Autor Tema: Gewindefahrwerk  (Pročitano 1046 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Gewindefahrwerk
« poslato: Jul 18, 2011, 07:55:45 pre podne »
Pošto su mi izgleda prednji amortizeri propali. Razmišljam se da iste zamenim sa nekim gewindama. Našao sam na Ebay-u poprilično povoljno FK-automotive. Interesuje me kako su se proizvodi ove firme pokazali u našim uslovima eskploatacije? I uopšteno kojeg proizvođača bi mi preporučili? I da li uopšte da stavljam gewinde, ili klasične amortizere? Sada trenutno na autu imam Eibach pro kit opruge + Eibach amortizere. E da i koliko bi bilo pametno da remontujem ove već postojeće amortizere (nisam mislio na ono obično krpljenje, već da odnesem kod nekoga ko je baš specijalizovan za to).
« Poslednja izmena: Jul 18, 2011, 08:06:28 pre podne od strane MasterChief »
Atomic batteries to power! Turbines to speed!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Gewindefahrwerk
« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2011, 10:50:08 pre podne »
Ja vozim na FK Streetline, vise od godinu dana. Spuste ti auto 3cm (taj model, mada to je i neki standard), minimum... a mozes jod 3-4cm da ga spustis, mada ne znam kako bi vozili onda ;)
Ako hoces da imas mogucnost da spustas i dizes auto.. to je to. Sto se tice FK... nisu najbolja a ni najgora opcija, neka sredina, koliko sam ja shvatio. Ja sam u austriji uzeo za €150 i definitivno mi se isplatilo.
Za nase uslove ne znam koliko je pametno uzeti nesto kvalitetno. Ovo i ako vrisne posle godinu dana, nije prevelik trosak. Mada eto i dalje se vozim na njima, jos nisam primetio da im nesto fali, sem sto nije bas udobno, ali to se podrazumeva...

Van mreže MasterChief

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 277
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 TDI
Odg: Gewindefahrwerk
« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2011, 11:02:26 pre podne »
A jel postoji mogućnost da se malo podigne. Makar na fabričku visinu, pošto je moj auto sada trenutno poprilično nizak, pa bi išao na kombinaciju low and slow i rubbin dubbin preko leta, a na zimu bi ga malo podigao. Inače kako si zadovoljan po pitanju performansi? Eibach amorti koje sada imam ubijaju koliko su tvrdi, i razmišljao sam da počupam iste i ubacim fabričke, ali jednom prilikom sam se pojurio sa Alfom GTV, i ista mi je odmicala na pravcu, ali je on morao da koči na krivinama, dok je Golf išao kao po šinama  :rolleyes: , e tad sam već počeo da se predomišljam.
Atomic batteries to power! Turbines to speed!