Autor Tema: Passat b6 grejanje desne strane  (Pročitano 61159 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Micke Passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat b6 2.0 tdi
Passat b6 grejanje desne strane
« poslato: Januar 26, 2017, 11:49:11 posle podne »
Pozzzz ... Od kad sam uzeo auto imam problem sa grejanjem na desnoj strani... Nikako da odem do majstora da vidimo sta je...Ali pre 3-4 dana na sred voznje dobio je grejanje na desnoj...Nije vrelo duvalo ali toplo dok malopre usred voznje osetim da opet hladno...Koliko li od  prilike naplacuju majstori zamenu malog hladnjaka ako je on,koliko taj ozloglaseni motoric za klapne itd ??? Cisto da se malo uputim u cene  :) :) :) Hvala unapred...

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2017, 10:40:02 pre podne »
Da li je automatska ili obicna klima? Da li je dvozonska? Da li imas grijanje na vozacevoj strani?
Pretpostavljam da je dvozonska klima,pa da je zakovao motorcic klapne toplo/hladno na desnoj strani.
Nakaci to na dijagnozu,prije nego rasturis pola auta bezveze.

Sent from my D2303 using Tapatalk


Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2017, 10:52:05 pre podne »
Zašto pola auta? Meni je bio crko mototčić na desnoj strani, hladno non stop. Skinuo kasetu kod suvozača i odmah sa leve strane je na dva šafa uštekan, 20min posla. Kupio polovan za 3.ooorsd jer za nov mi tražili 90€

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2017, 03:22:03 posle podne »
A ako je zaglavila klapna?

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2017, 05:52:32 posle podne »
Onda kapa i rukavice  cold  lakše je  biggrin

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2017, 06:40:11 posle podne »
vozacu grije, a suvozaca ko sex neka se mrzne. dosao prijatelj meni u servis prije dosta vremena onako na pivu, reko ne valjaju ti zadnji amortizeri da ti donesem da zamjenimo, a on mi odgovara "boli me k...c ne vozim se ja nikad nazad"
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Zrnojed

  • Gost
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2017, 07:50:41 posle podne »
Xaxaxaxa,pa u pravu je čovjek.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2017, 09:23:24 posle podne »
Ma da bre... upravo tako, i zima polako prolazi...  :53

Van mreže Micke Passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat b6 2.0 tdi
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2017, 01:19:55 pre podne »
Od prosle godine ga vozim,kad treba da greje na desnoj strani ledeno hladno duva a na levoj toplo...U zadnje vreme na desnoj mlako duva a kad se motor zagreje do 90 stepeni izgubi i to mlako pa pocne opet hladno...Kad ser ugasi,motor pocne da se hladi,po startu opet pocne mlako i opet izgubi...Nije mi jasno :) Inace klima je dvozonska...

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2017, 01:16:27 posle podne »
Imam ja zanimljiv slucaj...
Bio auto (pasat B6, 2010.) u zvanicnom servisu, menjali blokadu stuba volana, morali oni zbog kodova...
Mislim da su skidali komandnu tablu jer mi ne stoji lepo levi otvor (vozacev uz A stub), upao tockic znatno u otvor i kroz resetke se moze videti rub tapacirunga komandne table... verovatno su polomili nesto...
Ono bitno u vezi grejanja je da kada upalim na 26C da greje (to je brojcani maximum kod mene) na mom klimatroniku dvozonskom automatskom, cujem ventilator(e) da rade, podesim rucno na maximum protok al ne ulazi vazduh kroz 4 velika otvora u kabinu, kad smanjim na 23C vazduh pocne da ulazi, kad prebacim da samo greje prednje staklo struji vazduh i na 26C ka soferki...
Sta je problem, da li je normalno da manuelno podesena temperatura i jacina duvanja ne dozvoljava protok vazduha u kabinu?
Da li su i sta mogli u servisu (najovlastenijem) da pokarabudze pa da ovako klima radi?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2018, 12:00:32 pre podne »
Pozzzz ... Od kad sam uzeo auto imam problem sa grejanjem na desnoj strani... Nikako da odem do majstora da vidimo sta je...Ali pre 3-4 dana na sred voznje dobio je grejanje na desnoj...Nije vrelo duvalo ali toplo dok malopre usred voznje osetim da opet hladno...Koliko li od  prilike naplacuju majstori zamenu malog hladnjaka ako je on,koliko taj ozloglaseni motoric za klapne itd ??? Cisto da se malo uputim u cene  :) :) :) Hvala unapred...

