Autor Tema: zatamnjivanje stakala  (Pročitano 139549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1900 poslato: Februar 01, 2018, 12:18:23 pre podne »
Posto vidim da si editovao post (sto inace definitivno treba ukinuti bas zbog ovakvih stvari) i izbrisao deo gde si napisao da ti se "podsmevam" zbog svetle puti, shvaticu taj deo posta kao ishitrenu i nepromisljenu reakciju..

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1901 poslato: Februar 01, 2018, 11:41:44 pre podne »
Edit sluzi cemu i sluzi, da ljudi napisu nesto bolje ukoliko misle da je bolje. To sto sam izmenio ne smatram da sam bilo sta pogresno ili strasno rekao. Cerekajuci smajli iza pominjanja moje ponosne slavenske puti i moje dece mi ne prija. Sta je smesno tu? Mislim da nikome ne prija. Ne vidim cemu to kada se raspravljalo o folijama. Mozda ti nisi mislio tako, ali je meni tako delovalo. Znamo se dugo i nema smisla ti i ja da se raspravljamo. Tolerantna distanca se pokazala kao najbolje resenje.
Moja ideja je bila da ovde sirimo bazu znanja sa novim informacijama, da sirimo klicu razuma i da isteramo nesto logicno za sve nas u legalne tokove, a ti propagiras da ljudi krse zakon time sto ce da stave providne folije i da se prave blesavi kada ih zaustavi policija. Kada vlasnik foruma tako propagira, ja ocigledno nema sta vise da trazim u ovoj temi. Prozirne folije bez atesta su jednostavno i brzo resenje dok te ne zaustavi neko ko ce da proveri i to, a onda glavobolja. Ja nemam stomak da razmisljam da li ce policajac/tehnicki da mi trazi da podignem prozor do pola i sl.

I jos samo jedna stvar za kraj koju sam ostao duzan ovoj temi.
Time što sebe odmah deklarišeš kao beskičmenjaka ne menja stvari ni najmanje. Mene ne mrzi. Nosim svoje ime kao krst i krv predaka. Istorija je pokazala, da naš narod uvek saginje glavu, zadovoljan i kad ima travu da pase. Zato je i bilo puno osvajača, a i domaćih nametnika. Sretenjski ustav, državni praznik Srbije, je sačinjen kao posledica narodnih buna srpskog naroda zbog samovolje Miloša Obrenovića, oslobodioca turskog jarma koji je samo nastavio (sa svojim saradnicima) da zlostavlja srpski narod porezima i otimačinom. Ljudi moraju da shvate da se ništa nije promenilo jer je to genetski kodirano u nama i da svako od nas ima svoju ulogu da se bori za svoju zemlju i čast, a ne da pase travu. Moje je da učinim sve šta mogu i znam. Ko hoće da okreće glavu u drugu stranu to je njegov izbor.
Ako si se meni obratio... Vidi, kad je skočio namet za obavezno osiguranje za beše 45%, na dva foruma, ne I na ovom, sam zvao ljude da se nešto uradi, pa i na ulici ako treba jer nas jašu ko magarce I - nula. Ama ni komentar. Tako da znam kakvi su ljudi. I hvala na predavanju.

 Tapatalk
Bio isprovociran pocetnim defitizmom koji je krenuo da siris. Komentar ti je na mestu. Generacija smo, nemam nikakvo pravo da ti drzim predavanja i izvini zbog toga.

Toliko od mene :45
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1902 poslato: Februar 01, 2018, 12:02:45 posle podne »
Uhh.. ne vredi.. ti i dalje teras svoje.. tesko ti je da kazes izvini protumacio sam pogresno zato sam i editovao post pogresio sam itd...  nego i dalje teras po svom  "cemu sluzi edit", "cerekajuci smajli itd"...  U mojim postovima smiley predstavlja salu, zezanje.. nista podrugljivo cinicno itd... da sam bio ozbiljan nebi ti stavio nikakav smajli.. a ne taj.. u svakom slucaju evo ja cu se tebi izviniti nije mi tesko, ako sam te tim komentarom i smajlijem uvredio.

