Autor Tema: Infotainment - Multimedia  (Pročitano 70669 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Infotainment - Multimedia
« poslato: Mart 05, 2017, 04:24:54 posle podne »
Čudi me da ovaj Audio, Video, GPS deo foruma nema neku lepljivu univerzalnu temu za multimedije koje generalno pašu na većinu VW vozila. Tu bi se mogla razmenjivati iskustva.

Prelistao sam pojedinačne teme, gde vidim da niko ne zna šta treba da se gleda prilikom odabira infotejment/multimedija uređaja. Ovi koji i ugradili, iz nekog razloga, nisu baš nešto rečiti da podele svoje iskustvo.
Ja ću da prenesem svoje istraživačko iskustvo ovde, verujem da ću odgovoriti na dosta pojedinačnih prethodnih tema, a na kraju i da dam svoje mišljenje.
Ja kod sebe imam RCD510 od 6.5 inča i sasvim je ok uređaj, ali mi nedostaje jednostavno povezivanje sa mojim telefonom i više opcija na koje sam navikao. Odlučio sam da joj tražim zamenu. Pregledao sam dosta sajtova i gomile raznih uređaja i po mom nekom mišljenu najlepša je MM od 8 inča sa dugmićima. Dovoljno veliki ekran, a da ne odudara od ostalog interijera. 9 i 10 inča mi se uopšte ne uklapaju. Dugmići su tu da vuče na fabrički izgled. MM koja mi je najviše zapela za oko jeste kineska Joying

https://www.carjoying.com/2-din-android-car-gps-navigation/8-double-din-audio/eu-warehouse-joying-automotive-vw-universal-ram-2gb-rom-32gb-car-radio-for-sale-new-android-5-1-1-lollipop-8-inch-double-2-din-pip-gps-navigation-multimedia-pre-installed-car-info-app-supp.html

Šta je prednost u odnosu na ostale i one koje se nude na našem tržištu?
Rezolucija. Ova ima 1024x600 (HD ready) za razliku od ostalih na tržištu koje su 800x480 ili 400x240 koliko ima fabrički RCD510  boodala Veća rezolucija lepša slika.
Memorija. Ova ima 2Gb RAMa, a kod nas se prodaju sa 1Gb RAM memorije i starijim procesorom. To dovodi do toga da iskusno oko primeti kašnjenje (lag) prilikom korištenja.
Operativni sistem. Ova ima 5.1 android koji je bolje optimizovan od ostalih uređaja na našem tržištu koji su 4.4 android.
Što se tiče opcija i mogućnosti Joying ima sve što sam pomislio da će mi ikada trebati. Ja mu nisam našao manu. Sve VW funkcije su automatski podržane na ovom uređaju.

Ono što me brine jeste kvalitet zvuka jer na kraju taj infotejment uređaj prvenstveno treba da kvalitetno reprodukuje muziku. Pregledao sam dosta klipova na jutjubu i koliko jutjub može da dočara deluje mi da je kvalitet zvuka jako dobar. Još što me čudi jeste da ovaj uređaj ne menja svoj softver u skladu sa svetskim trendovima. Sam uređaj se pojavio na tržištu pre skoro godinu dana sa verzijom 4.4, a od skoro je 5.1 android. To je pomalo čudno u vreme kada telefoni već fabrički dolaze na androidu 7. Ovaj uređaj nema CD slot, ali ima i verzija koje ga imaju. Ja generalno se ne sećam pre koliko godina sam poslednji put držao CD/DVD u rukama tako da mi to ni ne treba.
Kada se pogleda da nekih 200 evra izađe nadogradnja sa RCD510 na Joying meni to deluje kao dobra kupovina. Naravno kod nas će da bude neko šamaranje od cene kada se uređaj pojavi, stoga kupuje se preko :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2017, 11:32:44 posle podne »
Moj predlog je RCD330G PLUS, ondosno naslednik RCD510 koji radi na operativnom sistemu MIB2, takođe ima i MirrorLink, AndroidAuto i AppleCar, tako da ima komoletno povezivanje sa telefonom, aplikacije čiji ce broj rasti vremenom i rešava i problem navigacije.

