Autor Tema: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...  (Pročitano 56716 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« poslato: Oktobar 09, 2008, 09:18:23 pre podne »
Znaci iz skorasnjeg iskustva sa losom naftom, blago receno, na predlog forumasa, je otvorena ova tema gde svi mogu da iznose svoja dobra ili losa iskustva sa benzinskim pumpama. Znaci koje pumpe su po vasem misljenju sa izbegavanje u sirokom luku, a koje preporucujete.

Ja sam zadovoljan sa naftom sa Lukoil-a i OMV-a, kada nemam izbor sipam na Jugopetrolu, rekao bih da se mnogo popravilo stanje na Jugopetrolu, mnogo je cistija nafta nego pre (mada je to mozda zbog renovirane lokalne pumpe).

Na ELP se sve vise ljudi zale, ja je licno izbegavam i ne preporucujem, za izbegavanje su i mahom sve male privatne pumpe (Bajic petrol i sl.), jer svi oni mahom krste gorivo sa vodom.

Neko opste pravilo je da posle istakanja goriva iz cisterne nikako ne treba odmah tociti jer je zamuceno gorivo sa talogom sa dna rezervoara. Znaci kada vidite cisternu zaobidjite tu pumpu u narednih par sati. Obavezno uzimajte fiskalni racun, ja ga nisam uzeo a natocli mi vodu u rezervoar i sada mogu samo da lajem na mesec! Sigurnije je prvo sipati gorivo u karnister, pa kad malo odstoji u rezervoar.

+
1. Lukoil - moja preporuka
2. OMV


-
1. ELP
2. Bajic petrol i sve takve privatne male pumpe - NIKAKO

« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2008, 09:23:07 pre podne od strane mkvb »

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2008, 09:45:03 pre podne »
takodje mislim da je dobro gorivo na omv-u i lukoil-u.sto se tice plina super zadovoljan sam na UNIVERSAL,ZMAJ1,LUKOIL.nije los na ELP-U,a zato jena ostalim pumpama od prosecnog do katastrofe kao na primer na bubanj potoku gde je plin zalostan ili u zeleznikuona mala pumpa sto je zavucena pre ukljucenja na obrenovacki put gde sipaju neku tesku katastrofu
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2008, 10:06:31 pre podne »
dobar plin ima na pumpi na partizanskom putu skroz dole tj malo ispod bogoslovije sa desne strane. to vam je moja preporuka. i na zrenjaninskom putu lika sistem oni imaju ok plin.
ne valja gile gas ispod pancevackog mosta jer su poceli da muckaju.
ovo je sve za beograd.
ni omv pumpe nisu zlatne al su bolje od ostalih, ja uvek cistim naftu pa nadjem tako neku prljavstinu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2008, 11:51:21 pre podne »
Sipam samo na Jugopetrolu i do sada nisam imao problema. Sipao sam par puta na drugim i to je bio uzas. Kad se u KS-u pojavila AVIA sipao sam samo jednom i tad mi je auto trzao, gusio se i tresao kao da radi na drva. I LUKOIL sam isprobao i isto se desilo kao kad sam sipao na AVIA pumpi. Moj glas ZA ide Jugopetrolu, bez obzira na sve ne bi Mercedes davao garanciju od 5 godina na vozila i to samo ako se sipa gorivo na Jugopetrolu.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2008, 12:32:51 posle podne »
Moje je misljenje da svi imaju isto gorivo osim Bezolovnog i Evrodizela jer postoji monopol kupovine samo od Jugopetrola. Super i D2 sigurno su svuda isti osim naravno starijih pumpi gde su rezervoari prljaviji pa moze doci do manjih problema. U sustini mnogo je bitnija informacija za Evrodizel i Bezolovni benzin jer tu drzava zbog malog kapaciteta domace rafinerije dozvoljava ogranicen uvoz. Generalno sam primetio da je na Eko pumpama on nesto slabiji i da mi auto vise trosi a meni mozete verovati na rec jer kad Lupo predje 5l u gradu onda nesto nije u redu sa gorivom. Ja licno nemam pumpu na kojoj stalno sipam jer kvalitet goriva na svim varira. Naj pozitivnija iskustva sam imao sa OMV i ELP. Jugopetrol je sve bolji ali jos uvek izbegavam. OMV izbegavam zimi zbog dodavanja aditiva. Kazu mi tamo da cesto vole da preteraju sa kolicinom i tako ustede na gorivu a njima je aditiv jeftin s obzirom da se time bave.

