Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428754 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1700 poslato: Novembar 06, 2020, 09:53:56 pre podne »
Pa zato i kažem, sad probaj letnji set. Ako ne trese, znaš šta je.

Poslato sa S10 Lite

Dule proban letnji set juce nije mi tresao nista.Po njima ono vizuelno nije ni do felne,ni do gume,ni do balansa,ni nosaci menjaca,ni motora,ni poluosovine ni nista...ali tresu....zimske tresu a letne ne!

Videt cemo sta ce reci na reklamaciji i proveri samih guma koje su sada skinute i otisle na proveru...

Koji je dot bio na tim gumama?

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока

Joj druze neznam vratio sam ih i skinuli mi ih i idu na proveru...continetal zimske ts 860 do 190 km na sat nesto godiste 2020 pise na njima ...

Proverit cu na racunima da li mozda pise


« Poslednja izmena: Novembar 08, 2020, 07:53:15 posle podne od strane Modus »

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1701 poslato: Novembar 06, 2020, 10:14:03 pre podne »
Ja sam juce porucio isto taj model. Nadam se da mi nece zapasti bas te tvoje

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1702 poslato: Novembar 06, 2020, 10:16:53 pre podne »
Ja vozim pasat karavan i na njemu tresu one a letnje  ne.Moze biti problem milion stvari ali niko da otkloni gresku...vozao sam milion zimskih guma i nikada nijede ne nisu tresle...hankok,kleber itd itd evo prvi put continetal...Mozda su bucne same od sebe pa prave vibracije ko zna.Ne bi to smelo...

Ispred mene ljudi sa besnim limuzinama uzimali tigar pa tigar a ja continetal jedini hahaha.....mozda radjene za zlj trziste pa tresu?

Svasta moguce.
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2020, 10:19:10 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1703 poslato: Novembar 06, 2020, 10:18:18 pre podne »
205 60/ 16?

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1704 poslato: Novembar 06, 2020, 07:29:25 posle podne »
Goranbanjica iskreno bih voleo da ti to rese , baste te gume namucile ...  bonk -pisi jer si resio tj zamenio

zvezdan984 -205 60/ 16?

nzm sta te zanima sta te muci

ja vozim takvu dimenziju zimskih guma Dunlop winter sport 5 - guma je za  cold -Top  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1705 poslato: Novembar 06, 2020, 08:13:29 posle podne »
Zanima me koju dimenziju guma je vratio, posto sam ja narucio takve kontinental. Zamisli da mi uvale njegove gume

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1706 poslato: Novembar 08, 2020, 05:44:40 posle podne »
195-65-15 continetal vracene...videt cemo sta ce reci...kada ih vrate...A vratit ce ih tip top i vuk pojeo magarca...pa ce na hanter pa da vidimo,pa opet mehanicarima i tako u krug....moguce da tresuckaju same od sebe....

Sta ima da se guma porucuje

Ima ih na stanju koliko god hoces...samo gledaj  gde ih kupujes..izgleda ja sam na pogresnom mestu kupio.

Goranbanjica iskreno bih voleo da ti to rese , baste te gume namucile ...  bonk -pisi jer si resio tj zamenio

zvezdan984 -205 60/ 16?

nzm sta te zanima sta te muci

ja vozim takvu dimenziju zimskih guma Dunlop winter sport 5 - guma je za  cold -Top  :25

Hvala na korektnosti drug,a gume su otisle kao na reklamaciju pa ce se vratiti kao da nista nije bilo...sve je ispregledano i sve stima ali tresu malo..letnje nista ne tresu

• Pazite da Vam reciklirane gume ne prodaju kao nove!!!


Da ne rade ovo mozda?
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2020, 07:52:39 posle podne od strane Modus »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1707 poslato: Novembar 08, 2020, 08:33:40 posle podne »
velika je razlika koje gume se prave za cije trziste -to tvrdim jer sam vozio Uniroyal made by france

kad sam kupio dve iste takve nove made by romania -razocarao sam se -to vise nije bio taj auto a ni perfomanse  :46

pisem jer je pitanje ko je dobavljac -proizvodjac brenda za nase trziste

kod nas Tigar , Taurus, Orium -ista guma po licenci Michelina a za razlicita trzista -Ceske , Poljske , Madjarske itd

velike su manipulacije u proizvodnji i prodaji po delovima sveta ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1708 poslato: Novembar 08, 2020, 08:35:45 posle podne »
Potpis. Ne samo sa gumama, nego i sve drugo.
TDI POWER

