Autor Tema: nov motor  (Pročitano 7399 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #20 poslato: Jun 10, 2006, 02:15:56 posle podne »
Dize se velika galama oko gluposti...  kamo srece da se nesrece dogadjaju samo zbog "krparenja i ubacivanja svega i svacega u automobile."  mislim da je veci problem zbog krpljenja i ubacivanja svega i svacega u ove nase raspale puteve... bas pre neki dan na autoputu... naravno srednja traka puna vode... umalo nisam izginuo... ono mi se u zivotu nije desilo.. nit sam isao neshto extra brzo nit nishta.. jednostavno tocak uleteo u kanal pun vode i bacio me skroz na desnu stranu.. jedva sam ispravio auto... mogao sam da imam i brembove kocnice od 500 eura dzaba brate...  prema tome...  a to je samo jedan primer.. imao sam tahvih milion.. i svi su zbog losih puteva.. zbog smrdljivih taramvajskih sina koje vire i po 10cm rupcaga i otvorenih sahtova... ma uzas... prema tome.. kamo srece da je problem samo u kocnicama od 50 - eura... na zalost u ovoj nasoj raspaloj zemlji nishta ne funkcionise kako treba.. zato se to sve i desava... ko da nebi ljudi kupovali sve original da imaju mogucnosti ?!? nemaju... svi zivimo ovako kako zivimo moraju ljudi da se snalaze... pa i ja prvi mislis da nebi ubacio VR6 synchro.. uradio mu odma generalnu da ne razmisljam.. kupio neke ekstra kocnice.. sve extra i eto .. ql.. al brate ne moze to tako...

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #21 poslato: Jun 10, 2006, 06:56:55 posle podne »
ja bih da imam nerava da se mlatim sa trazenjem golfa III to i uradila, ali definitivno nemam, a i jako je teshko naci normalnog, da nije udaran, izakan... a ovako mozes npr da sachekas pa izletece kod nekog majstora neki golf recimo totalno slupan, a motor ok i eto ti prilike. Ja sa tim ne zurim...
Shto se cena tiche danas sam zamenila pola automobila (mali servis + nosach karburatola, silen blokovi...) za 130e... pa dajte ljudi!!! to je zaista smeshno... a nisu ono turki delovi i sl.  (pola stvari je upravo i otishlo zbog rupa). Ubodesh rupu, i: pukne felna (ili se makar ogrebe), trap se raspadne, silen blokovi pucaju od tih rupa... ma divno... nekad mi dodje da platim popravku ruba u BG bice mi jeftinije nego da popravljam auto!
2 FAST 2 REAL

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
nov motor
« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2006, 09:06:56 pre podne »
Ne dize se nikakva prasina, ovo je samo tema o kojoj treba diskutovati.
Juce sam ceo dan jurio menjac za moj auto. Nov je 176.577,00 dinara  Polovan, koga je nemoguce naci oko 550 eura. Srecom imam dosta prijatelja po Srbiji koji drze otpade pa su mi nabavili delove, jos samo da su oni pravi. Polomio sam diferencijal i glavnu osovinu sa konusnim zupcanikom, svaka mi cast.  
Uspu sam gledao i starije menjace, doduse ovi moji drze smo za novija kola, pa sam nasao samo za Golfa 2 1,8 za 250 eura.
Jos jednom, ovo nije svadja, ovo je tema kakve bi trebale i sve druge da budu, da se razmenjuju iskustva i da ljudi imaju da izvuku neku pouku iz onoga sto pisemo.

Lara, nisam te uvredio?
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Na mreži admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #23 poslato: Jun 11, 2006, 02:53:52 posle podne »
da brate... ali nelogicno je da ceo poduhvat kosta recimo 2000 eura kad je golf II gti ceo 600 evra... takodje isto vazi i za menjac... evo ja sam  ovaj motor u Overdriveu nasao za 450 eura sa menjacem kompom sve komplet.. kaze lik da moze i jeftinije.. pise na ceduljcetu da je presao 147.000km u shta ne verujem al nema veze... ima papire ima sve...

pa mi je malo nelogicno da cist menjac bude 250.. opet se vracamo na primer celih vrata i samo zadnje soferke


Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #24 poslato: Jun 11, 2006, 07:05:06 posle podne »
Ma naravno da me nisi uvredio  .
Za takve poduhvate treba imati vishe strpljenja nego para. ja imam nerve i da chekam pola godine ako treba da bi mi naletela neka dobra prilika.
2 FAST 2 REAL