Zakljucak,
Nema pravila. Svaka pumpa moze dobiti lose gorivo slucajno. Meni je logicno da najbolje gorivo dobija Jugopetrol jer ga odvajaju za sebe a ostalima sta ostane pa dok sam vozio benzinca tamo sam sipao. Evro dizel ne jer naucno dokazano ima puno sumpora a to steti motoru.

@mkvb
moram dati komentar na sipanje vode u gorivo pogotovo u naftu. probaj sam pa ces da vidis efekat. to je ne izvodljivo cista fizika. Nesto drugo da ali voda nikako.

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2008, 12:44:22 posle podne »
ja redovno sipam na lukoilu,i od sada samo tu,jer je tu defitinitivno najbolji plin koji sam ikada sipao u kola.Jednom sam sipao kod zmaja na jugopetrolu i ukrali su mi 10 litara plina,znaci strasno,tacno znam koliko mogu da predjem sa 50 litara plina i znam da su me pokrali.Ovde na lukoilu sam bas pamtio,sipam pun,i skoro uvek imam istu predjenu kilometrazu,i od sada samo tu sipam.
Neprimeren potpis

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2008, 01:00:54 posle podne »
@Rocky
Stavljaju li aditiv i u D2?

Sto se tice D2 sve sam isprobao i zadrzao se na OMV-u, mada je i na Lukoil-u OK. A benzin - Lukoil, Slap... za preporuku. Naravno, izbjegavati Jugopetrol...

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:01:02 posle podne »
omv sipa aditiv u d2 i eurodizel.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:31:36 posle podne »
Rocky znam sta mislis, ne bude homogena smesa nego kao kad sipas vodu u zejtin, ne to mislis? A vidis u predfilteru mi je uvece nafta, i samo nafta a ujutro se vec odvojila voda, tacno se vidi, probacu da slikam. To je sada vec mozda i kondenzacija iz rezervoara dok se ne iscisti. U ovim balonima se posle 10 min talozi na dnu nesto sto lici na vodu, providno je i u tecnom stanju... A i na filterima nafte na dnu ima cep za ispustanje vode - tako pise u uputstvu ili na samom filteru. Ja ne tvrdim da je u onoj nafti bila voda, samo pretpostavljam, a i lici na vodu, zbog toga se i odvaja od nafte, talozi na dnu. Ma ko zna sta sve stavljaju samo da bi ukrali neki dinar preko... Majku im...

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:35:33 posle podne »
pa ako bi voda bila bila bi na vrhu valjda je laksa od nafte. a to sto imas vodu u rezervoaru to ti je kondenzacija najverovatnije. jel imas metalni il plasticni rezervoar tj jel si golf 2 il 1?

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:48:12 posle podne »
Gresis, voda ide dole...
Metalni, G1

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2008, 03:10:36 posle podne »
Citat
Kada se u naftu sipa voda ona ?e se izdvojiti na dnu. Ovo ne va

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2008, 11:42:48 pre podne »

[/quote]
ja redovno sipam na lukoilu,i od sada samo tu,jer je tu defitinitivno najbolji plin koji sam ikada sipao u kola.Jednom sam sipao kod zmaja na jugopetrolu i ukrali su mi 10 litara plina,znaci strasno,tacno znam koliko mogu da predjem sa 50 litara plina i znam da su me pokrali.Ovde na lukoilu sam bas pamtio,sipam pun,i skoro uvek imam istu predjenu kilometrazu,i od sada samo tu sipam.
nisam imao tih problema na zmaju ali sve je moguce--neznam da li sam naveo i Eurogas pumpe koje imaju extra plin ima jedna u zemunu kad se krene batajnickim drumom pre naselja galenika.na vozdovcu kod soko starka ima pumpa MB gas i tu sam sipao plin nije los mada su misljenja za tu pumpu dosta podeljena
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 16, 2008, 07:08:25 posle podne »
dobar plin ima na pumpi na partizanskom putu skroz dole tj malo ispod bogoslovije sa desne strane. to vam je moja preporuka. i na zrenjaninskom putu lika sistem oni imaju ok plin.
ne valja gile gas ispod pancevackog mosta jer su poceli da muckaju.
ovo je sve za beograd.
ni omv pumpe nisu zlatne al su bolje od ostalih, ja uvek cistim naftu pa nadjem tako neku prljavstinu.
Sipam samo na Jugopetrolu i do sada nisam imao problema. Sipao sam par puta na drugim i to je bio uzas. Kad se u KS-u pojavila AVIA sipao sam samo jednom i tad mi je auto trzao, gusio se i tresao kao da radi na drva. I LUKOIL sam isprobao i isto se desilo kao kad sam sipao na AVIA pumpi. Moj glas ZA ide Jugopetrolu, bez obzira na sve ne bi Mercedes davao garanciju od 5 godina na vozila i to samo ako se sipa gorivo na Jugopetrolu.
za tu pumpu kod bogoslovije mi je dosta ljudi reklo da je ok i da imaju lep plin,
DRIVE IT WITH PRIDE

