Autor Tema: Touareg TdI  (Pročitano 28228 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Touareg TdI
« poslato: Mart 31, 2015, 02:26:53 posle podne »
Prvo cu predstaviti svoj predhodni VW. Radi se o Passat-u 3C/B6 2.0TDI BKP 103kw/140ks, 2005god. Trend line paket opreme(svetla za maglu i nasklon za ruku naknadno ubaceni, kao i MAM8 felne 18) Auto je kod mene proveo 5 godina i jedini razlog prodaje je bio zelja da kupim RAV4 ili Touareg 2.5.




Posto mi je nekako vw prirastao za srce, odlucio sam se za Touareg.

Touareg 2.5TDI, 2004god, manuelni menajc sa 6 brzina, bas dosta opreme:grejaci sedista napred, pozadi,webasto, kozna elektro podesiva sedista, parking senzori napred, nazad,zatamnjena stakla pozadi, itd....(nije imao navi. to sam ubacio i elektro sklopive retrovizore nema)








Hteo sam iskljucivo 2.5(sve preko toga je mnogo za moje potrebe) sa manuelnim menjacem i ako su mi mnogi govorili da taj motor nije za Touareg: Mnogo vise trosi od 3.0, vise se kvari nego 3.0, mnogo slabije vuce od 3.0tdi.
Logicno je da je mnogo, bas mnogo lenji i sporiji od 3.0tdi sto je i normalno s obzirom na razliku u kubikazi i konjazi a sto se tice kvarova i potrosnje, trosi i kvari se onako kako ga vozis i odrzavas, ko je svestan maksimalnih mogucnosti ovog motora dugo ce ga posluziti a ko zeli da bude brz od semafora do semafora on se nece mnogo navozati.

U planu mi je stavljanje hrom zavrsetaka na izduve pozadi, stavljanje nosaca na krov, vece felne za leto led pozicije su vec ubacene i
video sam to ovde na forumu i mnogo lepse izgleda nego klasican haubenbra, zanima me kako se zove i gde naruciti.

Van mreže Andreja

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 226
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +22/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: EOS 2.0 TDI DSG
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2015, 05:20:42 posle podne »
Odlična kupovina!  thumbup  Najbitnije je da si ti zadovoljan svojim novim autom i da se navozaš  driving

Obzirom da i ja već neko vreme gledam Touareg sa istim motorom, zanima me potrošnja pa ti napiši nešto i o tome kada stigneš...

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #2 poslato: April 01, 2015, 12:06:26 pre podne »
Sto se tice potrosnje, u gradu ide od 10 do 15l, uvek je blize 10(12 uglavnom) nego 15 zavisi i od guzve, 15 ne prelazi kako god ga vozio. A na otvorenom trosi od 7.8 do 10l takodje zavisi od uslova na putu i same konfiguracije terena. Meni je ta potrosnja bila uzasavajuca u pocetku s obzirom da mi je B6 trosio oko 5-6 na otvorenom i 6-7 u gradu ali ni jedan dzip tih gabarita i karakteristika ne bi trosio manje.

Van mreže aleksandark

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 27
  • Lokacija: vlasotince
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk4
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #3 poslato: April 01, 2015, 12:20:59 pre podne »
Lep Touareg po meni najlepse mu stoji crna boja  :25  da te dugo slllluzi i daj malo vise slika  :26

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2015, 12:35:24 pre podne »
Hvala. Bice jos slika uskoro.

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #5 poslato: April 01, 2015, 04:59:50 posle podne »
Dobar ukus za automobile! :D

Što se tiče potrošnje, ujak moj ima isti 2.5tdi sa manuelom. Po gradu potrošnja oko 11l, a za otvoreno ne znam. Nije stigao da ga prevoza malo više, ali kaže oko 8 mu je bilo ono što je vozio.

Samo redovno održavanje i trajaće dugo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2015, 12:50:51 pre podne »
Danas slikan sa vozilom od jos jednog ljubitelja VW. MK4 2000god. 1.9tdi dodato:Led lampe, xenon, led pozicije, spojler na 5 im vratima, obrvice, hrom izduv i  enterijer od 2003 god. i trokraki kozni volan. Trenutno je na zimskom setu guma a uz prelazak na letnji ici ce na druge opruge.


