Autor Tema: Pro hrom izduv  (Pročitano 7388 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Pro hrom izduv
« poslato: Decembar 16, 2008, 10:23:22 posle podne »
Mnogi ce reci da je ovo tema za stajling,veci deo se odnosi na tuning.. Ne u stvarnom smislu povecanja snage,ali opet..

Naime produvao mi je auspuh,skroz.. Par rupa ima,a unutra sve spaljeno,samo izlazi pepeo :) Bruji,doduse nista kriticno ali opet.. Treba zameniti.. E sad,klasican necu da stavljam,bzvz mi je,nego hocu neki sportski.. Pro hrom.. Nesto sto ce mu dati agresivniji zvuk.. Naravno ne mislim na ono da me cuju na 200 metara kada dolazim,nego jednostavno malo agresivnije..

E sad jel ima neko neku informaciju o onim univerzalnim pro hrom auspusima,ili ima negde da se kupi posebno za svaki auto?

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2008, 11:04:44 pre podne »
postoji citava nauka o zvuku iz auspuha, tj. o postupku dobijanja pravog sportskog zvuka.ima dosta kombinacija manje i vise protocnih lonaca, o promjeru cijevi itd. bas bi i mene zanimalo koji promjer i kombinacije lonaca na 1.6 motoru su potrebni za pravi sportski zvuk
low life

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2008, 11:51:37 pre podne »
a sta mislite na dizelu takav auspuff???
da li ce se cuti kao na benzincu???
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2008, 11:55:51 pre podne »
Moze i na dizelu, jedino sto ce na dizelu taj zbuk biti dublji, i nece moci da reze kao benzinac jer za to su potrebni i visi obrtaji.
A koliko sam te shvatio, ti zelis samo malo jaci sportski zvuk, sto znaci da treba da izbegavas lonce sa sirokim zavrsetkom, mislim da ti najbolje bilo sa 2 okrugla ili polu-cetvrtasta nastavka, osrednje velicine ;)

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2008, 01:57:01 posle podne »
A ne.. Onaj zavrsetak vec imam.. On je onako ovalan,RS sport.. Meni se svidjaju samo ti siroki.. Nego lonac je ono sto meni treba :) Nemam pojma ko to prodaje uopste.. Nesto normalne cene :)

Van mreže spale m

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 505
  • Age: 50
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +20/-6
  • Pol: Muškarac
  • Vw Vw Vw Vw Vw Vw Vw
  • Auto: Vw passat b5.5 tdi
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #5 poslato: Decembar 17, 2008, 03:07:47 posle podne »
 Najjeftiniji `Kiler auto`,Tosin bunar. Imaju sportske lonce kakve hoces.Zadnji lonac sa nastavcima hromiranim garancija 18mes.Tel 100-964 .

pekar

  • Gost
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #6 poslato: Decembar 17, 2008, 04:58:07 posle podne »
ja cu ti reci kako sam ja odradeo,pa mozda ti i pomogne nesto! izbacen je katalizator i srednji lonac,umesto katalizatora napravljen protocni lonac,od njega pa sve do zadnjeg lonca je stavljena cev fi-51,zadnji lonac takodje pravljen,ali sa sto manje zadrzavanja izduvnih gasova,nesto skoro na fazonu protocnog lonca,i na njemu stavljen je ovalni sportski izduv. nakon toga zvuk je perverzija kako se cuje nista preterano jako ali ubitacno,inace uglavno dubok zvuk!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2008, 07:27:38 posle podne »
Nisi me lepo razumeo, nisam mislio samo na zavrsetke jer od njih nema nista vise od izgleda, nego na protocan lonac sa razlicitim zavrsecima  ;)

Da, zaboravio sam da kazem, srednji lonac mozes slobodno da skines i stavish obicnu cevku, a jedan moj drugar je cak odradio najjeftiniju varijantu, skinuo srednji i stavio ga na mesto zadnjeg i dobio je dublji zvuk i to na dizelu-vektra 1.7td ;)

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2008, 08:06:07 posle podne »
Znaci katalizator da skidam? Znam da ima da se prodaje katalizator,jel znate vi ko to kupuje?

@Pekar a gde si ti to radio? Tako nesto i mene interesuje i koliko je to para iznelo? 

@Spale hvala na infu :) Probacu da ih zovnem da vidim sta nude.. Mada hebeno je to sto je to sve u Bg-u,a ja iako nisam daleko nemam vremena,posto sam ceo radni dan u radnji..

Van mreže ljuboje

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 534
  • Age: 38
  • Lokacija: bijeljina
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2008, 11:58:10 posle podne »
posto sam ja varioc(argonsko varenje...)pomocu ti koliko mogu...prvo,ako hoces nerdjajuci auspuh tj prohrom,stavi neki magnet u dzep i u prodavnicu!svaki prohrom nije namagnetisan,a ako se prihvati magnet ne uzimaj...moj prijedlog,nadji markiran polovan(remus,bosima,fox...)samo ga promuckaj vidi da li se sta cuje u njemu...pozz

pekar

  • Gost
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2008, 01:18:43 posle podne »
@ dejanxD: radeo sam ovde u Zajecaru,za zadnji lonac,da te ne lazem ne mogu se setiti tacno koliko sam platio,a zavrsetak sam platio nekih 25eurica,a za protocni lonac i cev fi 51, do zadnjeg lonca,za to smo napravili razmenu,dao sam im katalizator koji su skinuli,a oni mi odradeli cev i protocni lonac! pa vidi pitaj gde nadjes koliko placaju katalizator,mozda pristanu i na konpenzaciju da ti odrade i da nesto manje doplatis,zavisno sta sve hoces odraditi po pitanju izduva! ;)

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2008, 05:44:41 posle podne »
Ako se odlucis za nastavak, pogledaj ovde http://www.rsport.co.yu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2008, 06:18:36 posle podne »
@ Turbo,sto se nastavaka tice upravo RS Sport i imam,ali mi je sam lonac otisao u 3pm :) Dakle za nastavak nije problem!