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
nov motor
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2006, 09:20:24 posle podne »
Nije me dugo vremena bilo ovde i moj predlog ti je sledeci.Kupi ti jednog stranca  golfa 2-3 ili passata b-3 92 god jer je motor isti kao u trojki ,lepo izvadis motor i sve sto ti treba i milina.To sto ti hoces da radis nije ni malo naivno jednostavno i jeftino.Moj predlog je da nikako ne uzimas motor sa K -glavom,samo neki sa direktnim ubrizgavanjem.Takodje ti bas i ne bi preporucio ni motor sa 16v,skup je za odrzavanje,i lako se kvari glava je jako lose resana.Za motor koji ti hoces da ubacis treba ti i dosta dodatnih delova kao sto su kompjuter kutija filtera vazduha kompletna,prednja instalacija,elektricna pumpa u rezervaru,neko od nosaca moras da menjas,drugi menjac,i jos dosta toga.Trebas prvo da napravis neku kalkulaciju koliko ce te sve kostati.Mogu da ti ponudim motor iz golfa dvojke kompletan sa svim delovima menjacem i ostalo ne znam tacno koji je ali cu pogledati.Imam i motor 2.0 iz trojke bez menjaca imam samo instalaciju za njega i racunar,mozemo da se dogovorimo i za bilo kakvu trampu da mi ne stoji motor za dzabe.motor je iz passata i presao je 200000 sipano u njega oduvek sinteticko ulje i doteran iz svajcarske merena je kompresija bila je jednaka i dobra i nije trosio ulje.Licno sam razmisljao da ubacim taj motor kod mene jer je meni glava losa a motor 1.8 ali mi se cinilo pomalo komplikovano za ugradnju a ne volim razna budzenja.

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2006, 12:50:45 pre podne »
@ pokemoni - hvala na tsavetu i ponudi... chinimi se da sam napisala vec u nekom postu: upravo to da moram da se srachunam izmedju ostalog. Poenta je upravo da ne promenim auto jer sam jako emotivno vezana za njega pa zato motor, oko K glave znam sve, i izbegavam je kao i karburator (od kojeg trenutno hocu da pobegnem  ) . Moram da zavrshim muziku u kolima, onog trenutka kad to zavrshim ja se nadam najdalje do kraja meseca, prelazim na tuning, tj na konstrukciju shta dalje sa motorom, ako ti ne odu ti motori do kraja meseca mozemo da se dogovorimo pa da pogledam. Thanks
2 FAST 2 REAL

Van mreže golf 1 1.8/16v

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 41
  • Lokacija: Skopje
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
nov motor
« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2006, 03:01:49 pre podne »
Ugradzivanje 2.0 8v iz trojke je ziv promasaj taj ti je motor ko brzi voz za Beograd koji uvek kasni.
Nego ti fino lepo uzmes 16v i bez ikakvih problema mozes da ugradis u tvojoj 2ki posto 1.6 blok je isti sa 1.8 i 2.0 8v ili 16v, e sad oko motora sa k glavom ili bez, najbolja varijanta je 2.0 16v iz trojke on je efi tj nema k glavu, 1.8 16v iz dvojke ima dva tipa:pl 129 ps i kr 139 ps oba dva imaju k glavu bolji je kr zato sto k glava ne koristi lambdu sondu za odredzivanje smesu.
Oko cene ovih motora kod mene u Skoplju stoje ovako:2.0 16v 350-500eur
1.8 16v 150-400eur
ja sam moj kupio 200eur komplet sa instalacijom, izduvna grana, i electricnu benzisku pumpu.
Menjac sam platio 70eur ali ti mozes da koristis tvoj menjac koji bi bas bio dobar za ubrzanje zato sto je kraci odnos u brzinama kod motore sa manje snage ali zato max brzina bice ti manja.
Oko povezivanja kompjutera mogu da ti posaljem el seme, ili doguraj golfa u Skoplje i sve zguzvamo natenane.
g-lader

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #28 poslato: Jul 29, 2006, 05:48:41 posle podne »
Hwaja na savetu... ntesko da cu moci bash do skoplja da dodjem smrc... no pa ako sve to tamo kosta toliko zaista jejeftinije nego ovde... ja sam posle dugog razmisljanja manje vishe odustala od tuninga, moze da padne eventualno neki menjac od cetvorke, da ga malo cacne, al ovi zahvati oko promene se na kraju ne isplate, ipak je silverrider bio manje vishe upravu...   hehe... sta da se radi...
2 FAST 2 REAL