Autor Tema: Hakovan googl nalog  (Pročitano 6528 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Hakovan googl nalog
« poslato: Februar 02, 2022, 08:09:07 posle podne »
mora da podelim ovde sa vama jedno jako lose iskustvo
vecina zna za dijagnostiku obdeleven
https://obdeleven.com/en/
epa takodje znam i ja, narucio sam ovu dijagnostiku uredno platio takodje  dobio dijagnostiku, vec je koristio otkljucavao funkcije na vise auta cak i na audi q7 2020g. i sve to radi bez greske, bukvalno ne mam nikakve zamerke, ali problem zesci nastaje kada sam kupio kredit preko aplikacije obdeleven. problem je u tome sto aplikacija kada se kupuju krediti trazi samo preko googl naloga da se izvrsi uplata na koji je naravno povezana kartica za placanje, i onda morate ukucati sifru googl naloga kako bi ste platili te kredite, da bi nakon samo par dana dobio poruku na mejl kako neko pokusava mi promeniti sifru na googl, dok sam seo za komp,kako bih sprecio neovlascen upad, u roku od minuta, hakovan mi je nalog gde mi je promenio sifru,broj telefona za verifikaciju, ceo nalog promenio,sve zivo pobrisao,ugasio i yutub kanal obrisao, tako da sad ne mam ni jedan video,i sve ugasio sta mi je bilo vezano za sanjaisale@gmail.com googl nalogom, vise ne postoji  :(
eto od mene toliko, a ko planira da kupuje ove kredite,neka vodi racuna da ne prodje isto ko i ja.
drive

Van mreže jovan09

  • VW Početnik
  • Poruke: 101
  • Age: 15
  • Lokacija: Srbija, Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • It all starts with a dream.
  • Auto: VW Golf 4
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2022, 08:50:03 posle podne »
Odmah idi u policiju i prijavi, nemoj dozvoliti da te neduznog karaju
HEJ MOMCI U PLAVOM IMAM LOSU VEST, VADIM 1.3 STAVLJAM VR6!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2022, 03:40:28 posle podne »
Jesi li siguran da ti je tada "hakovan" nalog? Ne bi smelo da ima veze sa Obdeleven-om.
Mozda si u telefonu vec imao neki "virus" koji je upecao sifru kada si kucao, razmisli o tome...

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2022, 06:26:37 posle podne »
i vise nego siguran, da mi je do virusa u telefonu desilo bi se to mnogo ranije, a ovako mi je bilo cudno zasto traze sifru googl naloga prilikom placanja, ne kazem da su oni hakovali, vec im je jako los sistem zastite placanja,tako da se tu pecaju sifre...
drive

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2022, 06:44:29 posle podne »
E moguce da je to, tebe je preusmerilo na neki lazan (fišing) sajt gde si dao sifru.
Neka ti je za nauk, a i ostalima, NIKAD i NIGDE ne kucas svoju sifru osim na zvanicnim Google sajtovima (gmail, drive, maps itd.)
Ja sam sada probao, pita da se unesu podaci kartice, nigde mi ne trazi da kucam sifru

Druga stvar, uvek povezes neki drugi mail kao mail za oporavak naloga. I obavezno uneses i broj telefona.

Obavezno procitaj ovo, da ne objasnjavam ja kako funkcionise:
https://www.google.com/landing/2step/

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2022, 07:05:05 posle podne »
da li me bacilo na lazan sajt, to ne znam, ali uredno sam dobio te kredite sto sam platio, i nakon toga je usledilo sto je usledilo, ne ma veze, sta je tu je, jesi probao preko mobilnog sa aplikacije obdeleven da kupis kredite, ono,odes u novcanik i tu imas opciju za kupovinu, jer meni je tu trazio placanje preko googl naloga, a kada sam kupovao preko kompa sa sajta, tu je klasika ukucam karticu i idemo dalje,tu ne trazi nista vezano za googl nalog.

ps. hvala za link :26
drive

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Hakovan googl nalog
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2022, 07:49:26 posle podne »
Pa da, preko aplikacije sam probao. Kliknem koliko hocu kredita, dole mi se pojavi da prijavim karticu i ukucam broj iste.

Bi sta bi, sad je gotovo.
Ovaj 2step je dobra stvar, jer ti stize kod porukom na telefon i onda niko ne moze da se uloguje ni kada ima sifru mail-a.