« Poslednja izmena: April 02, 2015, 12:52:59 pre podne od strane Stevwan »

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2015, 03:52:14 posle podne »
Lep dan i visak slobodnog vremena iskoristih da operem auto i proverim stanje ispod haube.

Poslednjih par dana muce me zadnji parking senzori,kada operem auto u perionici zadnji parking senzori ne rade oko 1-2h i kada se auto prosusi nastavljaju normalno. Ovo se ne desava kada pada kisa vec samo kada se auto pere pod mlazom vode. Izvadio sam glavni dzek od senzora ispod branika osusio ga, izolovao i hermeticki zatvorio i izmestio na mesto gde voda ne dolazi, proverio sve pojedinacne dzekove od parking senzora i svi su na mestu i suvi.Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?

Van mreže Nemanja86

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Touareg
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #8 poslato: April 07, 2015, 12:19:53 posle podne »
ajde, pisaću ovde, pošto imam isti model...

Nikad nisam nešto ozbiljnije bio zainteresovan za automobile, dakle ne više od toga da se prevezem od tačke A do tačke B. Od svog punoletstva vozim ćalovog Golf 2 benzinca, i služio mi je za osnovne stvari, dok mi je višak interesovanja išao na faks, košarku i posao.

Sticajem okolnosti, poslednjih godina me je nešto bolje krenulo u poslu, nakupila se određena ušteđevina i nekako je logično bilo da se ponovim. U početku sam planirao nekog Passata ili Oktaviju, recimo do 4-4.5 hiljade evra, ali onda je stari slučajno ušao u kontakt sa nekim prijateljem koji prodaje Touarega. Ispostavilo se da je prilika jako dobra, automobil je proveren, 2004. godište, 2009. uvezen iz Nemačke, u jako dobrom stanju itd. a davao ga je nama za 10.000, što je bila jako dobra cena uzevši u obzir oglase i kontatke koje sam pravio.

Uglavnom, stari me je malo "pogurao" finansijski, i ja sam se stegao i rešio sam da to prihvatim. Sve je to super, osećaj je fenomenalan (prvi utisak kao da sam u tenku) i generalno sve je OK, međutim za mene kao laika to je bio veliki prelaz. Između Golfa 1990. godište i Touarega 2004. je čitava jedna tehnološka revolucija koju sam ja  prespavao, tj. uopšte me nije interesovala.

Stari vlasnik me je ukratko upoznao sa nekim osnovnim stvarima u 10-ak minuta, međutim naravno da je to premalo...


Stoga, očigledno je da vrlo često dosađujem svom automehaničaru  biggrin, ali ne volim da rizikujem... Kad neđe opet zapne, ja ću i ovde pitati, bez obzira na to što ćete misliti da je pitanje besmisleno (jer kontam da su većina članova ovog foruma uglavnom eksperti i veliki ljubitelji automobila)

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2015, 06:37:44 posle podne »
Resen problem parking senzora. Kada se pere pod pritiskom direktno u parking senzore, desi se da u kuciste senzora udje voda i onda senzor prestaje da radi. Zamena senzora koji je bio u kontaktu sa vodom i izbegavanje direktnog pranja senzora i nema problema.

Pre par dana prestao da radi tempomat, sija lampica na tabli ali tempomat ne reaguje. Posumnjao sam na prekidace na kvacilu i na kocnici, kad pritisnem kocnicu naj normalnije sijaju stop lampe, znaci kvacilo. Kad sam vec menjao uzeo sam obadva prekidaca koji se nalaze, jedan iznad, drugi iza papucice kvacila. Sreca imam male sake inace bi zamena  bila bas problem, jer je prostora za rad bas malo.
Zeleni prekidac ide iza kvacila a plavi iznad i on je od tempomata .

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2015, 03:54:01 posle podne »
Danas se malo radilo, stavljeni hrom okviri za tablice i ubacen aux kabal u RNS tako da nema vise smaranja sa rezanjem audio cd-ova.

