Autor Tema: nov motor  (Pročitano 7401 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« poslato: Jun 04, 2006, 11:53:40 posle podne »
Ima u planu da u najskorijem vremenu promenim motor. Dakle trenutno u golfu je 1.6, a stavila bih 2.0 iz III. (koliko sam upucena taj motor totalno normalno staje u II...) E sad me zanima, jel taj 2.0 ima k glavu ili ne poshto sam chula prvo da ima pa da nema i tako (koliko ja znam nema ali ipak ajd da pitam)... i koliko taj motor moze da koshta. Naravno ukoliko neko ima bolji predlog zanimalo bi me da chujem.
2 FAST 2 REAL

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2006, 12:10:59 pre podne »
k glavu nema... a koliko koshta.. ne znam

Van mreže gti

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
nov motor
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2006, 12:43:02 pre podne »
k glavu nema sigurno.uskoro iz mog golfa izbacujem 2.0 8v i stavljam 16v tako da cu prodavati 8v uskoro.Motor je uradjen pre 2 meseca karike ,gumice i tako te gluposti,ako te zanima dogovoricemo se

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2006, 01:03:45 posle podne »
Oki, ti mi posalji poruku kad ga budesh prodavao, pa cemo da vidimo...  meni je iskreno najhitnije da se reshim ovog karburatora, a kad se vec menja onda rekoh pa shto bih uzela neshto brze hehe!
2 FAST 2 REAL

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2006, 05:18:06 posle podne »
a nisi za kombinaciju 16v ?!?

Van mreže gti

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
nov motor
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2006, 10:32:24 posle podne »
Meni igra 16v

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2006, 11:53:40 posle podne »
Pa ovako, prvo sam htela da menjam samo glavu, da ubacim 1.8 a da blok ostane isti, pa sam mislila da stavljam gti od dvojke, e sad kad sam sve to lepo sabrala u svojoj glavici to izgleda ovako: trazi se motor od III 2.0 16v na prvom mestu, naravno jako bitno da je u extra stanju!!! e sad, ako naleti neka druga daleko povolnija varijanta moze da udje u obzir i 8v. Sve zavisi kako ce se stvari odvijati, za sada je to sledeca stavka koja ce se raditi na kolima kad se zavrshi muzika, pa ja rekoh da krenem u nabavku informacija da mi posle bude lakshe
2 FAST 2 REAL

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
nov motor
« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2006, 12:40:04 pre podne »
Lara veliki pozdrav za tebe! S to se tice ugradnje 16v motora to je procedura velika, prvo treba ti motor ili samo glava motora ,drugo instalacija,trece pupma u rezervoar,pumpa vani, k glava,kompjuter itd...itd,zatim problem je  povezati tu instalaciju,i na kraju to je mnogo skupo.Bolje ti se isplati da prodas ili zamjenis i malo doplatis za gti 16v nego ovo pakovanje 16v, a najbolje da ubacis od trojke ili dvojke 1.8 poluajnspric.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2006, 12:41:38 pre podne od strane BojanGTI2 »

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2006, 01:08:45 posle podne »
Opet ta K glava?
Bojane, mislim da nije to toliki problem ako imash ko da to uradi. i ja sam se raspitivala i doshla dam do cifre od nekih 400e najvishe za taj motor (i sve shto ide uz njega od dodatnih delova), + ugradnja koja ne bi trebalo da izadje neshto mnogo.
Da sad uzimam golfa gti je isto kao da skachem u bunar bez dna! Prvo treba naci dobrog golfa, ja sam imala srece jednom da uzmem dobar auto (i opet ulozila brdo para u njega), al nemam nameru opet da chekam mesecima i mesecima da bih nashla drugi. Golfovi su definitivno automobili sa kojima se najvishe petlja, a gti su u 90% urnisani (bar oni koji se prodaju). eto zato se menja motor a ne auto!
2 FAST 2 REAL

Van mreže gti

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
nov motor
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2006, 01:42:02 posle podne »
E da je samo 400e bilo bi ok mozda samo motor ali instalacija .menjac .kompljuter i druge gluposti izadju mnogo vise jos ako je motor od stranca pa carina ta zajebancija izadje mnogo vise od 400e.Sve zajedno znaci motor sa papirima i ostale gluposti pa i ugradnja svega toga izaci ce sigurno 1000e

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2006, 01:58:54 posle podne »
ma nema sanse... meni su za vr6 synchro 2.9  ceo motor sa menjacem kompom zadnjim trapovima diskovima ma sve komplet trazili 900e... a gti 8v je mnoooooogo jeftinije... cak sam nasao i jedan kompletan vr6 motor za 50e... dobro sigurno je u ocajnom stanju al opet... 50e

najbolje ti je da se obratis coveku nick "pokemoni" na vw forumu... on ih je imao dosta ima sve zive delove motore itd.. cak ima bas taj motor koji tebi treba... nudio je meni al nisam hteo jel vec imam takav... a ugradnja ko ugradnja i nije neki problem.. ko zna za 2 dana gotovo

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
nov motor
« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2006, 12:03:38 pre podne »
Za bilo kakav gti da nije udaran mozes da doplatis do 500 eurica,e ako je motor los mozes da uradis generalku za 300 ili 400 eurica,i imas nov motor jer pretezno su sve masine isforsirane.Znaci nekih 800 ili 900 eurica i gotovo,ali ako si raspolozna da ugradjujes u tvog golfica imam sve dijelove od 8v i 16, nisu skupi.
Naravno i kocnice komplet prednje i zadnje moras da uzmes od gti ako mislis da se zaustavis.
« Poslednja izmena: Jun 08, 2006, 12:12:52 pre podne od strane BojanGTI2 »

Van mreže gti

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
nov motor
« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2006, 01:17:38 pre podne »
Devojka je resila da stavi 16v a ne 8v pricamo o motoru sa papirima svako moze da nadje stranca za male pare.

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
nov motor
« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2006, 08:51:59 pre podne »
Motor od trojke 2.0 GTI 16v, neces moci da ubacis u svoj auto ispod 1500-2000 eura. Bolje se drzi ti svog starog dobrog motora. Ako zelis brzi auto, nije to samo staviti jaci motor ili ga frizirati pa mislis da si zavrsio. Moras menjati i kocioni sistem, ojacati karoseriju, ogibljenja... Razmislite pre nego sto uletite u neke avanture koje se mogu pretvoriti u pravi bunar bez dna.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2006, 12:31:38 pre podne »
e, pa nije bash da se ja tooooliko ne razumem. Dakle dechko koji je uradio istu stvar, izashao ga je motor 350e, sa menjachem. E sad, ugradnja meni nije problem, a delovi za golfa... pa prichamo o golfu... znash shta je 1500-2000...
Ja kad sam sve sabrala 500e i to ce biti to mozda koji euro gore. Ja stvarno ne pamtim da sam bilo koju stvar za moj auto platila preko 20e majke mi... nene.. opruge sam platila 40. (ili je to shto sam zensko  ) . U svakom sluchaju hvala na savetima, naravno da cu svaki dalji savet uzeti u obzir kad dodje ova promena motora na red. neka prvo prodje ovaj palic i batajnica.
2 FAST 2 REAL

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
nov motor
« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2006, 09:41:03 pre podne »
Pitanje za sve: koliko kosta generalna za Golfa 3 sa motorom 2.0 16V? Raspitajte se malo kod servisa, po mojom racunici a i znanju oko 1000 eura. Cak i sa turskim i ko zna kog porekla delovima, necete proci ispod 700-800 eura. Generalna za Yuga je 450-500 eura uracunati delovi i ruke. Vi pricate o cenama koje nikako nisu realne, pa svi bi onda ugradjivali motore od 2.0ccm3 sa 16V a ne bi radili generalnu jer im je duplo jeftinije. E sada moze da se nadje motor za 500 eura ali u kakvom stanju, ocaj.
Sada Vi kazete stranac, a ja Vam kazem i pitam Vas kako ce da se ocarini taj motor?
Menjac, pa polovan petostepeni menjac u dobrom stanju za Yuga je od 70 do 100 eura bez ugradnje. Koliko je za Golfa 3, barem 3-4 puta vise...

2LARA - Opruge si platila 40 eura, koje, nove ili polovne? Mozes, konkretno za Golfa, kupiti plocice nove i za 14 eura a i one kvalitetne za 47 eura, samo je pitanje koje ces odabrati i pitanje je koliko cenis svoju glavicu?  

