Autor Tema: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???  (Pročitano 186711 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #280 poslato: April 25, 2014, 09:24:09 posle podne »
Zatvoris ga plocicom, i to je najsigurnije da nece prolaziti izduvni gasovi.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #281 poslato: April 25, 2014, 10:09:38 posle podne »
ova tema postade kao ona o motornom ulju. niko ne napisa posledice blokiranja tog egr ventila?
neznam za koji bi ga penis blokirali? sto bi skidali katalizator kad je ispravan? blokiras egr da ti ne prlja usisnu granu koja se skida za 20min i jos 20 potrebno za ciscenje? a sto se turbina (geometrijski dio) duplo vise prlja i skoro duplo vise grije kad je egr blokiran niko ne pise jer NE ZNA! zato okanite se prepravljanja fabrike, i egr i turbo i tdi motor su napravili i izmislili ljudi koji su mnogo pametniji od vas koji ih danas ispravljate.
sto se tice 1,8 20v turbo motora  i skidanja njegovog katalizatora- jos jedna obicna glupost.
nek stavi sliku ovde svako ko ga je skinuo i kome je taj katalizator bio zapusen.
nije se zapusio nikad nikome, jer je u pitanju specijalna marka katalizatora koji nose turbobenzin motori tzv g-kat. to da je bolji odziv na gas je isto sviranje kurcu. u pitanju je psiholoska varka ista kao i ugradnja kn ili nekog drugog protocnog filtera za vazduh. motor za nijansu pravi vecu buku i automatski se cini da je malo snazniji.
snazniji je ali u kurcu.
sretno u daljem tuniranju  :46

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #282 poslato: April 25, 2014, 10:48:03 posle podne »
Posle ovoga ne bi skinuo Kat,i ugasio Egr,pa taman svako po godine skidao usis ;)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #283 poslato: April 25, 2014, 11:50:44 posle podne »
nemoj nino lagati narod, to su sve masoni izmislili da uzimaju pare srbima, cuo sam ja da si ti poglavica zemunske loze lollol
nigde drugde nisam video da ljudi drndaju nesto sto vec radi i nemaju pojma niti sta radi, niti zasto radi, niti kako radi.. al eto ima 2 srafa i bez njega radi i dalje, znaci nepotrebno je jelte, skidaj..
ko nema osecaj za objektivno nek snimi kamerom kako auto ide.. zameni recimo za KN pa snimi opet.. i pusti oba bez zvuka.. i eto..
lollol

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #284 poslato: April 26, 2014, 12:17:44 pre podne »
gedora,ja sam bas danas bio kod jednog lika kome si ti zapusio egr i rekao da je to bolje nego fabricko  ;)

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #285 poslato: April 26, 2014, 11:36:08 pre podne »
Xixixixixixi,majstore,pa jel ovo istina? biggrin

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #286 poslato: April 26, 2014, 01:45:07 posle podne »
ova tema postade kao ona o motornom ulju. niko ne napisa posledice blokiranja tog egr ventila?
neznam za koji bi ga penis blokirali? sto bi skidali katalizator kad je ispravan? blokiras egr da ti ne prlja usisnu granu koja se skida za 20min i jos 20 potrebno za ciscenje? a sto se turbina (geometrijski dio) duplo vise prlja i skoro duplo vise grije kad je egr blokiran niko ne pise jer NE ZNA! zato okanite se prepravljanja fabrike, i egr i turbo i tdi motor su napravili i izmislili ljudi koji su mnogo pametniji od vas koji ih danas ispravljate.
sto se tice 1,8 20v turbo motora  i skidanja njegovog katalizatora- jos jedna obicna glupost.
nek stavi sliku ovde svako ko ga je skinuo i kome je taj katalizator bio zapusen.
nije se zapusio nikad nikome, jer je u pitanju specijalna marka katalizatora koji nose turbobenzin motori tzv g-kat. to da je bolji odziv na gas je isto sviranje kurcu. u pitanju je psiholoska varka ista kao i ugradnja kn ili nekog drugog protocnog filtera za vazduh. motor za nijansu pravi vecu buku i automatski se cini da je malo snazniji.
snazniji je ali u kurcu.
sretno u daljem tuniranju  :46


Meni je izmereno na pravcu da bolje ide auto, i to u gotovo identicnim uslovima pre i posle skidanja katalizatora i gasenje EGR-a. Katalizator je bio daleko od zapusenog, a EGR isto tako nije bio zaprljan. Obe stvari sam preventivno gasio.

A mozes li objasniti zasto se geometrija turba vise zagreva kod blokiranog EGR-a? Ne znam, zasto bi se grejala vise, pa zato pitam.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #287 poslato: April 26, 2014, 01:53:27 posle podne »
Zato što motor ne uvlači dio izduvnih gasova natrag u motor na ponovno sagorijevanje.

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #288 poslato: April 26, 2014, 02:06:51 posle podne »
Tako je, ne uvlaci vrele izduvne gasove, vec uvlaci cist hladniji vazduh. Po mom ramzisljanju bi zbog toga trebalo da se vise hladi turbo nego sa otvorenim EGR-om.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #289 poslato: April 26, 2014, 04:03:56 posle podne »
NIno BRAVO!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #290 poslato: April 26, 2014, 04:42:46 posle podne »
Dax-e znaš li ti kako funkcioniše turbo?

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #291 poslato: April 26, 2014, 06:54:28 posle podne »
Nemam pojma, nisam ga ni video!  :9

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #292 poslato: April 26, 2014, 11:11:13 posle podne »
gedora,ja sam bas danas bio kod jednog lika kome si ti zapusio egr i rekao da je to bolje nego fabricko  ;)

vidis milose ja u servisu radim za pare i ne drzim predavanja. za te iste pare blokirao sam egr na preko hiljadu auta sigurno.  neznam broj auta na koje sam ugradio kineske diskove i disk plocice.
jesam li trebao reci ovo nevalja ja to necu da radim, ili necu da ugradjujem kineske kocnice koje mi musterija donese? zaboli me penis vjeruj mi. ti slobodno stisni muda, otvori servis u beogradu, placaj tri kirije i musterijama drzi predavanja sta je dobro a sta ne, propasces prije nego sto ga otvoris. ljudi donose kojekakvo smece sa stranaca da im se ugradi, ja postavim i naplatim, sto mi treba da govorim sto ovo nisi kupio u radnji ili u autokomercu? opet cu ti ponoviti zaboli me penis.

@daks citat:
"Meni je izmereno na pravcu da bolje ide auto, i to u gotovo identicnim uslovima pre i posle skidanja katalizatora i gasenje EGR-a. Katalizator je bio daleko od zapusenog, a EGR isto tako nije bio zaprljan. Obe stvari sam preventivno gasio.

A mozes li objasniti zasto se geometrija turba vise zagreva kod blokiranog EGR-a? Ne znam, zasto bi se grejala vise, pa zato pitam."

cime si izmerio da ti ide bolje?
nisam ni ovde na forumu zaduzen da drzim predavanja zasto se geometrija vise "zagreva" i na kom principu radi turbo. ako nemozes naci na internetu princip rada evo ti br +381 31 562 333 turbo servisa u uzicu nazovi ih mozda ce biti raspolozeni za neko edukativno predavanje.





Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #293 poslato: April 26, 2014, 11:17:05 posle podne »
Od crte do crte na putu. Razlika je u postignutoj brzini od starta do "cilja" pri identicnim uslovima (sam u kolima, slicna temperatura vazduha, isto gorivo, isti start...). Razlika nije bas zanemarljiva, na nekih 100-120m je bila oko 10 km/h.

Znam princip rada turba, ali ne kapiram zasto bi se geometrija vise grejala.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #294 poslato: April 26, 2014, 11:18:57 posle podne »
Kad znaš,objasni mi otkud onda "svjezi vazduh" u izduvnom dijelu turbine?
Stoji osvježivač na izlasku iz motora?

NOT sent from Iphone 4,5 or 6


Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #295 poslato: April 26, 2014, 11:21:22 posle podne »
dax
imas gore br tel ostavio sam ti. ja se mehanikom bavim i zivim od nje 23 god a ti imas 22 god zivota. nismo na istim talasnim duzinama. nastavi sa testovima.
sorry

 :46

Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #296 poslato: April 26, 2014, 11:22:39 posle podne »
Ko pominje svez vazduh u izduvnom delu turbine?  blink Svez vazduh moze biti samo u usisnom, i dalje preko turba i IC-a ide u komore na sagorevanje.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #297 poslato: April 26, 2014, 11:24:08 posle podne »
Tako je, ne uvlaci vrele izduvne gasove, vec uvlaci cist hladniji vazduh. Po mom ramzisljanju bi zbog toga trebalo da se vise hladi turbo nego sa otvorenim EGR-om.


Evo ti si pominjao čist hladniji vazduh.

NOT sent from Iphone 4,5 or 6


Van mreže dax92

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 442
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd (Ostruznica)
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #298 poslato: April 26, 2014, 11:26:40 posle podne »
Da, jesam. Izduvni gasovi se ne vracaju u usis motora, vec dolazi samo svezi vazduh.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Gasenje EGR ventila, skidanje katalizatora, da/ne???
« Odgovor #299 poslato: April 26, 2014, 11:28:39 posle podne »
Pa valjda se zato i povecava EGT u turbini sto si ukinuo egr.Ja mislim da je prosta stvar
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."