Van mreže Karaburac

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 882
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +20/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2015, 05:28:24 posle podne »
Kakav je kvalitet sa aux-om

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2015, 07:05:59 posle podne »
Ja nisam primetio neku drasticnu razliku u odnosu na audio cd, zvuk je sasvim ok+ ako uredjaj sa koga pustas ima equaliser settings(ja sam kacio Iphone) moze da se dobije bas fin zvuk. Moze se i koristiti i za telefoniranje. Razmisljao sam izmedju cd changer emulatora i aux-a i odlucio se za aux jer je tacno 6 puta jeftiniji a prakticniji, ne moram stalno da vucem sa sobom flesh vec koristim listu pesama koju stalno osvezavam na telefonu.
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 07:08:30 posle podne od strane Stevwan »

Van mreže Karaburac

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 882
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +20/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2015, 07:18:22 posle podne »
Zavisi ko kako voli ja furam fles samo tj vise komada  biggrin ,sto se tice aux-a ja imam beats mode i kad se to ukljuci stvarno je zvuk odlican  biggrin

Van mreže Pele

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 870
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Karma: +24/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touareg, Superb
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #14 poslato: April 25, 2015, 12:56:36 posle podne »
Evo i ja da se javim, kao neko ko je dve i po godine vozio ovakav auto  biggrin
Vecu potrosnju od 11.8 sa automatikom na 20" nisam video na bordu, a uopste ne vozim lagano.
Od kvarova sam imao samo rad jedne dizne koja nije pratila ostale za 003 ili tako nesto i to je reseno menjanjem gumica i pranje. Sve ukupno pisljivih 100e. Fenomenalan auto, jos ako ima vazdusno ogibljnje onda je banja. Postavlja se pitanje sto sma ga prodao. Pa prodao sam ga jer je registracija 60k servsi 200e gume poprilicni skupe, a pored sam imao jos 2 auta i taj auto je kod mene presao 25k km i vise je stajao nego sto je vozen. Terao sam ga 210 pre cipovanja, terao sam ga preko reke, po brdima i blatu i nikad me nije izneverio. Prito, cena Za koju sam ga prodao je veca od bilo koje trzisne u tom trenutku.
Vrlo je moguce da cu ponovo uzeti tuarega novijeg samo.
Moj ti je savet da ga cipujes i operes dizne, neces verovati koja je promena, pogotovu sto yi imas manje felne.
Ono sto trazis se zove brus ili stitnik haube, vrko prakticna stvar. Meni je to poklonio Rus, kad smo razmenjivali neke  delove. On je to doneo iz Moskve, tesko da ces naci kod nas. Inace vrlo prakticna stvar iako su ga neki zvali kondomom.
Zelim ti da se navozas u tugisi i da te lepo sluzi, sa srecom  :26

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #15 poslato: Maj 03, 2015, 12:24:27 pre podne »
Hvala, i ja vec razmisljam o kupovini novijeg touarega jer je mnogo lepsi a i ispravljene su mnoge boljke i nedostatci koje stariji modeli imaju. Imam jos 4000km do malog servisa pa cu odraditi pranje dizni. Jesi li radio na touaregu mali servis na predjenih 10000km ili na 15000km?

Evo jedna slika od juce

Van mreže Stevwan

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ToUareg 2.5TDI
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #16 poslato: Maj 06, 2015, 11:42:58 pre podne »
Juce palo slikanje sa bratovim Touran-om 2.0tdi, 2004god. Malo su prljavi jer je slikanje bilo ne planirano.



« Poslednja izmena: Maj 06, 2015, 11:49:37 pre podne od strane Stevwan »

Van mreže Pele

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 870
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Karma: +24/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touareg, Superb
Odg: Touareg TdI
« Odgovor #17 poslato: Jun 20, 2015, 02:50:41 posle podne »
Hvala, i ja vec razmisljam o kupovini novijeg touarega jer je mnogo lepsi a i ispravljene su mnoge boljke i nedostatci koje stariji modeli imaju. Imam jos 4000km do malog servisa pa cu odraditi pranje dizni. Jesi li radio na touaregu mali servis na predjenih 10000km ili na 15000km?

Evo jedna slika od juce

Kompijuter kaze da je servis na 15k km, ali ja sam radio na 10k km, sto preporucujem i tebi
obrati pzanju i na usisnu granu, od tankog lima je pa moze negde da popusti a onda nema varenja jer je od tankog lima. Pozdrav