@Pekar,pa recima kojima si ti opisao kakav si zvuk dobio-takav bi ja hteo!

Meni je najveca frka za taj lonac,jer i ne znam kako da opisem sta hocu,a znam da sam ovde u Smederevu bio do jednog majstora koji radi sa onim Vlajkovic auspusima,i znam da mi je trazio 6000 din za obican lonac,gledam za te pare mogu da uzmem kakav hocu pro hrom,ali me ''plasi'' to sto ni sam ne znam tacno sta zelim.. Nisam nikakav poznavalac tog polja,znam da hocu malo dublji,ostriji zvuk ali nisam siguran da je to ''tacna definicija''.. I opet nemam pojma sta i kako,tako da mogu da me zajebu bez problema,naplate mi skuplje,urade nesto sto ne treba itd.. Kazu evo je ovca za shishanje.. :) Zato sam i postavio ovde pitanjce,jer verovatno neko ima malo vise iskustva na ovom polju!
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2008, 06:20:12 posle podne od strane DejanxD »

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #13 poslato: Decembar 19, 2008, 12:45:35 pre podne »
Dao mi jedan drug link neki.. Mislim da se forum zove pikec.. On prodaje zadnji lonac za nastavkom za 90 eura.. Ima vise modela sa razlicitim FI  cevi..

2 god garancije..

Da li je to dobra cena,ili moze da se prodje bolje?

Van mreže bagzi

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 11
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2009, 01:22:39 posle podne »
ne znam koliko je korisna informacija, posto je upitanju ns tj petrovaradin. ja sam uradio davno na svom roveru aspuh. Nije bilo skupo uopste. Tacne cene ne mogu da se setim. Bitno je da ti odrade sve u roku od par sati...znaci zakazes dodjes pre podne rucas popijes pice i bude gotovo!
U pitanju je bio rover od 2000ccm pa su mu cevi vec bile dovoljno siroke i nisam imao potrebu za zamenu istih od same grane izduva pa do kraja. Ono sto sam ja uradio je, izbacen katalizator koji je vec bio prljav i koji nije dao motoru da "dise" stavljena samo cev. uradjen zasnji lonac sportski tip. zavrsnica dupli okrugli rs koje vec imas!
Ponasanje: dobije se duvlji zvuk i jaci u umerenim kolicinama. Ne moze da se postigne kao kod benzinca jel oni imak idu u malo vece obrtaje. Drugo...ako je turbo motor onda ce malo gubiti na zvuku jer turbina malo ubija strujanje! Bitno jako, primetio sam da motor mnogo mirnije i tise radi kad ga vozim po otvorenim putevima. u gradu ne moze da se primeti!
Ljudi su i u auto trkama tako da znaju sta rade. Garancija je naravno godinu dana! Meni je sljakao ok 3god i onda sam prodao auto!
u pitanju ti je BATASPORTAUSPUFF. idi na google pa ces ga naci. imas sve na njihovom sajtu!
« Poslednja izmena: Januar 29, 2009, 01:25:32 posle podne od strane bagzi »

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2009, 07:01:29 posle podne »
ja sam bas danas uzeo kod pirketa sportski izduv .....nisam ga jos postavio ,ali kaze da je dobar....samo jedan krug je na uzduvu...hteo sam sa 2 ali kaze da je ovaj bucnije,jace se cuje i uzeo taj...videcemo kad ga stavim,ali pirke ti je dosta dobar.....pozzz

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #16 poslato: Januar 30, 2009, 08:37:43 posle podne »
I video sam i ja te pirketove.. Lepo izgledaju a nisu skupi.. Jedino se sada razmisljam da li uopste da ubacujem te sportske fore,ili da ubacim lepo klasican..

Pitanje: kada se izvadi katalizator,da li auto bude bucniji i koliko? Posto ja ne zelim da pravi tu vrstu ''prljave buke'' ali sam poprilicno siguran da mi je katalizator los,i da vise steti nego sto pomaze..

Van mreže bagzi

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 11
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #17 poslato: Januar 31, 2009, 12:25:30 posle podne »
odes kod njega i na osnovu tvog katalizatora on ce ti napraviti srednji lonac i staviti na njegovo mesto i gotovo!
nazovi coveka i pitaj ga sve lepo, objasni ce ti sve sta i kako i koliko para pa se odluci. cak ce ti vratiti i na standardno sve tj. napraviti ako hoces!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Pro hrom izduv
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2009, 08:23:07 pre podne »
a sta mislite na dizelu takav auspuff???
da li ce se cuti kao na benzincu???
Evo kako izgleda prohromski Remus na dizelu, a zvuk mu je do bola  wacko .. .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio