Autor Tema: Golf 7 1.6 TDI lampica grejaca/aktuator turbine  (Pročitano 781 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pelezinho

  • VW Početnik
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 Variant 1.6 TDI
Golf 7 1.6 TDI lampica grejaca/aktuator turbine
« poslato: Januar 17, 2024, 10:49:47 pre podne »
Pozdrav svima,
Kao sto pise vozim Golf 7 1.6 TDI 81 kW 2016 god. Auto ima nekih 245000km, kod mene je zadnjih 70ak hiljada km. Redovan servis i do sada nije bilo problema. Auto se vzi svaki dan auto putem, predje dnevno 90km.
Desilo mi se pre neki dan da se upali lampica grejača i blinka. Od trenutka paljenja lampice, auto ne vuce isto, ne prima dobro gas. Zvuk motora, sve ostalo nikakve promene nema. Stanem, ugasim auto, upalim, lampice nema, auto ide i vuce dobro- Desilo mi se 2 puta u zadnjih mesec dana, u razmaku na nekih 800km, verovatno ce opet uskoro.
Otisao sam kod svog majstora koji od pocetka odrzava auto i vazi za dobrog, ocitao je VCDS-om sledecu gresku.

16409- actuator module for turbocharger 1
P00AF 00 (096) - Stuck
Intermittent - not confirmed
Fault status: 00000001
Fault priority:2
[/b]

Majstor uzeo auto ne bi li nesto uradio. Covek kaze da ne moze trenutno da ustanovi kvar jer ono sto moze da ispita po njemu je dobro, sumnja na zaprljanu geometriju turbine ili neki elektronski ventil koji on ne moze da ispita. Ispitao je vakuumski ventil i sve ostalo sto je mogao i kaze da je sve ok. Probao auto, ide dobro.
Preporucio mi je da se javim nekom turboservisu, ali nije siguran koji da mi preporuci jer kaze vecina ce ti reci da je turbina za remont. Kaze da vozim pa kad dodje do konstantne greske, tj da se ne brise kad se auto ugasi, da tada radimo nesto.

Sta Vi mislite, jel imao neko slican problem?