pekar

  • Gost
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 16, 2008, 07:35:07 posle podne »
evo da ija dodam komentar,sto se tice bezolovnog probao sam na OMV i na lukoyl i mogu slobodno reci da je losiji o jugopetrolovog,odma hoce da se zacuju ventili kada idem trecom lagano i odjednom mu dodam gas a oni zazveckaju,i vise trosi,a sto se tice JP toga nema,lepse radi bolje ide a i manje trosi,e sve do juce,kada sam sipao 20l.odmah se primetilo da je veoma lose gorivo sto se i moj ortak isto zalio,sipao je u korsi i poso za BG.a ona mu je trosila na otvoreno DESETKU,sto je ranije trosila nekih 7l,a rec je o motoru 1,2 automatik. sobzirom da im je do sada gorivo bilo OK,ovoga puta cu oprostiti im,i sacekacu da isprazne tu turu koja im je stigla losa, ALI STVARNO LOSA :angry:.pa ako i dalje bude lose gorivo,onda moracu menjati pumpu,ali samo neznam koju posle bicedobro

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 17, 2008, 06:27:23 posle podne »
to je cest problem sa svim pumpama stalno ok gorivo i onda odjednom neki fush neopevani a ti se posle ceshi sta te snaslo wacko
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 18, 2008, 12:12:02 pre podne »
evrodizel                               bezolovni
1.EKO                                    1.sta da vam kazem sipao sam svuda ali najlosiji je bio na OMV-u
2.MOL
3.NIS i LUK
4.OMV

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 18, 2008, 01:03:39 posle podne »
evrodizel                               bezolovni
1.EKO                                    1.sta da vam kazem sipao sam svuda ali najlosiji je bio na OMV-u
2.MOL
3.NIS i LUK
4.OMV
a ne mozes tako da gledas npr sipao si na omv pumpi u nishu i da mislis tako je svuda.....neke omv valjaju neke ne. tako i za sve pumpe. najbolje da kazes tacno na kojoj je losije na kojoj bolje

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 18, 2008, 02:16:53 posle podne »
evrodizel                               bezolovni
1.EKO                                    1.sta da vam kazem sipao sam svuda ali najlosiji je bio na OMV-u
2.MOL
3.NIS i LUK
4.OMV
a ne mozes tako da gledas npr sipao si na omv pumpi u nishu i da mislis tako je svuda.....neke omv valjaju neke ne. tako i za sve pumpe. najbolje da kazes tacno na kojoj je losije na kojoj bolje

generalno najlosiji benzin mi je bio na omv-u, (Partizanski put, ada, zrenjaninac)

pekar

  • Gost
Odg: Benzinske pumpe za izbegavanje, ili za preporuku...
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 18, 2008, 07:09:39 posle podne »
Ja mislim samo da na NISU moze biti dobrog goriva a na ostalim nema sanse zasto,koliko sam u pucen NIS bukvalno drzi monopol nad gorivom,tako da sve ostale pumpe nemogu uvoziti licno gorivo nego uzimaju od NISA,sad logicno je da ce NIS za sebe ostavljati kvalitetnije gorivo,a ostalima da gura FUS,tako da ostali mogu samo da dodaju neke aditive kako bi ga poboljsali a koliko im se to isplati to nebih znao! to je moj zakljucak ako nisam u pravu recite!