Autor Tema: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji  (Pročitano 7620 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« poslato: Decembar 05, 2018, 12:09:32 posle podne »
Pozdrav svima, zelim pre svega da se zahvalim za prijem na forum. I da postavim par pitanja posto je ovo jedini forum koji sam nasao koji se bavi bas vw vozilima.
Od malo pre me muci moj golf 2 1.9D.
Od letos sam vozio auto bez termostata i rekoh ajde dolazi zima trebace grejanje. i namontiram termostat sve lepo sipam vodu posto mi se desavalo da propusta ako se ne namesti lepo. upalim ga radi sve lepo dosipam vodu i krenem da ga provozam cisto da vidim da li je sve uredu posle par minuta voznje auto podigne temp (kazaljka stoji ravno sa lampicom i cim krene malo preko lapice da pocne da se proviti ikonica za temp on odma izbaci vodu) i izbaci svu vodu i tako 2 -3 puta. Termostat koji sam kupio ima zig da otvara na 87c i sada ne znam da li je to problem ili nesto drugo. Proverio sam creva ne naduva nista kada stoji u mestu motor normalno radi voda u posudi normalno kruzi ne pravi mehurice nista. cak sam i dodavao gas preko pola ne bi li se nesto desilo i idalje nista. Dok u voznji izbaci svu vodu i sad ne znam vise sta da radim pa reko ajde da postavim pitanje mozda je neko imao slican problem.
Zaboravio sam da naglasim da je termostat nov kupljen a razlog zbog kojeg sam vozio bez termostata je taj sto je stari bio zalepio i nije hteo da otvara.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2018, 01:07:56 posle podne »
Cao druze, moguce da je nov termostat los. Jesi pipao crevo koje ide iz bloka u hladnjak, da li je vruce kad se zagreje motor? Nebitno sto je nov, meni se jednom desilo da bas nov termostat zaglavi.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2018, 01:12:41 posle podne »
 Ovako upravo sam isao jos jednom da probam u trenutku kad je digao temp i krenuo da izbacuje vodu ugasio sam ga i otvorio haubu gornje crevo je bilo vruce a donje crevo na hladnjaku je bilo hladno. e sada isto sto sam primetio da ne podize ravnomerno temperaturu. Tacnije kada vozim laganije tipa u drugu-trecu pod mali gas onda se lagano podize temperatura. Kada ga malo razvlacim onda kako dodajem gas tako bukvalno raste temperatura.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2018, 01:19:45 posle podne »
Svaki termostat bi trebalo pre ugradnje da se proba kako radi, gomila novih je neispravna.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2018, 01:23:02 posle podne »
Kako da ga probam i da znam da je neispravan? Pre ugradjne ovog termostata sam vozio bez termostata kao sto sam i naglasio i nije bilo problema.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2018, 01:29:46 posle podne »
S obzirom na to da ti je donje crevo hladno, termostat je zaglavio, tj. ne otvara, reklamiraj ili kupi drugi. ;)

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2018, 01:31:05 posle podne »
Hvala na brzim odgovorima, za sat idem do grad pa cu da kupim drugi i da namestim pa da vidimo. Ako je to bio problem. Ima sekirom da ga ja reklamiram  :28

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #7 poslato: Decembar 05, 2018, 01:33:50 posle podne »
Kako da ga probam i da znam da je neispravan? Pre ugradjne ovog termostata sam vozio bez termostata kao sto sam i naglasio i nije bilo problema.

Proveriš pomoću šerpe i šporeta, staviš tesmostat u vodu koja se greje i vidiš vizuelno da li otvara ili ne. Ako nađeš i termometar onda možeš videti i tačnu temp. kada otvara.
Kao što ti je i Madison rekao termostat ti ne otvara , treba da se zameni.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #8 poslato: Decembar 05, 2018, 01:51:43 posle podne »
Kazite mi samo, da li on treba samo malo da se otvori ili ima tacno koliko se otvara? i zanima me da li se on postepeno otvara kako greje motor ili se otvori tek kad postigne temperaturu. I da li je dobro da na njemu stoji 87c termostat ili da uzmem neki koji pre otvara?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2018, 02:43:18 posle podne »
87c ti je dobar, mislim da je taj i fabricki. Trebalo bi postepeno da se otvara, ja ga iskreno nikad nisam testirao ovako kao sto kaze Raca (mada je trebalo biggrin ), ali donje crevo se uvek postepeno zagreva.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #10 poslato: Decembar 05, 2018, 03:12:43 posle podne »
Kupio sam nov termostat sada ide prvo u lonce pa u auto pa da vidimo, Sto se tog donjeg creva tice mislim da kada dodje dotle da digne temp i izbaci vodu moralo bi makar da bude neutralno ni hladno ni toplo a ono je bukvalno hladno

