Autor Tema: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO  (Pročitano 52757 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cakpizacio

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #20 poslato: April 21, 2015, 06:45:34 posle podne »
Bas ti hvala, nadam se da je samo to problem
Znam gde je taj izlaz ja sam to cackao ali sigurno nisam dovoljno, produvacu ja to od vrha pa cu proveriti sta i kako
Odavno mi to pravi problem
jedan majstor mi rece da moze biti problem sto nemam najlon ispod tapacira a bas sam na toj strani izgubio, je li bitan koliko?
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 06:47:44 posle podne od strane cakpizacio »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #21 poslato: April 21, 2015, 11:29:02 posle podne »
nemoj taj izlaz da cackas nicim jer vrlo moguce da ti se desi da izbacis crijevo iz lezista i tesko da ga mozes vratiti i mislim da cak ne mozes uopste da ga vratis na mjesto sto neces skinuti cijelu tablu!!
tako se meni desilo!!
ta crijeva izgore vremenom i skupe se (skrate se) i onda na rupu zna da ispane iz lezista i ja sam skidao tablu i fino ih ubacio dje treba i stavio po jednu plasticnu stegicu da ne mogu da ispadaju


Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #22 poslato: April 21, 2015, 11:33:08 posle podne »
ako ti se sliva ispod pretinca za rukavice preko one plastike do tepiha, onda ti je ispala cevcica koja ide u tu gumu koja odvodi vodu napolje, meni je tako bilo na golfu mk3.

ne verujem da je do najlona, posto sam i ja vozio jedno vreme tako, i nije bilo mokro.

samo ti proveri tu gumu sa unutrasnje strane.

kolega me preduhitrio. moze da se dohvati rukom, bez skidanja table.
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 11:35:11 posle podne od strane dejan921 »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #23 poslato: April 21, 2015, 11:37:15 posle podne »
tema extra  samo jedno pitanje!
ako se opere kroviste tako kao sto ti kazes, jesi li siguran da posle nekog vremena nece da pane to fabricko platno-materijal koji se pere???

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #24 poslato: April 21, 2015, 11:44:00 posle podne »
pa na lijevu str moze cini mi se , a za desnu nisam siguran ili je meni smetala klima, zaboravio sam...samo znam da sam na kraju morao skidati tablu jer je ispadalo i na rupe!!!
ali  ako to bude sve ok, a problem se ne rijesi neka se javi pa imam jos jedan predlog koji zna da zadesi izreda i novija auta pogotovo golf 4!!!
nemam sad kad, zaspacu za racunarom :D
« Poslednja izmena: April 21, 2015, 11:45:39 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže cakpizacio

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #25 poslato: April 22, 2015, 01:30:27 pre podne »
To s ja vec davno cackao, mozda sam i pokvario
Kad operem auto vidim da mi tu ima tragova kako je prolazilo
I kad drzim duze pritisak prema siberu posle toga mi voda zna nekad da izlazi kod svetla kabine
Moram to proveriti, nekam ja klimu poskidacu ono dole sve pa cu je traziti
Javicu se uglavnom sta sam uradio

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #26 poslato: April 22, 2015, 09:09:29 pre podne »
Moraš skinuti nebo pa pogledati odvode od šibera, da nije crevo negde spalo pa flisuje voda kad se naliva sa krova...
Meni se dva puta do sada desilo da crevo spadne pa naliva u kabinu sa različitih strana.Skini nebo nalivaj pa gledaj odvode i creva sa šibera mora negde pokazati.NEMOJ NIKAKO da produvavaš kompresorom ili da guraš žicom kroz odvode i creva, može crevo spasti ili ga možeš probušiti...

EDIT:Izvinjavam se jer je tema sticky, neka admini ''prepakuju'' ako mogu ovu prepisku, a temu zaključaju.. :46
Земунчанин

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #27 poslato: April 22, 2015, 03:04:05 posle podne »
mozze i keder od sibera da se skupio i stvrdnuo od vrucine...pogledaj prijenja li dobro uz lim svud okolo
jer ako ne onda ulazi prevelika kolicina vode i ne moze da je odvede i preliva, a moze i sami siber da je popusti na spojevima jer djelovi koji sluze za odvod na coskovima dje se crijevo za odvod kaci su plasticni i i spojeni sa siberom i neka kao ziva guma ili sta vec, moze i tuda da pusta

Van mreže zokizvrk

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 karavan
Odg: Voda u autu, skidanje-pranje neba, ciscenje odvoda, sredjivanje sibera - RESENO
« Odgovor #28 poslato: Jun 25, 2015, 03:27:09 posle podne »
vozim golfa 4 i imao sam veliki problem sa ulaskom vode u kabinu,koji sam rešio.tolko je bilo vode da se pocela osećati buđ.povadio sam sve iz njega,izvadio oba tepiha i lagano nalivao da vidim gde voda ulazi.najviše je ulazila kod odvoda od šibera dole kod vrata.crevo je spalo sa gumice i ubacivalo vodu unutra.malo je opipljivo vratiti to crevo jer je baš knap i nemože da se izvuče,ali sam uspeo stavljajući na gumu veće crevo,pa sam ubacio crevo u crevo,zadihtovao i evo ga radi.
drugo gde je ulazila voda je za mene na iznenađujućem mestu.voda je prelazila preko praga,kvasila keder i ulazila u kabinu.šta je ustvari bilo.kada je velika količina padavina,vrata su se punila vodom i rupice (odvodi) nisu mogli da postignu da izađe voda.voda se podizala i izlazila ispod tapacirunga,prelivala preko kedera i praga i ulazila u kabinu.kada se skine tapacirung ima onaj lim na kome se nalazi motor podizača i centralna.on je zašravljen i zadihtovan za vrata.međutim taj dihtung je vremenom popustio i voda je našla put i ulazila u kabinu.opet sam sve zadihtovao i sada je sve ok.inače koristio sam akrilni silikon i diht masu