Autor Tema: zamena motora vw polo  (Pročitano 2054 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milos85cuk

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo clasic 1.4
zamena motora vw polo
« poslato: Jun 18, 2012, 02:04:51 posle podne »
Zdravo ljudi...hteo bih da se informisem koji sve varijante motora pasuju na moj auto, posto mi je ovaj riknuo, pa cu morati da ga menjam...imam vw polo clasic 1.4 (1996 godiste), oznaka motora je AEX, pa me interesuje da li mogu da ugradim u njega neki drugi motor, npr motor 1.6 ili neki noviji motor npr 1.4 MPI 2001.god...pozdrav za sve clanove foruma...

Van mreže dejan golf3

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +10/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf3 1,8 benzinac monopoint
Odg: zamena motora vw polo
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2012, 10:54:36 posle podne »
sta je to tolko riknulo pa da moras da ga menjas zasto tvoj motor ne sredis ako nije doslo do neke vece havarije.nije bas zgodno da kupujes motor a pri tom neznas sta kupujes mnogi su se tako zeznuli ,sto ne znaci da neces mozda i da prodjes dobro.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: zamena motora vw polo
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2012, 11:16:49 posle podne »
+1
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže milos85cuk

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: polo clasic 1.4
Odg: zamena motora vw polo
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2012, 11:58:11 pre podne »
Stvar je u tome da mi motor trosi 5l ulja na 1000km, neki moj nadri-majstor mi je otvarao motor da bi navodno promenio gumice ventila, karike, letece i lezece lezajeve, dihtunge i jos po nesto, kako bi mi osvezio motor i smanjio potrosnju ulja...ispostavilo se da su mi hilzne lose i po njegovoj prici nema svrhe menjati sve to upravo zbog hilzni, jer ima zarez na otprilike 1cm do vrha...tada mi je zamenio samo gumice ventila i rekao da ce se potrosnja smanjiti barem 20%...potrosnja se nije smanjila ni malo, motor trosi ulje kao lud, izbacuje plavi dim na auspuh, na nesto vise od predjenih 1000km riknjava mi prva svecica, sto sve vodi do zakljucka da je motor na izdisaju...ne znam sta da radim, generalka ce me izaci ko zna koliko, a sa drugim motorom mozda prodjem nesto jeftinije...ne znam ni sam sta da radim...nasao sam neki motor 1.4 mpi (multi point  injection) sa domacim papirima, pa ne znam da li on odgovara mom autu...
Hvala svima na dobrodoslici i na savetima...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: zamena motora vw polo
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2012, 09:18:00 posle podne »
nadji 1,4 motor na otpadu koji je dobar i ne trosi ulje ja cu ti dati pola para koliko god da kosta.