Autor Tema: zadnji tockovi imaju lufta  (Pročitano 7600 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
zadnji tockovi imaju lufta
« poslato: Avgust 26, 2007, 09:16:07 posle podne »
juce sam primetio kad sam malo proveravao trapove da mi zadnji tockovi imaju lufta kad ih cimam levo.desno.u pitanju je golf2 -znaci nemaju lufta kad ih mrdam napred nazad u pravcu vozila.nego kad ih mrdam levo-desno.zanima me da li je u pitanju glavcina ili nesto drugo-      
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2007, 09:35:16 posle podne »
Dotezenje lezajeva pomaze, ali nije trajno reshenje... zaboravio sam zbog cega se to desava al znam da imam isti problem  
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2007, 11:38:36 posle podne »
Ima da se kupi set zadnjeg tocka, znaci u paketu 2 lezaja+dve kosuljice +semering+mast+osigurac i nije skupo, dzabana neka.

Samo pazite. kada se namontira lezajeve nikako netreba pretegnuti jer su konusni i ako preterate vrlo brzo ce da propadnu.
Najbolje da Vam to uradi neko sa osecajem ko je to vec radio, a inace to je posao od pola sata da se promeni.

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2007, 12:05:01 pre podne »
Dopunicu kolegu KOSTU.Kada se postavlja lezaj treba ga prvi put priteci skoro do kraja da bo naisao kako treba i posle toga polako ga odpustati dok ne pocne da se normalno okrece disk ili tocak...Morate imati prave gume i felne jer vremenom ga vibracije odpuste.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2007, 10:14:39 pre podne »
vrlo moguce da je to problem jer vidim da golf2 nema pozadi nista sem te glavcine i lezajeva a vec mi se desava da se lezaj cuje povremeno na jednom tocku.hvala momci
DRIVE IT WITH PRIDE

SALE GTI

  • Gost
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2007, 11:03:20 pre podne »
Prijatelju idi ti u servis gde ce to lapo da ti zamene a ujedno moras i da centriras trap.

A proveri i felne i gume da li bacaju pa i njih izbalansiraj

Van mreže Bosko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 47
  • Lokacija: Vozdovac-Kumodraz
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nisam ginekolog ali mogu da pogledam.....
  • Auto: Golf mk2 GTI 8v
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2007, 01:01:36 posle podne »
Sve to mozes i sam da uradis.Skini tocak pa kapicu koja stiti lezajeve,izvadis splentnu i limeni drzac pa kljucem 24 odvrnes maticu.Kada budes skidao dobos ispasce ti mali lezaj,koji mozes malo da napunis sa mascu,kao i unutrasnji deo dobosa.Nemoj da preteras.Sve to kada vratis stegni navrtku da kraja(skoro da nemoze da se okrene tocak)pa onda otpusti za cetvrt kruga i vrati sve ostalo.Toliko od mene!Javi sta si uradio!
Ponosni tata blizanaca

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2007, 01:18:30 posle podne »
Na prethodnom golfu 2 imao sam 195/50/15 to je naravno potrosilo zadnje lezajeve brze nego inace. Tako da savetujem da pogledas prvo koje dimenzije felne i guma imas na autu. Ako si siguran u veci luft (ovde je izvestan zazor (luft) neophodan) prvo idi kod dobrog majstora (ovo nije teska operacija ali moraju da se ispostuju neke mere i zazori pa savetujem rad majstora). Pitanje je gde kupiti novi set lezaja. Ja sam svojevremeno kupio SKF kao original pa su posle 500 km postali bucni kao i oni zamenjeni. Imam dobra iskustva sa euroauto-m na pocetku Vojvode Stepe uz Autokomandu (nije reklama), oni drze neki kvalitet komponenti uz umerene cene. Znaci kupi nove lezaje malo bolje od onih koje svi prodaju i  nosi kod majstora da ti ugradi, izbegavaj SKF sigurno su lazirani.
Dotezanje - nikako osim ako ne zelis da kupujes i nove konuse.

Van mreže Peki1980

  • VW Početnik
  • Poruke: 77
  • Age: 43
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: seat cordoba vario
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2007, 03:29:20 posle podne »
Citat: SALE GTI
Prijatelju idi ti u servis gde ce to lapo da ti zamene a ujedno moras i da centriras trap.

A proveri i felne i gume da li bacaju pa i njih izbalansiraj


alo prijatelju !!!!!!!!!!!! pa govori se o ZADNJIM tochkovima !!!!!!!!!! shta zamishljash tu da centrirash ? zadnji trap ? hahahahahahhahahahahh kakav biser.....e dugo se nisam nasmejao ovako !!!!!!!!!!!!!!      
radim mehaniku vec 10 godina ali ovakav biser prvi put chujem      

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2007, 05:56:37 posle podne »
da u pitanju su lezajevi na zadnjim tockovima-ranije sam imao gume195/60/14 pa sam ih zamenio sa 185/60/14.stare gume su bile katastrofa sve cetiri su bile razlicitih shara i u jako losem stanju pa me je to na prednjem trapu puno kostalo-e sad za centriranje znam da ne treba kad se menjaju zadnji lezajevi-a to za euroauto u vojvode stepe i ja znam da su odlicni imaju samo originalnu opremu jesu za neki dinar skuplji ali i to se isplati pogotovo kod lezajeva.jer sigurno nije isto kad platis lezaj 300 i kad platis 700 dinara-u dosta radnji ti ponude koje imaju i koja im je cena pa biraj kolko platis tolko klatis
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #10 poslato: Avgust 29, 2007, 10:54:30 pre podne »
zamenjeni lezajevi na oba zadnja tocka i sad je sve ok.set jednog lezaja je 600 din.
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Bosko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 47
  • Lokacija: Vozdovac-Kumodraz
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nisam ginekolog ali mogu da pogledam.....
  • Auto: Golf mk2 GTI 8v
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2007, 12:12:27 posle podne »
Uradio si pravu stvar,jer dotezanjem mu veoma malo produzavas vek trajanja.Koliko su ti naplatili,ako nije tajna?
Ponosni tata blizanaca

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #12 poslato: Avgust 30, 2007, 12:25:32 posle podne »
nije tajna -1200 dinara plus lezajevi i jos neke sitnice smo zavrsili tako da sve u svemu mislim da nije mnogo
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže Bosko

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 209
  • Age: 47
  • Lokacija: Vozdovac-Kumodraz
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nisam ginekolog ali mogu da pogledam.....
  • Auto: Golf mk2 GTI 8v
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #13 poslato: Avgust 30, 2007, 02:20:45 posle podne »
Hvala brate!Prosao si extra!
Ponosni tata blizanaca

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
zadnji tockovi imaju lufta
« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2007, 10:59:41 posle podne »
Citat: Bosko
Sve to mozes i sam da uradis.Skini tocak pa kapicu koja stiti lezajeve,izvadis splentnu i limeni drzac pa kljucem 24 odvrnes maticu.Kada budes skidao dobos ispasce ti mali lezaj,koji mozes malo da napunis sa mascu,kao i unutrasnji deo dobosa.Nemoj da preteras.Sve to kada vratis stegni navrtku da kraja(skoro da nemoze da se okrene tocak)pa onda otpusti za cetvrt kruga i vrati sve ostalo.Toliko od mene!Javi sta si uradio!

Na zadnjem trapu sa dobosima NIKAD netreba stezati maticu kljucem koliko mozes, stegnes rukom i onda kljucem POLA kruga, otpustis i stegnes rukom koliko mozes, stavis osigurac i rascepku i to je to, ima da te sluzi koliko oces, a kad podignes auto tocak mora da ima aksijalni luft...  velicina gume nema bas toliko uticaja na vek lezaja... Uostalom pogledajte ovde u vezi guma :
U levo polje pisete koje gume su fabricke a u desno polje vam daje odgovarajucu zamenu
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Stezanjem kljucem se samo skracuje vek lezaja, jer rolne lezaja pocinju da "vuku", stvaraju frikciju i samim tim pocinju da se nenormalno greju, mast prelazi u tecno stanje i procuri kroz semering u dobos, tako da zaj*be i kocioni sistem, naravno i lezajeve ...

Pozdrav sa Mlate  
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio