Autor Tema: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca  (Pročitano 6379 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dynamite

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 38
  • Lokacija: Cetinje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2009, 12:21:53 posle podne »
A moze li neko da mi objasni zasto bi se uopste mijenjao mjenjac i poluosovine i td...Sve pasuje na vec postojece koliko ja znam.Pitam jer ja razmisljam o ubacanju 1.9td u mk2.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2009, 04:53:49 posle podne »
pa sve pasuje,,,naravno kad je teorija u pitanju,,,ali krenimo redom,,,
lamela od 1,9 je 220mm, a od 1.6 je 200mm, sto znaci da je slabija i manja,,,
prenosni odnos, zupcanici u mjenjacu 1.6 su slabiji nego kod 1.9, i pogotovo 5ta brzina je kod 1,6 ionako preslaba, i jako cesto se desava da prezupci i saspe zupcanike, ,,,,,

a ni jedan 1,9 mjenjac nema isti izvod za malu poluosovinu kao 1.6, veca je i duza pecurka, i za golfa 2 pasuej poluosovina od seat ibiza i seat toledo,koja je za nekih 1.5-2 cm kraca od golfove dok od g3 moze da se upasuje,mala je razlika,  ali je knap i jako cesto rezultira onim sto se meni desavalo nekoliko puta, sasut zglob kod mjenjaca na maloj poluosovini,,,,jer nema dovoljno lufta u pzglobu poluosovine
neki pobornici toga damogu te poluosovine, su u pravu, sali samo ako auto nije spusten ni malo i ako su glavcine izbacene max na viluskama,,,ali cim  se spusti, skrati mu se udaljenost glavcine od mjenjaca, i krc, krc,,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2009, 11:51:43 posle podne »
to znaci da ipak mora sve komplet,tako sam i mislio,e sad jel treba da ojacam sasiju ili da je samo pojacam posto mi je limarija dosta zdrava..............

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #23 poslato: Februar 22, 2009, 12:44:56 posle podne »
ma nema potrebe, ukoliko nemas balans stanglu, pozeljno bi je bilo staviti, posto koliko mi se cini vecina modela g1 dizel nema balans stanglu,,,i pozeljno je postaviti kosku izmedju koseva, cisto da se ne bi razljebio na kosevima,,,,ali to je jeftin zahvat i ne predstavlja neke znacajnije modifikacije
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #24 poslato: Februar 22, 2009, 10:43:10 posle podne »
neznam da li ovaj moj ima balans stanglu moracu pogledati,a kosku sam svakako planirao da ubacim uglavnom hvala ti jos jednom na informacijama beer

Van mreže vlada_popov

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Age: 36
  • Lokacija: Mokrin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #25 poslato: Mart 02, 2009, 03:24:05 posle podne »
pitanje je za sve koji se razumeju ili su u tim poslovima sa menjanjem motora...

mene zanima koji motor ja mogu da ubacim u mog polo-a classic 1.6 1F motor od 75 konja,
a da se ne vrse nikakve prepravke nosaca i slicno, ili sa minimumom...e sad postoje polo-i kao moji sa 1.6 16V motorima od 100 ks, taj verujem da mogu da stavim, ali ga necu nikad naci na prodaju! badmood. znaci da li moze od trojke neki motor i slicno..da znam da li da razmisljam u tom pravcu, ili da se pomirim sa tim da moram da vozim kornjacu!  lollol

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ubacivanje 1,9 TDI motora u keca
« Odgovor #26 poslato: Mart 04, 2009, 06:01:29 posle podne »
O'ladjeno....
Malo prepucavanja uvijek dobro dodje,,,ali kako dodje, tako mora i da nestane,,,,gdje smo ono stali...

Idemo dalje,,,da ne gusimo temu,,,vjerovatno ima jos ljudi koje interesuje ova problematika....
« Poslednja izmena: Mart 05, 2009, 09:26:08 posle podne od strane DANDY »
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs