Autor Tema: Alternator workshop  (Pročitano 2747 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Alternator workshop
« poslato: Januar 19, 2020, 09:15:13 posle podne »
Pre par dana pri preticanju i davanja jaceg gasa mi se upali ALTERERNATOR WORKSHOP...posle par min voznje ugasi se lampica, parkirao ga i nakon 4h ga upalim nista ne svetli. Sutradan pri prvom pljenju se upali lampica i izbacuje obavestenje. Odvezao kod elektricara, kaze da je alternator problem i da mora remont. Zamenio je cetkice, lagere, regler... 8500 din. Dovezao ga kuci, sve ok (5km). To je bilo bpetak, a sada ga palim i pokazuje istu gresku. Mozete da zamislite koliko sam poludeo, a sutra treba na put da idem. Sta mi je ciniti? Da li je moguce da se u 2 paljenja nakon servisa alternatora isti zezne ili je u pitanju bio neki drugi problem, a majstor me klepio kao budalu...

Na mreži raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2020, 10:26:48 posle podne »
Ako alternator ne puni dobro onda nemoj da krećeš na put, samo ćeš se namučiti. Reklamiraj kod električara, a ako je neki prevarant onda jbg.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2020, 10:49:29 posle podne »
@raca1
Da li bi mogao da bude problem u samom akumulatoru?

Drugar je letos imao situaciju da bukvalno 10 sekundi ima punjenje pa 10 sekundi nema. Majstor skinuo alternetor na njemu sve dobro. Stave drugi alternator da probaju problem i dalje prisutan. Gledali instalaciju,remenice,rolere,španere i kaiš i sve ok.
Stave drugi akumulator za probu i sve se vrati u normalu.
Stari akumulator je bio star manje od 6 meseci i plaćen je bio debelo al eto tako ispade na kraju. To je prvi put da sam cuo da akumulator napravi takav problem.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2020, 10:52:51 posle podne »
Ne zelim da gresim dusu. Autoelektricar odavno radi, ne ide mu na ruku takav marketing...porodicna firma. Vodim se time da ako kaze da je to i to zamenio onda je to tako. Mene interesuje sta moze da uzrokuje da se za 2 paljenja alternator zezne ili je po sredi neka glupost , kabl ili sl. Laicki razmisljam. Od puta nema nista, tu sam se dodatno smorio

Na mreži raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2020, 11:12:57 posle podne »
@Алал вера!   Vidiš i sam da je sve moguće, to što je stara 6 meseci ne znači da nije neki škart.

@nikola passat b6, sa zadnje strane alternatora može da se vidi regler pored plastike pa možeš da vidiš jeli novo ili nije. Ako je električar detektovao problem sa alternatorom i remontovao ga je onda on  treba i da radi, ne može ništa da se zezne sa dva paljenja ako je dobro remontovano.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2020, 11:31:13 posle podne »
Skinucu poklopac motora bas da proverim. Buni samo situacija da je radilo tih 5 km i dva paljenja. Navodi me da pomislim da se nesto drugo nije za*ebalo i onda upadam u vrzino kolo - popravljanja i menjanja sve redom, a aku i dalje ne puni.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2020, 02:03:13 posle podne »
Kod mene na trojci počeo da pali lampicu kad dam jači gas. Odneo sam ga kod električara, stavio rezervni, još ga nisu uradili, ali znam da je do rotora. Tačnije mislim da se kolektor malo ukrivio pa gubi kontakt. To mi je potvrdio i elktričar, pogotovo što si mi menjali kolektor pre pola godine, a pitanje kakvi su ti novi kolektori što koštaju 800 dinara..
Ako ti nije menjao kolektor, možda četkice napravile kanale, pa nemaju dobar kontakt. Uglavnom, ništa ti tu nisi sjebao, nego on nije dobro uradio, tj. kod njega verovatno je sve bilo u redu, ali eto ne puni. Sad će malo bolje da pogleda.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže nikola passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 60
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 4motion
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2020, 12:34:04 posle podne »
Evo kako sam prosao, pa neka neko kompetentniji oceniprvi remont zamenio svasta nesto, radilo 5km i opet morao remont... sada je ustanovio da mora rotor da se menja. Prvi remont me je izasao 8500, a sada mi menja rotor za 5000 din.
Ako razmisljam na nacin da je polovni alternator 50e onda je jasno kako sam prosao. Ako razmisljam na nacin da je sada  alternator resen i da nece izdati onda je i ok.

Na mreži raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2020, 03:27:54 posle podne »
Kako je krenulo ići ćeš i na zamenu statora pa spremi još 5000. Šalu na stranu ali ovo meni liči na klasiku kod naših majstora, kod tebe ispade da je ceo alternator bio škart i da ništa nije valjalo. Probio rotor, oba ležaja za zamenu, istrošene četkice, neispravan regler... još samo stator ti je ostao. Teško da baš sve ode u isto vreme na alternatoru, ajde da je 40 god. star pa i nekako.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Telje

  • VW Majstor
  • Old.Jr Member
  • *****
  • Poruke: 367
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Karma: +22/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Alternator workshop
« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2020, 07:17:54 posle podne »
Svaka cast, prvo nije isto punjenje novijih i starijih vozila... Tebe je kostalo 115 e do sad a da se niko strucan nije usavrsio i video u cemu je problem. Napon je samo jedna od vrednosti koje se mogu ispitati, signal preko osciloskopa, kondenzovanje napona u akumulatoru, modul akumulatora, remenica .