Takodje jako je ruzno da 2x u postu pises kako ja "propagiram" da ljudi krse zakon ?!?  blink

voleo bi da mi napises gde sam ja to propagirao ?!? koliko vidim ja sam samo ljudima rekao kakvih jos folija ima.. hajka se najvise digla protiv ZATAMNJENIH stakala...

Citat
Verovatno postoje folije koje stite od stetnog UV zracenja a da nisu zatamnjene.. ili da njihova zatamnjenost ne prelazi 5-10%...

Citat
evo sad sam ja na brzaka pogledao i ima dosta tih "No tint" folija..

Time sto nisam znao ni da postoje nego se informisao na brzinu kako bi sto kazes prosirili bazu znanja na forumu, ja njih PROPAGIRAM ?!?  lollol lollol lollol

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1903 poslato: Februar 01, 2018, 12:19:44 posle podne »
Takodje jako je ruzno da 2x u postu pises kako ja "propagiram" da ljudi krse zakon ?!?  blink

Pomešao te samnom



samo gas...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1904 poslato: Februar 01, 2018, 12:45:14 posle podne »
Wele ti kad postujes zakon i potrebne su ti folije,lepo  plati odradi atest i gotovo.To sto pises na forumu i bunis se protiv zakona a oces da se zakon postuje za to vreme si mogao da uradis atest i da si miran.

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1905 poslato: Februar 01, 2018, 02:55:40 posle podne »
A da otvorite jednu posebnu temu vas dvojica ..

Da podsetim, tema je zatamnjivanje stakla.

Elem, Mene su u poslednjih par dana tri puta startovali i niko nije pitao za folije.
Dva puta rutinska kontrola i jednom me zaustavili jer sam ih kao isekao..

Moje folije su 30%+koliko su stakla tonirana. Nocu izgledaju kao 100%
Kada si kulturica sa njima, ne sete se folije, a ako je bas visok datum u mesecu onda
mora da padne jedna univerzalna dozvola i  driving

Untitled_7" border="0

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1906 poslato: Februar 01, 2018, 05:53:55 posle podne »
Zeleni Zub.. Zeleni kolega rešio problem.. I baš to.. neće svaki to gledati brige ih.. Samo kulturica... Šta folije? A nije to to.... Šta...  Ma nee..  :53
 :46

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1907 poslato: Februar 01, 2018, 06:38:31 posle podne »
Samo da napomenem, ako vas zaustavlja saobracajac a ima naočare sa polarizovanim staklima i te kako će primetiti transparentnu UV foliju... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1908 poslato: Februar 01, 2018, 08:31:30 posle podne »
Za dobijanje potvrde is Posrche SEVER Beograd potrebno je da ocitate saobracajnu dozvolu i skenirate
Skeniran fajl prosledite na sledecu Mail adresu
Uz sliku napizati da je potreban papir o zatamnejnim staklima

srdjan.petric@porschebeograd.rs

Nakon toga oni vma vracaju broj racuna na koji uplacujete 3000dinara
Uplatite novac, slikate uplatnicu i poslajete na isti mail
Uz sliku uplatnice slajete Ime Prezime i adresu na koju dobijate kurirskom sluzbom papir iz Posrchea za odobrenje
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1909 poslato: Februar 01, 2018, 10:09:12 posle podne »
jel moze neko da pita dal im vazi potvrda iz slovenije od proizvodjaca? danas su mi bas bili iz porschea lik se ismejao ziv, kaze da javim ako treba nekom za pivo :)

inace je wele u pravu, ali mu i dalje ne ide u glavu da se to u srbiji desiti nece :*
lollol

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1910 poslato: Februar 01, 2018, 10:31:47 posle podne »
Moraš da skineš folije na granici, juče su skidali na Batrovcima, za sutra se najavljuje Horgoš.   :9
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1911 poslato: Februar 01, 2018, 11:21:40 posle podne »
Atest za sve ;)




Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1912 poslato: Februar 03, 2018, 01:20:09 posle podne »
Treba spojiti lepo i korisno. Providne folije korisne, folije u boji lepe i korisne. Drugo, ono sto ja mislim, a tako sam shvatio i weleta, atestiranje atestiranih folija kao i uverenja proizvodjaca i sve  ostalo sto su smislili,a ocigledno i nije po zakonu, je cisto dranje obicnih gradjana. Folije su korisna stvar i ako vec moraju da zadovoljavaju odredjene kriterijume to je sasvim ok i atest je ok, ali da sve to kosta vise i od ugradjivanja samih folija je apsurdno.
I na kraju da li ce sva ona sluzbena vozila iz ministarstva, vojske, policije...koja poseduju folije na svim staklima takodje proci proceduru?

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1913 poslato: Februar 03, 2018, 03:32:13 posle podne »
Lepo je rečeno za koja vozila ne treba atest a to su vozila vlade i vozila službi bezbednosti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1914 poslato: Februar 03, 2018, 06:32:43 posle podne »
A sta ako me zaslepi refleksija sa njihovih neatestiranih folija? Salim se malo
Jos jedna prednost folija, mozes da jeben...es i usred grada, nista se ne vidi

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1915 poslato: Februar 03, 2018, 10:36:37 posle podne »
Cuj moguce je, seti se samo pre par godina onih kineskih "hrom,ogledalo" folija..  A iskreno zbog cega su folije.. Vi po vecim gradovima barem bi trebalo da znate. Da li je ikada dok stojite na semaforu prosao pored vas pandur na motoru? Pregleda covek ko prica telefonom, ko se vezao, a ako je zatamljen auto ne vidi nista, ne nalupa dnevnu kvotu.
Po meni atest treba, stavlja se svasta, ali prvo treba olaksati proceduru za dobijanje atesta, ili AMSS ili tehnicki pregledi, ili licencirani instalateri da mogu da izdaju ateste, pa lepo da se zna ko vozi kineze, ko vozi dobre folije.
 Inace pre par god kad je kretala prica o atestima, lik iz Kanjize, uvozik za LLumar mi je pricao da moze on u svojoj garazi da stavi folije, da atesta nema jer ni on ne dobija nikakve ateste od proizvodjaca folija, tako da ovi iz blackglass ili kako se vec zovu i ostali koji su davali svoje ateste, to su radili na svoju ruku. I da postoje bezbojne, isti taj uvoznik mi je tada nudio (ako se plasim tehnickog sa folijama, a policija u Kikindi je uvek bila revnosna da prva uvede svaki predlog zakona..) bezbojne folije uz reci da ce on pojesti foliju ako bilo ko na tehnickom primeti da ima ta bezbojna na staklu. UV filter postoji, ali bez zatamljenja. Takodje postoje i trece folije, tipa fotogrej naocara, koje u hladu nemaju boju, a koje tamne pod udarom sunca.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1916 poslato: Februar 04, 2018, 12:33:40 posle podne »
Danas u SAT-u ce biti price o folijama.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1917 poslato: Februar 04, 2018, 07:07:12 posle podne »
Evo malo da se nervirate...  :(





Iz ABS-a se čeka potvrda 2-3 dana, pa ko je kao ja iz drugog grada... malo će reskirati sa povratkom kući jer je i tada u prekršaju ;)

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1918 poslato: Februar 04, 2018, 09:23:26 posle podne »
Ma glupost.. ja sad treba da okrenem 500km od Kikinde da bi dobio taj papir, jer naravno uredjaje za testiranje stakala nema niko sem centra AMSS..

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1919 poslato: Februar 04, 2018, 10:19:31 posle podne »
Nije problem uređaj, u Kladovu dolaze iz AMSS-a da rade atest plina i uređaj može da se ponese, nego je problem (kako su naveli) merenje se radi u posebnim prostorijama kao što možeš videti na snimku 25:00 min  :+