Autor Tema: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)  (Pročitano 234279 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #380 poslato: Oktobar 02, 2021, 05:43:29 posle podne »
Polako ljudi najlakše uperiti prstom u nekoga i reći kriv je. Drugaru je na Arteonu pre prvog malog servisa procurela pumpa pa sto ne bi procurela i pumpa iz Kit komerca,gazele,winta ili sta ti ja znam. Do pre 4-5 godina svi se kleli u valeo pumpe za vodu a sada vecina ljudi bezi od njih zato sto ima mnogo reklamacija.

Van mreže milannedic

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0TDI CR DSG 2009
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #381 poslato: Oktobar 21, 2021, 11:51:46 pre podne »
Здраво свима,

Недавно сам купио Passat B6 2.0 TDI 2009, дакле комонрејл 125kw верзија.
Одрадио бих велики сервис што прије па сам добио два предрачуна од пријатеља механичара за дијелове који важе за квалитетнију уградњу.
Има велики ауто-сервис већ десетак година и каже да ради само са великим добављачима дијелова, и вјерујем да ће дијелови бити коректног квалитета.

Занима ме шта заједница мисли о овим сетовима. Цијене су у КМ, угрубо однос је 2:1 са евром.
Прочитао сам свих 20 страница ове теме и наишао на саме ријечи хвале за SKF и Conti дијелове.
За Валео сам само чуо а за FAI никада. Такође, у овом скупљем сету је Bosch ремен за који је пар људи рекло да шкрипи док не постигне температуру.

Занима ме каква је ситуација данас и шта бисте Ви узели од ова два.
Циљ ми је да прођем најквалитетније могуће а да ипак заобиђем цифру од скоро 1000 евра с радом и дијеловима у Порше Нови Сад сервису (таква је била процјена телефоном)

Хвала свима на одговорима.

Поздрав,
Милан




« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2021, 11:58:27 pre podne od strane milannedic »

Van mreže milos91

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #382 poslato: Oktobar 21, 2021, 09:04:17 posle podne »
Ja sam kod mene u februaru ubacio conti zupcasti sa vodenom pumpom (to bude u paketu) ina spanere i rolere sa conti pk remenom. Presao skoro 20k km, 2.0tdi 140konja, za sada sve OK.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #383 poslato: Oktobar 21, 2021, 09:49:30 posle podne »
I ja sam stavio Continental set, mislim da koji god uzmeš nećeš pogriješiti.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #384 poslato: Oktobar 24, 2021, 03:09:17 posle podne »
U SAT-u danas kazu, rashladna se menja nakon 4 godina a tada mora i pumpa a kaisevi posle 4 godine isto, bez obzira na to koliko si presao, PK i zupcasti !?  :31

Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #385 poslato: Oktobar 24, 2021, 04:45:08 posle podne »
Po meni, naj prostije i naj logicnije je da menjas tecnost kad radis veliki servis. Lepo se skine vodena, ispraznis hladnjak, mali hladnjak se isprazni takodje i dobijas zamenu sa 85% nove tecnosti u sistemu za hladjenje. A sad dal je 3 ili 5 god bas me briga… sigurno je je bolje nego da ti 2/3 ostane i kao menjao sam antifriz… mada svako ima svoju politiku.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #386 poslato: Novembar 02, 2021, 04:02:11 posle podne »
Pozdrav drugari,

Tema je ogromna, isčitao sam je manje-više celu ne znam da li se nešto značajno promenilo u međuvremenu, ali koliko sam video za set zupčastog i PK kaiš mahom preporučujete Continental-ov koji je neznatno za nekih par hiljada skuplji od INA, SKF varijante.

Video sam postoji varijanta  Continental komplet pumpa za vodu i set zupčastog kaiša gde pretpostavljam da su pumpa za vodu i španeri, roleri od nekog drugog proizvođača jer ne verujem da ih radi Continental.

Da li je možda bolja varijanta uzeti sve posebno, ne u setu - posebno zupčasti i PK kaiš Continental, a pumpu, španere i rolere od nekog drugog proizvođa i kojeg?

Recimo kada sam se raspitivao za pumpu za vodu u jednom Škodinom servisu su mi nahvalili SKF pumpu za vodu, a kasnije vidim u specifikaciji da SKF pumpa ima plastični rotor koji je sigurno kraćeg životnog veka od pumpe sa metalnim rotorom.

 

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #387 poslato: Novembar 02, 2021, 06:25:44 posle podne »
Bez obzira što ima plastični rotor skf pumpa se u zadnje vreme najbolje pokazala.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #388 poslato: Novembar 02, 2021, 08:40:32 posle podne »




Video sam postoji varijanta  Continental komplet pumpa za vodu i set zupčastog kaiša gde pretpostavljam da su pumpa za vodu i španeri, roleri od nekog drugog proizvođača jer ne verujem da ih radi Continental.


Vozim taj set na Golfu 4 PD motor, evo 60 000km bez ikakvih problema.
TDI POWER

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #389 poslato: Novembar 03, 2021, 10:39:14 pre podne »
Ljudi moji, napraviste nauku od delova. Uvek ce biti onih sa losim i dobrim iskustvima, nekad padne serijski da je los pa vam takav i zapadne. Idite tamo gde vam daju garanciju, kao meni, 4 godine ili 90.000km i zdravo djaci. Glupost je raspravljati o ukusima i sta se kome bolje pokazalo, ciganin hvali svoga konja.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #390 poslato: Novembar 04, 2021, 12:41:35 pre podne »



Vozim taj set na Golfu 4 PD motor, evo 60 000km bez ikakvih problema.

Da li se sećaš čija je pumpa išla u kompletu? Zapravo ako se ne varam u setu su samo od Continental-a kaiševi, dok su španeri i roleri INA ili neki drugi proizvođači!?

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #391 poslato: Novembar 04, 2021, 06:56:56 pre podne »
Juce sam uradio veliki i mali servis na Fabiji Mk1 Vrs, Conti kais i Ina klasika


Plus 8500din majstoru za ruke.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Srle1962

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #392 poslato: Novembar 07, 2021, 12:10:54 posle podne »
Nov sam na forumu. Cekam da mi stigne Tiguan 2.0 ccm, 150ks, prednji pogon, DSG, 2018 godiste.
Interesuje me koliko kosta veliki a koliko mali servis za ovaj auto, na koliko km se radi mali a na koliko veliki servis.
Takodje me interesuje da li mi neko moze preporuciti dobar servis za odrzavanje u Pancevu (gde zivim) ili eventualno u Beogradu i gde je najbolje kupovati delove za ovaj auto.
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #393 poslato: Novembar 07, 2021, 12:39:55 posle podne »
Zavisi koje dijelove hoćeš. Veliki servis mislim da nije preko 300e sa nekim kvalitetnijim dijelovima, a mali servis može da te košta oko 100e sa nekim solidnim uljem i filterima. Po preporuci projizvođača za Balkan je preporučeni interval za servis upola kraći nego po specifikaciji zbog manje provjere kvaliteta i originalnosti dijelova. Mali servis ti je najbolje da radiš na nekih 9-10 000km, a veliki na 60 000-100 000

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #394 poslato: Novembar 09, 2021, 12:51:24 pre podne »
Je l uzimao neko delove od Radeta iz Vrbasa, što ima oglase na kupujemprodajem? Navodno tip ima delove za prvu ugradnju za VAG grupaciju i daje neverovatnu garanciju od 200k kilometara na delove za veliki servis (toliko ne daje ni sam Volkswagen ). Na slikama delovi imaju kataloške brojeve delova VW iz prve ugradnje i na njima piše "Made in Germany" (što opet ne mora ništa da znači) a cena delova za veliki servis je za nekih 40% pošto veća nego recimo Continental seta ili INA po radnjama po Beogradu što je smešna razlika ako su stvarno originalni delovi!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #395 poslato: Novembar 09, 2021, 08:58:35 pre podne »
Sta mislis, ko pravi kajseve i spanere i vodene pumpe za VW?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže milannedic

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0TDI CR DSG 2009
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #396 poslato: Novembar 09, 2021, 12:35:13 posle podne »
Ево ја сам недавно одрадио велики сервис на 285.000, комонрејл 2.0 125 киловата. Практично чим сам купио.
Претходни је према сервисној књизи био у овлаштеном сервису у Швици на 180.000, и испоставило се да су дијелови изгледа били прва уградња.
Ништа од дијелова није било критично, пумпа није процурила, лежајеви добри...

VW AG и ни мање ни више Contitech. У остатку је била и INA али сада немам фотографије при руци.




« Poslednja izmena: Novembar 09, 2021, 12:45:24 posle podne od strane milannedic »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #397 poslato: Novembar 09, 2021, 04:36:21 posle podne »
Tako je. I sto bi onda placao 40% vise za Conti delove…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #398 poslato: Novembar 09, 2021, 09:04:40 posle podne »
@iwcham1979
Isto kao što VW ne pravi ulje već ga za njih proizvodi Castrol, Shell ili koga već Vagen izabere u datom trenutku, isto tako ne proizvodi ni zupčaste, PK kaiševe, španere, rolere, a ni pumpe za vodu već Continental, Dayco, Gates, SKF, INA... opet po principu koga u datom trenutku izaberu. E sad ono što navodno "upućeni" tvrde je da iako bi po logici stvari trebalo da aftermarket Continental kaiš bude istog kvaliteta i "klase" kao Continental kaiš u VW originalu, navodno nije isto i da u VAG original ide "viša klasa" koja je prošla strožu kontrolu kvaliteta od one aftermarket. Meni to lično nema smisla i ne verujem da jedan isti proizvođač tipa Continental ima posebnu fabriku za VW sa najvišom kontrolom kvaliteta i posebnu za aftermarket delove. Ali to je samo zdravorazumska logika. Dok me neki majstori uveravaju da ima razlike u OEM Continental/DAYCO kaiševima sa VW žigom i da se nakon 100 i kusur hiljada kilometara može primetiti razlika, dvostruka ili trostruka cena kod ovlašćenih VAG dilera me svakako neće ubediti da je ta razlika u ceni opravdana ako je i stvarno ima. S druge strane ovaj tip sa KP kog sam pomenuo ako stvarno prodaje originalne OEM VAG kaiševe mišljenja sam da vredi dati tih 40% više - što je manje od 100 evra u mom slučaju. Jer recimo nisam vise siguran ni u kvalitet, a i poreklo delova koji se prodaju po radnjama za auto delove koje su kod nas na glasu (Kit Komerc i slične). U istim mi se desilo da kupim recimo Lemforder ležajeve koje su kineske proizvodnje. Nemam ništa protiv Kineza, i znam da i najveći  brendovi imaju fabrike u Kini ali složićete se da nije isto kad držite u ruci Continental kaiš "Made in Germany" i onaj "Made in China", zar ne?

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Veliki servis delovi (gde, koliko... diskusija)
« Odgovor #399 poslato: Novembar 09, 2021, 09:35:05 posle podne »


Ovo je moj auto slikan kada je odradjen veliki servis. Stavljen Continentalov set koji je bio solidno skuplji on Ina seta. Dok je pumpa KWP.