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #11 poslato: Decembar 05, 2018, 03:45:02 posle podne »
Naravno obrati paznju kako okreces termostat, kod neki kola moze da se okrene i namontira u oba smera tj mozes da pogresis i da ti deo koji ocitava temp bude do hladnjaka i onda on ne otvara a ustvari ljudi ga pogresno okrenu, nznm kako je kod golfa 2 tj dal moze da se pogresi

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #12 poslato: Decembar 05, 2018, 04:29:14 posle podne »
Mislim da ne moze da se pogresi ali znam da onaj bakarni deo ide u motor. hvala na skretanju paznje.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2018, 05:12:47 posle podne »
Stavljen nov termostat koji provereno otvara i to na 74c i opet isti problem.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2018, 06:00:01 posle podne »
Ako termostat otvara a gornje crevo je vruće onda mora i donje da se greje, biće protoka i da ne radi pumpa. Nemoguće je da otvara a da je donje crevo hladno. Bilo bi problema da je hladnjak zapušen ali kod tebe sve radi kad nema termostata. Isprazni sistem pa proveri sa crevom protok vode kroz hladnjak za svaki slučaj.

Mislim da ne moze da se pogresi ali znam da onaj bakarni deo ide u motor. hvala na skretanju paznje.

Ne može da se okrene ali montira se u kućište pumpe za vodu ako na to misliš da ide u motor.

« Poslednja izmena: Decembar 05, 2018, 06:03:27 posle podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2018, 07:08:51 posle podne »
Da da, lose sam se izrazio mislio sam da gornji deo ide u pumpu nego sam u nervozi napisao u motor. E sada ovako nakon sto je ponovo prosipao vodu. Ja odlucim da skinem termostat i vratim kako je bilo i sada se desava sledece. auto lepo radi ne izbacuje vodu vozio sam ga "maximalno" nekih 6km + oko 1,5km po neasvaltiranom putu gde sam izasao u drugu jer je losiji put. i sada se desava sledece auto mi je pre bukvalno drzao temp na minimum znaci kao da nema temperaturu eventualno malo podigne do one bele oznake kada sam u gradu po gradskoj voznji ali nikad nije ulazio u ono belo. e sada kazaljka stoji u belom polju + ima grejanje sto pre bez termostata nije bio slucaj. E sada da li postoji mogucnost da se nesto u medju vremenu zapusilo i da iz tog razloga kada je termostat prisutan izbacuje vodu jer ne moze da okrene vodu koliko pumpa posalje pa onda tu svu vodu prosipe na posudu za vodu jer negde mora da izadje.

Pre je ovako bila temperatura bez termostata:



Dok sada temperatura bez termostata stoji u ovom belom polju.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2018, 07:13:40 posle podne od strane ZoranPesic »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2018, 09:19:28 posle podne »
Skala treba da stoji na sredini na radnoj temperaturi. 74C je rano za motor pa je zato i hladniji, treba 87C da se stavi. Ako je 1.9D onda ni senzor mislim da nije isti, treba od MK2 da bi sat tačno prikazivao.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2018, 09:21:41 posle podne »
Ovo kod njega je sat od benzinca. Ništa ni sačim...
VW fan

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2018, 10:36:56 posle podne »
Slika skale je preuzeta sa interneta hteo sam samo od prilike da vam pokazem kako skala stoji i da objasnim na sta mislim kada kazem bela oznaka. E sada bez termostata sve je uredu sem sto je temperatura minimalna, sa termostatom je problem sto temperatura prelazi pola toliko da pocinje da se vidi ova bela oznaka termostata koja stoji iza kazaljke kada je temp na pola.
E sada vozio sam auto bez termostata kombinovanu voznju nekih 30km gradska + otvoren put i sve je ok voda u posudi je na istom nivou kao i kada sam krenuo nista se promenilo nije.

Sto se samog motora tice u ocitanoj saobracajnoj pise 1.9D e sad jedino ako su pogresili nesto na izgled isti ko 1.6D.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2018, 10:54:00 posle podne od strane ZoranPesic »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2018, 02:10:33 posle podne »
Poklopac glave na 1.9 ima tri šrafa po sredini, a 1.6 ima šrafove po obodu poklopca. U oba slučaja davač temperature ide sa MK2 da bi tačno prikazivao.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.