Imam identican problem, stoji resenje, zamena motorica klapne. Mene interesuje, da li moze da se ovo rasturi i rucno pomeri (kao kod zastave 101) dok malo ne prikupim para i kupim drugi motor?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2018, 12:46:05 pre podne »
Kod nekih kola (video licno na reno  megan) moze da se okrene u zeljeni polozaj i raskaci se dzek od struje i on tako stoji u tom polozaju, e sad za pasata nisam siguran mada bi trebalo da moze e sad dal je pristupacan taj mehanizam nisam siguran

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2018, 07:55:05 pre podne »
Taj motorcic je oko 20€ polovan. Na suvozacevoj strani nije teško da se zameni dok je na vozacevoj teze. Ja sam ga zamenio na vozacevoj pre neki dan i sada obe strane greju isto, tj. odlično.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #13 poslato: Decembar 18, 2018, 07:20:38 posle podne »
Nije do motorica. Motoric radi. Rasturio sam sve, i motor otvara i zatvara. I dalje je hladno. Malo zamlaci, ali je hladno i dalje. Nije kao na vozacevoj sttani. Da li je moguce da ne zatvara dovoljno?

Na dijagnostici ovo pokazuje...


Van mreže Pixy

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Age: 41
  • Lokacija: Bogatić
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 BM R-line 4motion
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2019, 11:01:25 posle podne »
Poštovani članovi ovog foruma, obraćavm se sa istim problemom koji ste većina ovde imali, ali vidim malo rešenja 😊 Naime od maja sam vlasnik jednog iskreno mogu reći odličnog Passat-a ali sa jednom boljkom a to je grejanje. Leva strana greje rekao bih sasvim ok ali zato desna duva samo hladno u svim mogućim položajima i različitim zadatim temperaturama koje ne postiže. Otvoreni su prilazi motorčićima i vizuelno svi rade i okreću u zadatim smerovima. Znači motorčići su ok. Moje pitanje za vas je šta sledeće proveriti i na koji način ako neko zna mogu rešiti za ovo zimsko vreme vrlo neprijatan problem. Hvala unapred na odgovoru.

Van mreže cile-pan

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 297
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 Tdi CR
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2019, 07:50:27 pre podne »
Ja isto imam problem sa desnom stranom,ne duva skroz hladno al ono neprijatno mlako i mnogo manjim intezitetom nego leva strana.kada dam kontakt kao da kucka neka plastika iz table.
Jel na vcds se vidi da je motorcic ili mora da se dodje do njega da se vidi dal radi?

Sent from my LG G4 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 30, 2019, 07:52:36 pre podne od strane cile-pan »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #16 poslato: Januar 30, 2019, 10:59:32 pre podne »
Postize li auto radnu temperaturu?
Procisti mali hladnjak vodom. Imas kod mene temu koju sam ja otvorio. Isto imao takav problem i rjesio ga ispiranjem malog hladnjaka. Jer se iz ne znam ni ja kojih razloga pocne zacepljati. Iako je g12 u njemu i ja ga promjenio kad sam uzeo auto. Lijeva strana ima grijac elektricni i zbog toga duva toplo.
Ali treba provjeriti i dva senzora u lufterima dijagnostikom. Da se vidi da li prikazuju dobru temperaturu. Jer ako sad npr pokazuje da je desni lufter na 80 stepeni. Tad ce klima sama da se kompenzuje za tu temperaturu da je prilagodi trazenoj i moze da zbog toga duva hladno.

Dok je meni bilo nesto otprilike ovako. Kada je na hi namjesteno. Lijevi lufter negdje blizu 50stepeni. Desni na 20. Sto je realno i bilo tako. Pa sam znao da je problem negdhe drugo.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže cile-pan

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 297
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 Tdi CR
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #17 poslato: Januar 30, 2019, 11:13:53 pre podne »
Radna temp jr na 90 i jako brzo dodje do 90.
A letos mi se desilo da oko kolasina prebacim klimatronik na 29 i nije hteo da okrene na grejanje,nego klima ladila sve vreme.
Moracu da odem da mi neko proberi taj motorcic pa ako on otvarabi funkcionise da kazem majstoru za taj mali hladnjak.

Sent from my LG G4 using Tapatalk


Van mreže JockeB6

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Age: 27
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
    • NovaDizajn
  • Auto: Passat B6, Audi B4
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2019, 12:22:28 pre podne »
Evo da se javim i ja. Očigledno im je to mana. Naime, desna strana nekada duva mlako, ali pretežno samo hladno. Dijagnostika pokazuje da je sve u redu, dok čujem s vremena na vreme jedan od motorića kako tandrče. E sad, razmišljam da rastavljam sutra, pa da pogledam klapnu, ili bar da vidim šta tandrče toliko, ako već ne uspem namestiti da greje.

Van mreže cile-pan

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 297
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 Tdi CR
Odg: Passat b6 grejanje desne strane
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 26, 2019, 12:32:36 pre podne »
Javi sta si uradio...
Jek ti se cuje kad das kontakt kao da motorcic radi i cuje se negde u intrument tabli?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk