
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2008, 08:24:14 posle podne »
pa brate styling je skup sport

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2008, 09:39:46 posle podne »
Za Mad auto koliko sam cuo nisu jeftini, a i oni valjda prodaju samo nove felne, to je mozda jedna kostala 120e, nemoguce sve 4.
U KS-u je zajebano za felne, ja sam 4 meseca trazio jedne felne, i nisam nasao, evo danas sam uzeo neke slicne, i to sam ih jeftino platio, ali to se ne nalazi cesto, kako naidje. U Krusevcu za polovne felne mozes na otpadima da trazis, ali oni slabo imaju felne, jedino kod vulkanizera, ali malo njih drzi felne.
Nisam video oglas, ali tesko ces naci uz samo 50e doplatu. Racunaj da za felne u gume koje mogu da se voze jos jednu-dve sezone izdvojis 150e.

Moj ti je savet da nikako ne vozis letnje gume zimi, niti obrnuto, ukoliko imalo vozis zesce od prosecnog vozaca. Da ne spominjem sto ces da proklizavas zimi sa lenjim gumama, ipak je tvoja glava u pitanju.

Van mreže unsigned

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Banov0 Brd0
  • Karma: +0/-0
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2008, 03:51:02 posle podne »
A da li moram amortizere da prilagodjavam ako stavim 15" ?? Da mi ne zakacinje rubove kada zabodem rupu (sto mi se cesto desava :0)) ?? Jel sigurnije da stavim 14" ? A i zbog udobnosti ?? Koje dimenzije guma mi preporucujete za 14" a koje za 15" ??

Niksa

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2008, 05:18:14 posle podne »
Auu.. koliko polemike..

Evo, ja imam 15'' na Golfu jedinici i meni kachi pozadi o rub,samo zato shto su mi dosta shiroke gume 195 / 55 ,a felne imaju 7 jota...napred je druga pricha,a guma je 195 /50 i to je sasvim ok.

Centriranje trapa treba da uradish , samo ako budesh menjao i amortizere ili  ako vidish da ti vuche u neku stranu...
Gume centrirash obavezno,to ti je oko 200- 300 dinara po gumi..  i  to ti je to...
potroshnja bi ti bila mozda veca za oko 0,7 do 1 l. ali nishta drastichno.

Kao shto reche Sale GTI ovo je dosta skup hobi,ali moze dosta da ti vrati zadovoljstva...

Ako ti treba josh neshto ,samo pishi ili imash opciju search pa ukucaj shta te zanima,mozda je vec neko pisao to isto..
Pozdravw
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2008, 05:44:30 posle podne od strane COACH GOLF mk1 »
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2008, 06:58:33 posle podne »
Vidi ovako, felna 14" sa gumama /65 je  veca od 15" /50 svojim ocima sam se uverio  Sto bi znacilo da je 15" sa gumama /50 mozda samo malo veca od 13" /70 koju ti imas. Jedini razlog zbog kog bi ti kacilo rub na tvom autu je ako stavish mnogo siroku felnu, ali evo ja sam danas stavio felnu od 7j i ipak se nalazi sa unutrasnje strane ruba, a plus to sto imam zastitne plastike na rubovima. Tako da felna od 6j nece da ti kaci rub i da ga natovarish sa 300 kg. Udobnost je osetna, ali ne mozes da se jbs a da ti ne udje, tako to ide. S tim sto nijeto preterana neudobnost, ali zavisi sta ti trazis od auta, meni iskreno boli uvo za udobnost, golf dvojka ionako ne vazi za udoban auto...
Moj ti je savet da nadjes 15" -lakse ces da nadjes bolju felnu za tu velicinu i lepse ce da izgleda   A sto se tice potrosnje, nece mnogo da se oseti...
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2008, 06:59:59 posle podne od strane Madison »

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2008, 08:48:24 posle podne »
juce sam na bubnju video felna 14"sa gumama 185/60-za 150 evra.sa drugarom smo ih pregledali gume su bas ok kao i felne/prave nema znakova da su varene ili ispravljane--samo im fali malo farbanja,ali za te pare mislim da su bas super
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže simke

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 44
  • Lokacija: YU
  • Karma: +0/-0
    • http://www.cybercom.rs
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2008, 08:56:07 pre podne »
Slobodno stavi 15". Ja kod mene imam 15" felne i gume 195/50. Stvarno nemas problema. Jedino pazi ako stavljas sire gume - ja sam pozadi morao da stavim distancere jer je guma 205 i bez distancera pomalo zakacinje u rezervoar
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2008, 08:57:00 pre podne od strane Simke »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2008, 12:02:38 posle podne »
Citat: Simke
Jedino pazi ako stavljas sire gume - ja sam pozadi morao da stavim distancere jer je guma 205 i bez distancera pomalo zakacinje u rezervoar

Pa tu se javlja drugi problem. Ukoliko ti je sama felna dosta izbacena, odnosno ima mali offset, onda ce ti kaciti rub  Ja sam morao da skinem distancere iz tog razloga. Mada mi je i dalje kacio rub kad sedne cetvoro u auto dok nisam stavio one gumice na amorte,sad je ok, moze i petoro

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2008, 09:28:20 posle podne »
Ja na svom golfu II imam gume 195/50 r15 napred tigar prima, a nazad iste dimenzije ali uni royal. Oba para su za kisne uslove. Felne su BBS 15-ice mrezaste, bas za VW. Mogu ti reci da je udobniji, i tisi.
I Tito je zeleo golfa

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #14 poslato: Septembar 15, 2008, 09:25:30 posle podne »
Udobniji? Pa ti si prvi koji to kaze, hehe, kako da bude udobniji sa manjim profilom?
Ili nisi lepo napumpao gume? :)

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #15 poslato: Septembar 16, 2008, 08:28:21 posle podne »
Nemam pojma, tako osecam. Sire su, pa kad idem malo vecim brzinama po autoputu (koliko to, jel da, golf 2 dozvoljava) bolje je upravljanje, manje trese, udobnije je nekako...
I Tito je zeleo golfa

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #16 poslato: Septembar 16, 2008, 08:35:25 posle podne »
Razlika se svakako primet kad promenish 2 broja gume, i meni je bilo malo cudno u pocetku, sad sam se navikao. Ali, sa shirim gumama je auto stabilniji, ali nizi profil znaci manju udobnost, da li si uporedjivao recimo, voznju po neravnom putu? Definitivno da ti sad tvrdje odskace na svakoj rupi ;)

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #17 poslato: Septembar 16, 2008, 09:49:07 posle podne »
Da, tu si upravu
I Tito je zeleo golfa

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2008, 04:40:21 posle podne »
i meni odskace tvrdje od kad sam stavio 185/60 na 14" a pre su bile neke 195/70 i tezak krs od guma,sad kad sam stavio ove sve 4 iste osetio sam da je malo tvrdji ali nista strasno
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Felne i gume za Golf 2 - dilema
« Odgovor #19 poslato: Novembar 01, 2008, 02:57:58 posle podne »
Ja sam cesto vidjao oglase felne 15'' sa gumama za Golfice ispod 200 eura.. U svakom slucaju to je pod MUST DO.. Felne su po meni najvaznija stvar na autu :) Sto vece to bolje xD