Evo jedne stare poslovice: Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftino!!!
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
nov motor
« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2006, 01:53:02 posle podne »
Ma nije to bas tako... drugo je delovi za generalnu drugo je ceo motor... logicno je da je ceo motor jeftiniji.. tj nije logicno.. al evo ti logike objasni ti meni ovo...  sad kad smo jurili delove za milanovog golfa... zamisli ZADNJA SOFERKA je 110eura... a zadnja vrata komplet sa zadnjom soferkom 80... i gde je tu logika ?!?

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
nov motor
« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2006, 12:36:46 pre podne »
u potpunosti se slazem sa devilom.
@silverrider: chekaj pa jel obavezno da se uradi generalna??? To nije neko napisano pravilo da mora zar ne! Ti prichash sve u najgoroj varijanti.
Plochice ne moraju da koshtaju 50e da bi su dobre, moje za 20e trpe i to mnooogooooo, a mojoj voznjom bi trebalo da traju jedan dan po tvojoj teoriji.
Opruge su placane 40e polovne al bukvalno kao nove, tj drugim rechima ne verujem da ih je iko koristio. a NOVE sa AMORTIZERIMA ima za hondu 300e, shto znachi da su za golfa oko 150. ok ne znam kakvi su ti amortizeri al na hondi su se pokazali dobri.
I u prethodnom postu sam rekla Motor+menjach 350e - nije radjena generalna ma motor je u vrh stanju!!!
2 FAST 2 REAL

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
nov motor
« Odgovor #18 poslato: Jun 10, 2006, 01:29:33 pre podne »
Necu sad da nesto zatezem ali reci cu vam iz iskustva nesto.Taj motor sto si nasla neka otvori neki dobar majstor neka izmjeri obim stublina neka pogleda kakve su karike,zatim neka provjeri da ventili nisu krivi, a kod 16v moze da se desi da i glava motora bude kriva pa mora da se ravnja,ali to i nije strasno toliko koliko je kada stavis taj motor a on trosi ulje i slicno,pa mora da padne generalka.Ali sigrno
na svakom gti motoru su gumice ventila i karike lose.



A sto se tice soferke komlet i posebno samo staklo logika je kod kupca mislim jer bolje se isplati dati 110 za soferku nego komplet  pa moras da farbas i izadje skoro na isto bar ja tako mislim.Kod mene vrata  za tricu od gepeka  bez stakala kostaju 20 evrica.Ima jos jedan problem zasto vrata od trice sa soferkom kostaju 80,niko nece da rizikuje da skida zadnju soferku jer je mnogo tesko skinuti,mora da se sijece nekom sajlom a to je ubistvo, a i  sustina odgovora moze da lezi zavisi na koga i dje naletis da kupujes.

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
nov motor
« Odgovor #19 poslato: Jun 10, 2006, 09:55:02 pre podne »
Sticajem nesretnih okolnosti, juce sam "polomio" menjac, preciznije cu danas znati kada ga skinem i rasturim jer sinoc nisam bio u stanju od nervoze. U najavi 100 eura ce me kostati kvar bez otvaranja... a videcemo koliki ce racun biti na kraju. Da li da kupim taj za 150 eura ako ga i ima za te pare? Odgovor je naravno NE. Zasto se desavaju kvarovi i nesrece na nasim putevima, pa samo zbog krparenja i ubacivanja svega i svacega u automobile.
Plocice od 15-20 eura ne mogu ni prici originalnim VW plocicama od 50-60 eura, zasto? Odgovor je u sastavu plocica, kod tih jeftinijih ima mnogo metala, tvrde su i jedu diskove, tako da posle izvesnog vremena moracete i diskove da menjate, a nisu ni malo jeftini. Za mene original par diskova kosta oko 15.000,00 dinara.
Da li bi neko ubacio drugi, ne nov, motor u svoj auto koji ima mnogo vise konja i kubika a u deset puta gorem stanju je nego njegov trenutni?

2Lara - Ja ne gledam sve najgore, upravo suprotno, gldeam da ugradnjom drugog motora dobijes drugi auto, koji ce biti mnogo jaci i brzi od starog a ujedno da te sluzi barem 3-4 godine uz naravno, redovno i savesno odrzavanje.

Te price o ugradnji za male pare me ne zanimaju, i o tome ne zelim da raspravljam, samo ti kazem kakva je realna situacija za ugradnju prave stvari, a ti odluci u sta ces uloziti novac, posle nema nazad...

Srecno
NE BRZE OD ZIVOTA!!!