https://youtu.be/zp3S606FBLE
http://www.naviplus.com.au/single-post/2017/01/25/Upgraded-to-VW-Composition-Touch-65---RCD-330G-Plus-Installation?fb_comment_id=725453730888898_792679620832975

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2017, 06:05:06 posle podne »
Ovo košta 850$, ekran je 6.5", rezolucija 800x480... koja je pozitivna strana tvog predloga?
Inače infotejment u Golfu 7 (Pasat B8) je po meni tragedija. U novom Tiguanu već ugrađuju drugačije , nove uređaje.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2017, 07:47:45 posle podne »
Koliko je RNS 510?


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2017, 08:14:52 posle podne »
Nek ti je carina 100€ na ovo, za te pare kod nas nema ni rcd510.
6.5"Car Radio MIB RCD330 plus RCD510 RCN210 USB SD Bluetooth MirrorLink For VW Passat B6 B7 CC Tiguan Polo Golf 5 6 Jetta Touran
 http://s.aliexpress.com/ZBR3yUBB
(from AliExpress Android)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2017, 11:26:30 pre podne »
Za ovaj novac je dobra kupovina. Sve sa carinom i porezom ovo nece izaci preko 150evra u totalu sa dostavom. Deluje dobro, zvuci dobro, ekran na dodir deluje da lepo radi. Nema CD sarzer kao RCD510, ali ko jos koristi diskove danas :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2017, 12:42:25 posle podne »
 Ja imam kineza android 4.4 8 inca full touch sa 1gb rama. Radi kao sat vec god dana. Mirror link bluetooth gps rds itd.. podrzava sve ja sam prezadovoljan. Prije imao rcd 510 oem bosch i dobar je ko voli fabriku ali nema ni 10% opcija sto nudi ovaj

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2017, 12:51:34 posle podne »
Nek ti je carina 100€ na ovo, za te pare kod nas nema ni rcd510.
6.5"Car Radio MIB RCD330 plus RCD510 RCN210 USB SD Bluetooth MirrorLink For VW Passat B6 B7 CC Tiguan Polo Golf 5 6 Jetta Touran
 http://s.aliexpress.com/ZBR3yUBB
(from AliExpress Android)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ima li navigaciju ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2017, 12:53:16 posle podne »
Samo preko telefona. Ovaj tip uređaja sa navigacijom je 700€, ali ne verujem da se može naći kod nas.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Zrnojed

  • Gost
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2017, 08:23:56 posle podne »
Nek ti je carina 100€ na ovo, za te pare kod nas nema ni rcd510.
6.5"Car Radio MIB RCD330 plus RCD510 RCN210 USB SD Bluetooth MirrorLink For VW Passat B6 B7 CC Tiguan Polo Golf 5 6 Jetta Touran
 http://s.aliexpress.com/ZBR3yUBB
(from AliExpress Android)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ima li navigaciju ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #10 poslato: Mart 08, 2017, 04:28:02 pre podne »
Navigaciju ima samo preko miror linka telefona koji je povezan USB kablom. Koliko sam video zadovoljavajuce radi u tom slucaju. Posto nav koristim najvise jednom godisnje to mi je ok.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2017, 01:56:53 posle podne »
Ovaj Mirror link podržava samo Android telefone.?


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Zrnojed

  • Gost

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2017, 05:22:20 posle podne »
Deluje mi ok za te pare Zrnom samo ovaj WinCE interfejs mi je tako neprirodan. Ima kolega u petici i baš mi nekako ne leži

Ovaj Mirror link podržava samo Android telefone.?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Car play za iOS, Mirror link za Androide. Imaš modele multimedija koje podržavaju samo androide i one koje podržavaju i androide i ios
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2017, 06:19:03 posle podne »
Ova verzija sa Car play opcijom nije loša ali dosta skuplja


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #15 poslato: Mart 23, 2017, 08:10:44 posle podne »
Wele,nisam ja neki audiofil,bitno mi je da ima što više funkcija,i da je relativno jeftino. Ovo što si stavio par postova gore,mi se ne sviđa,zbog ovih dugmića koji su gore,mada je mašina ispod haube.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2017, 04:19:46 posle podne »
Iz drugog pokušaja sam uspeo da dobijem ovu infomediju (IM) što je Aleksaa okačio.


