Autor Tema: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2  (Pročitano 13631 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« poslato: Septembar 27, 2008, 08:15:56 posle podne »
najvise me interesuje golf 2,tj sta bi moglo (znam da moze sve ali "novac" nedozvoljava)da se ubaci u njega da bude koliko toliko tuniran tj najvise me interesuje ubrzanje ,netreba mi da ide 200+ moze i 150 ali da lepo ubrzava!
Ja sam razmisljao o VR6  ,vozio sam se u bratovoj 2=ci i mogu reci da ide mnogo dobro,a tek onaj zvuk ma strasno (to je vr od 170ps),e sad vasa neka misljenja,preporuke.......sve sto moze da pomogne

hvala u napred!

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2008, 09:05:28 posle podne »
skrati menjac. max brzinu smanjis al dobijes ubrzanje. ako imas neki obican motor onda budzi karburator. olaksaj ga izvadis sedista izolaciju. zavisi sta planiras sa autom jel za street race il....?

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2008, 09:13:23 posle podne »
iskreno moze i za street ali najvise zbog sebe,bio sam zagrejan za vr-a ali bolje je da cujem jos necije misljenje!Sto se tice sedista letela bi napolje 100%(zadnja klupa za za prednje bi se videlo dok bi dosao do toga,naravno i jos neke stvari sto se tice tezine)


Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2008, 10:05:03 posle podne »
kao prvo i prvo ako planiras da ubacis vr idi prvo da ti ga ojacaju, jeste da je jak golf al bolje jos malo da se ojaca. drugo ako oces za krivine moras i da ga spustis. kupis mu neke sportske amortizere. skratis oprugice..... zavisno od toga koliko imas para. inace postoje jaci motori od vr. mozes da ides da je sto laksi i da skratis menjac. npr motor od 1.7 nagruvas 150+ konja i ima da ide ko nevreme. ne moras da placas registraciju za 2800 ccm.

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2008, 11:45:50 posle podne »
Predpostavljam da si mislio na 1.8 16v od 136ps-a(onaj sa ka glavom)??A sta bi se trebalo sve uraditi da bi se on digao na preko 150 ps(ili 150+???)??

spustanje i ojacavanje se podrazumeva

E malo pre sam se setio a zaboravio sam da napisem,nerazumem se bas pa moram da pitam(mozda je glupo al sta ces....)  slucajno sam video na nekim clipovima dvojku sa motorom 2.0 16v  ali u nastavku ima i 9a---to mu neka oznaka ili......??:S:S

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2008, 02:00:12 pre podne »
za vr6 znam da lako leze na 1.8 8v tj menja mesta,polu osovine ostaju iste,nema puno izmena(valjda sam se zato bio i zagrejao za vr-a,ali sam cuo da su malo nezni,osecajni.... :S )

e sad neznam kako bi isao unutra od trojke 16v :S  za koliko para moze on da se nadje.....??

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2008, 08:58:44 pre podne »
ne znam cene al 16v trojka i 16v dvojka skoro idu isto. pod uslovom da im je sve ispravno. trojka ima vise konja a dvojka je laksa. ja sam gledao cepanje 2 vs 3 i razlika je bila mala. vr je za toliko kubika ima bas malo konja. ti mozes motor od 1.3 da nasviras dosta. sve zavisi koliko imas para. ja sam video na netu jedan sa jugicem nagruvao 250 konja na 2000ccm fiat i.e. ili neki lik na fici nagruvo preko 400 konja sa motorom golf 1. al tu je 50 000 evra dao. znaci sve zavisi koliko imas para i koliko si spreman da cekas.

SALE GTI

  • Gost
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2008, 11:48:13 pre podne »
Da bi ubacio vr6 u dvojku potrebno ti je mnogo znanja koje koliko vidim nema

pekar

  • Gost
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2008, 11:57:17 pre podne »
najbolja varijanta ti je brate!te pare sto bi dao na tjuning,bolje da prodas dvojku onda one pare koje su bile za tjuning uznes,dodas jos nesto malo i kupis trojku 2.0 16V GTI,odradis samo cip i imas raketu na tockovima,ja mislim da je to najeftinija varijanta,jer svaki tjuning cupa mnogo para iz dzepa driving

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2008, 12:11:32 posle podne »
sale--upravu si da je potrebano znanje i to dosta,i kao sto si rekao ja ga nemam bas dosta,e sad za ove papucice mislim da nisi u pravu,jer koliko znam brat mi nista nije pricao o tome(mozda neko i zna tog golfa crn sa dosta spojlera,na gepeku 2 veca,napred je do zemlje.....cesto je na kejeu ispod brankovog)hladnjak je ubacen od vr-a ali ide od fara do fara :),nosaci isti  ......videcu ako budem mogao da dodje i on na skup kad bude bio,recicu mu pa,inace se non stop vrti kod boleca,grocke.
kad se budem odlucio sta cu ,necu nigde zuriti,polako,nisu mi ruke zlatne :)  a sta nebudem znao moracu kod nekog majstora(nema mi druge),ili napravimo neki mali skup kod mene i uz pice,rostilj se malo igramo :D

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2008, 12:16:25 posle podne »
najbolja varijanta ti je brate!te pare sto bi dao na tjuning,bolje da prodas dvojku onda one pare koje su bile za tjuning uznes,dodas jos nesto malo i kupis trojku 2.0 16V GTI,odradis samo cip i imas raketu na tockovima,ja mislim da je to najeftinija varijanta,jer svaki tjuning cupa mnogo para iz dzepa driving


krenuo bi od 2,nekako mi je vise za to,jer bi to bio auto samo za zezanje nista vise nebi se vozio non stop :)  jbg moji imaju vec 2 auta tako da je previse jos 1 za svakodnevnicu

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2008, 12:43:10 posle podne »
Kvalitetan u svakom pogledu, pa i sto se tice performansi!

SALE GTI

  • Gost
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2008, 12:55:27 posle podne »
sale--upravu si da je potrebano znanje i to dosta,i kao sto si rekao ja ga nemam bas dosta,e sad za ove papucice mislim da nisi u pravu,jer koliko znam brat mi nista nije pricao o tome(mozda neko i zna tog golfa crn sa dosta spojlera,na gepeku 2 veca,napred je do zemlje.....cesto je na kejeu ispod brankovog)hladnjak je ubacen od vr-a ali ide od fara do fara :),nosaci isti  ......videcu ako budem mogao da dodje i on na skup kad bude bio,recicu mu pa,inace se non stop vrti kod boleca,grocke.
kad se budem odlucio sta cu ,necu nigde zuriti,polako,nisu mi ruke zlatne :)  a sta nebudem znao moracu kod nekog majstora(nema mi druge),ili napravimo neki mali skup kod mene i uz pice,rostilj se malo igramo :D

Nisam mislio da te uvredim ni ja sam ne znam pun ali u?im kako re?e na

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2008, 02:20:46 posle podne »
evo ti primer. fiat stilo jtd protiv bilo kog tdi-ja 1.9 @turbo

I sta mi govori taj primjer?

Van mreže balaz

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Age: 40
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 ABF
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2008, 02:44:44 posle podne »
@ Kuche: onda mu je lakse da kupi fiata ili hondu, nego da stavlja motor u golfa.
@ Touran: po meni najbolja varijanta je motor 2.0 16v iz golfa 3 ili pasata. Oni su oko 150 ks, mogu se naci,nisu tako retki motori kao vr6, sama cena motora je jeftiniji,a i odrzavanje je jeftinije. Ako bi nesto jace (za vise para), onda bi pre uzeo u obzir 1.8T. Imas dosta snage u startu, znatno laksi od VR6, a lakse je i kasnije da mu povecas snagu,ako Ti je potrebno.

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2008, 05:40:18 posle podne »
znam nasta si mislio za male pare a brzo ,ok je to ko voli dizela i kome auto sluzi za svaki dan,ko neizlazi iz njega ,ali ja iskreno volim i malo vece obrtaje od 3-4000rpm :)

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #16 poslato: Septembar 28, 2008, 06:06:50 posle podne »
pa govori ti da  fiat ima bolje ubrzanje. a vek motora na strani nemaca. @ turbo
pa ja sam samo dao primer ako hoce brzo da ide za male pare@ balaz

Nemoj da pises nesto za sta nemas argumente!
A ja imam dokaz da je npr. bolje ubrzanje Golfa 5 TDI nego Fiata Stilo JTD, kao i maksimalna brzina, a manja potrosnja, a da ne pricamo o vijeku trajanja. Mozes i sam potraziti na netu podatke i uvjeriti se.

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #17 poslato: Septembar 28, 2008, 07:31:17 posle podne »
koji ste vi likovi,odrpilike znam kako moze da ide vw tdi 105ps(vozim ga skoro svaki dan) i za senica 1.9dci znam da ide bas ok ,po meni dosta bolje nego vw,ali u smislu sigurnosti-pouzdanosti nemoze da se meri sa vw za stila nemam poima stvarno,koji je brzi ni to nemam poima a i neinteresuje me nesto narocito posto su to automobili za svaki dan ,ipak je to disel.Nije on za neko izivljavanje,ja kad sam sam ili sa nekim nikad neprelazim 3000rpm ali nikad,nema potrebe jer vec tada pocinje da se cuje,dere...


inace otisli smo off

inace i ja ode oFF

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #18 poslato: Septembar 28, 2008, 07:51:25 posle podne »
nema problema dovedi tog tdi-ja ja cu ortaka sa stilom i da vidis. jel dovoljno?

 lollol

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: nekoliko pitanja o tuningu....golf 2
« Odgovor #19 poslato: Septembar 28, 2008, 10:29:44 posle podne »
CCC svadjate se oko nebitnih stvari, ko zna koji model je stilo JTD a koji Golf TDI svi imaju 5 razlicitih motora. Ali mislim da to sada nije ni  bitno. Covek zeli jaku masinu. Da ima VW dobre motore za budzenje i moze golf 2 da bude jako dobar auto ali ako ides do 300ks prednja vuca ima manu podizanja nosa tako da je bolje da je sinhro.