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1709 poslato: Novembar 08, 2020, 11:55:02 posle podne »
Ја сам пре 6 година за прошли ауто купио две фулдине зимске гуме. У кемоимпексу сам их купио и то је то, нисам хтео да монтирам код њих јер је монтажа била око 1200 по гуми, значи 2400 за монтажу две гуме, дебилизам. Питао сам их да ли губим гаранцију на њих ако монтирам негде другде и рекоше да не, одлично, покупим се и одем. Одем код првог вулканизера каже 500 по гуми и узме човек да ради, прва гума  два пута по 5 грама за баланс, док друга каже 145 грама све укупно, човек каже нешто није у реду или гума или фелна. Срећа човек има и машину за фелне па је ставио и њу да провери и машина каже да је фелна као стрела права, што значи да је проблем до гуме. Одмах одем назад у кемоимпекс и кажем им шта је проблем, наравно нњгирају да је до гуме итд.. ја им кажем ајде да је ставимо на машину, ако нике до гуме плаћам монтажу, ако је до гуме нећу да платим и захтевао сам другу гуму. Ставе они и код њих исто показуке укупно 145 грама. Наравно они одмах кажу то је до фелне, криво срце фелне итд, ја им кажем да је и фелна проверена они кажу немогуће то је до фелне. Вратим се код овог што је проверавао фелну и одштампа ми човек извештај са машине, па опет у кемоимпекс. Натезање са њима пола сата, тражио сам и шефове шефова итд, а тек када сам поменуо адвоката онда су променили причу и дали су ми другу гуму, која је била 5 и 10 грама. Све у свему на фулдиним гумама је писало да су из пољске и направљене 7 недеља пре него што сам их купио. Њихов радник ми је шапнуо да су гуме увоз за земље трећег света јбг и да се провуче нека лоша. Реално каже права фулда треба да буде из немачке, а не из пољске, али та из немачке би била и који евро скупља.
 Вероватно је и та континентал била са неком фалинком јбг...

Sent from my vw mk5


Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1710 poslato: Novembar 09, 2020, 01:54:51 pre podne »
Treba da uzmem gume pa je izbor pao na AllSeason. Jel isti djavo uzeti Riken, Taurus i Tigar buduci da se cene razlikuju? Tigar je najskuplji a sve ista sara, navodno ista fabrika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1711 poslato: Novembar 09, 2020, 03:13:21 pre podne »
Kupi kama zimske gume one se prave pod istim brendom za sva tržišta.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1712 poslato: Novembar 09, 2020, 04:50:44 pre podne »
Ја сам пре 6 година за прошли ауто купио две фулдине зимске гуме. У кемоимпексу сам их купио и то је то, нисам хтео да монтирам код њих јер је монтажа била око 1200 по гуми, значи 2400 за монтажу две гуме, дебилизам. Питао сам их да ли губим гаранцију на њих ако монтирам негде другде и рекоше да не, одлично, покупим се и одем. Одем код првог вулканизера каже 500 по гуми и узме човек да ради, прва гума  два пута по 5 грама за баланс, док друга каже 145 грама све укупно, човек каже нешто није у реду или гума или фелна. Срећа човек има и машину за фелне па је ставио и њу да провери и машина каже да је фелна као стрела права, што значи да је проблем до гуме. Одмах одем назад у кемоимпекс и кажем им шта је проблем, наравно нњгирају да је до гуме итд.. ја им кажем ајде да је ставимо на машину, ако нике до гуме плаћам монтажу, ако је до гуме нећу да платим и захтевао сам другу гуму. Ставе они и код њих исто показуке укупно 145 грама. Наравно они одмах кажу то је до фелне, криво срце фелне итд, ја им кажем да је и фелна проверена они кажу немогуће то је до фелне. Вратим се код овог што је проверавао фелну и одштампа ми човек извештај са машине, па опет у кемоимпекс. Натезање са њима пола сата, тражио сам и шефове шефова итд, а тек када сам поменуо адвоката онда су променили причу и дали су ми другу гуму, која је била 5 и 10 грама. Све у свему на фулдиним гумама је писало да су из пољске и направљене 7 недеља пре него што сам их купио. Њихов радник ми је шапнуо да су гуме увоз за земље трећег света јбг и да се провуче нека лоша. Реално каже права фулда треба да буде из немачке, а не из пољске, али та из немачке би била и који евро скупља.
 Вероватно је и та континентал била са неком фалинком јбг...

Sent from my vw mk5
Svaka čast ako si ti to završio za sat vremena, ako sam dobro sabrao. Meni je igranka sa novom krivom gumom trajala mesec dana. Kemoimpex mi nije prodao tu gumu, ali su džentlmenski uleteli i pozajmili mi jednu svoju Winteru dok je ta nesrećna kriva guma išla na proputovanje i ispitivanje od Novog Sada, Pirota do Beograda. Na kraju se sve srećno završilo, dobio sam ispravnu gumu.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1713 poslato: Novembar 09, 2020, 07:36:39 pre podne »
Ma samo polovne gume i nema brige, eto vidite koja muka sa novim gumama :53

Sava Eskimo hp2, Made in Germany, sad ih nabacio na auto bez balansiranja, samo dopumpao, nista ne trese.

Sto se tice reklamacija, samo treba biti istrajan, sta god da je u pitanju.

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1714 poslato: Novembar 09, 2020, 07:31:47 posle podne »
Ја сам пре 6 година за прошли ауто купио две фулдине зимске гуме. У кемоимпексу сам их купио и то је то, нисам хтео да монтирам код њих јер је монтажа била око 1200 по гуми, значи 2400 за монтажу две гуме, дебилизам. Питао сам их да ли губим гаранцију на њих ако монтирам негде другде и рекоше да не, одлично, покупим се и одем. Одем код првог вулканизера каже 500 по гуми и узме човек да ради, прва гума  два пута по 5 грама за баланс, док друга каже 145 грама све укупно, човек каже нешто није у реду или гума или фелна. Срећа човек има и машину за фелне па је ставио и њу да провери и машина каже да је фелна као стрела права, што значи да је проблем до гуме. Одмах одем назад у кемоимпекс и кажем им шта је проблем, наравно нњгирају да је до гуме итд.. ја им кажем ајде да је ставимо на машину, ако нике до гуме плаћам монтажу, ако је до гуме нећу да платим и захтевао сам другу гуму. Ставе они и код њих исто показуке укупно 145 грама. Наравно они одмах кажу то је до фелне, криво срце фелне итд, ја им кажем да је и фелна проверена они кажу немогуће то је до фелне. Вратим се код овог што је проверавао фелну и одштампа ми човек извештај са машине, па опет у кемоимпекс. Натезање са њима пола сата, тражио сам и шефове шефова итд, а тек када сам поменуо адвоката онда су променили причу и дали су ми другу гуму, која је била 5 и 10 грама. Све у свему на фулдиним гумама је писало да су из пољске и направљене 7 недеља пре него што сам их купио. Њихов радник ми је шапнуо да су гуме увоз за земље трећег света јбг и да се провуче нека лоша. Реално каже права фулда треба да буде из немачке, а не из пољске, али та из немачке би била и који евро скупља.
 Вероватно је и та континентал била са неком фалинком јбг...

Sent from my vw mk5
Svaka čast ako si ti to završio za sat vremena, ako sam dobro sabrao. Meni je igranka sa novom krivom gumom trajala mesec dana. Kemoimpex mi nije prodao tu gumu, ali su džentlmenski uleteli i pozajmili mi jednu svoju Winteru dok je ta nesrećna kriva guma išla na proputovanje i ispitivanje od Novog Sada, Pirota do Beograda. Na kraju se sve srećno završilo, dobio sam ispravnu gumu.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Није баш сат време, негде око 4 сата све укупно колико се сећам. Срећа је била само што сам исти дан све то радио и завршио. Да сам радио после пар дана неверујем да би се овако завршило.

Sent from my vw mk5


Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1715 poslato: Novembar 09, 2020, 07:49:15 posle podne »
Stigle su mi danas continental ts860 i vec su na felnama. Nadam se da necu proci kao kolega, posto ih necu montirati do prvog snega

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1716 poslato: Novembar 09, 2020, 08:41:00 posle podne »
bolje montiraj pa na dzadu -trese ili ne ... da ne bude kasno  ;)

sto kaze Madison ispada bolje " polovnu " gumu kupiti nego ove brendove za nase trziste jer smo mi treca kategorija izgleda  angry2
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2020, 08:43:06 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1717 poslato: Novembar 09, 2020, 11:16:43 posle podne »
Treba da uzmem gume pa je izbor pao na AllSeason. Jel isti djavo uzeti Riken, Taurus i Tigar buduci da se cene razlikuju? Tigar je najskuplji a sve ista sara, navodno ista fabrika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Riken i Taurus su pravljene za izvoz, a jeftinije su jer je Vintera kod nas poznat brend a ovi nisu.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1718 poslato: Novembar 10, 2020, 03:50:15 pre podne »
Kama(samo zimska) je premium za tigar, riken, taurus i ostale nazive.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1719 poslato: Novembar 10, 2020, 05:36:30 posle podne »
Moje licno iskustvo govori drugacije...Bila je voznja (sto se tice zimskih guma) u zimskim mesecima, po neki suncan dan, ali uglavom zima, mokro, hladno...

Zimska Kama - bezi od nje sto dalje.
Zimska Tigar - krajnje korektna za taj novac.

Sto se tice letnjih, mada nije tema.

Letnje Kama - za taj novac dobre.
Letnje Tigar - koliko para, toliko muzike. Za koju stotku vise, može da se nadje druga marka koja ce bolje da sluzi i duze da traje. I na kraju ce ispasti jeftinija.
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2020, 05:38:03 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.