"Ko je bio dobar i zaslužio poklon?"  biggrin


A u poklonu... RCD330+





Ugrađeno lično na kultnom mestu Garage Republika Srpska uz stručnu pomoć profesionalca Gomija koji mi je otkrio tajnu kako se skida plastika na Pasatu bez dodatnog alata :)







 Plastika na B7 se skida prstima :), a IM drži 5 toreks šrafova. Skinuo staru i stavio novu za 3 minuta. Po paljenju prikazuje VW logo i odmah može da se koristi, ne treba ništa preko dijagnostike da se kodira ili uparuje.
Što se kvaliteta zvuka tiče identičan je kao i RCD510. Jedino mi je bio problem da se domognem engleskog jezika kroz podešavanja jer je sve bilo na kineskom :)
Telefon se odmah povezao preko BT, učitao je poruke i kontakte, a ima i 4 mesta za brzo biranje. Poziv se čuje odlično i mene čuju odlično. To je ono što mi je najviše trebalo, da ne gledam/ne držim telefon dok vozim. Sve komande na volanu funkcionišu. Ono što ne radi jeste prikazivanje informacija sa klime kada se upali klima, ali to sam znao da neće da radi u ovoj verziji softvera. Ionako te informacije imam dole na klimi.
Podržava i kameru pozadi, ali nisam hteo da razvlačim kablove oko toga jer ionako imam parking senzore koji lepo prikazuju udaljenost, daleko lepše nego na RCD510. U najbližem crvenom položaju udaljenost branika od prepreke je 10cm. Ekran je daleeeko mekši na dodir nego kod RCD510. Sa fontom i pozadinskim osveljenjem dugmića savršeno se uklapa u ostatak VW interijera. Nisam probao još MirrorLink, ali ovo za sada kako radi (i još za 92 evra), ja sam prezadovoljan. Aleksaa hvala na preporuci, evo plusić, a i pivo ako se pojaviš na nekom skupu.  :26

PS Ovaj Baseus zglobni magnetni držač za telefon je fenomenalna stvar. Ko ima problema da mu je telefon na nepreglednom mestu u kolima, ovo je odlično jer drži telefon jako dobro u bilo kojem položaju i podesivim uglom, čak i preko silikonske futrole, a za skidanje i stavljanje je dovoljno samo povući tj prisloniti telefon. Ženi za Lupa sam uzeo neki jeftiniji (5 evra), ali isto drži ko smrt babu. Imam u Golfu neki klasični držač za telefon na oprugu i samo gledam kada ću da polomim ventilacionu rešetku. Ovaj magnetni, radi radnju savršeno.
« Poslednja izmena: Maj 07, 2017, 04:48:48 posle podne od strane Darko80 »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2017, 07:05:18 posle podne »
Ovaj sa Mirror linkom je ok sa cenom ali oni sto podržavaju Car Play su skoro duplo skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2017, 10:55:32 posle podne »
To je zato sto vi ajfonashi volite da placate duplo za iste stvari   bleh
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Aleksaa

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 294
  • Age: 2019
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 2,0TDI 4MOTION
Odg: Infotainment - Multimedia
« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2017, 11:53:00 posle podne »
Wele, baš mi je drago da si poslušao sugestiju i da si zadovoljan. Ja jurim povoljno navigaciju iz te serije da zamenim RNS510, ali čekam da oadne cena. Mada i ivaj RCD330 je odlična sprava, najveci olus je MirrorLink.
Vrlo rado bih dosao na skup i bez piva, sad imam razlog više
Da li ti ispisuje ime radio stanica ili samo frekvenciju?
Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока