Autor Tema: Poplava  (Pročitano 1853 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djuka

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
Poplava
« poslato: Jun 22, 2010, 03:27:31 posle podne »
Ljudi, sta mi se desilo u subotu. Kad je bio onaj veliki pljusak preko dana, negde mi je usla voda u kola. I to ne nesto malo, nego prava poplava. Samo je bilo suvo ispred vozacevog sedista, a ispred suvozacevog i pozadi ispred oba sedista potop. Pod vodom mi je bio i tepih i letnje i zimske patosnice. Plivaju. Strasno. A kad sam krenuo,( isao sam do majstora drugim poslom) iz otvora za ventilaciju je izlazilo toliko pare da to nije normalno. Ceo taj dan mi je izlazila para i onda je stalo. Majstor je prvo mislio da mi je crk'o mali hladnjak, ali izgleda da nije. Onde ispod one plastike, ispod brisaca mi se nakupilo mnogo djubreta, (lisce i granje i ostali otpad) i on kaze da mi se bio zacepio odvod. To je ocistio, ali sam ja i dalje u tripu da ce da mi propusta vodu. Tepih je mokar i dalje pa zato nemam osecaj da li i dalje ulazi voda ili ne. Znaci mokro je samo dole. Gore oko sibera i oko vrata je sve suvo. Ima li neko ideju kuda bi mogla jos voda da ulazi i sta mi je ciniti? Da li je bio samo problem u tom zapusenom odvodu? Moze li onaj tepih da se skine, jer se tripujem da ce da mi istruli ceo patos? Izvinite na ovoliko dugockom, mozda smarajucem postu, ali morao sam. Veliki pozdrav!

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Poplava
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2010, 03:48:44 posle podne »
ja imam problem sa vodom u autu ali navikao sam , kod mene je to normalana pojava (kabrio star 20 god)... najbolje bi osusio auto kad bi rastavio enterijer i izvadio ga iz auta , samo je piranje da li imas vremena i zivaca .... a ako kazes da ti je odvod bio zapusen , moguce je da ti se napunila komora kod motora brisaca pa da je voda usla kroz neku od rupa kroz koje prolaze sajle i instalacije ka motornom prostoru . Ne znam kako sta stoji u tvom autu , pa ako pogledas malo bolje sa strane motornog prostora mozda i sam mozes da provalis kuda je propustilo ... ako si cesto parkiran ispod nekog drveta nije ni cudo sto ti je zapucilo odvode ... proveravaj cesce te odvode i napuni silikonom ili zivom gumom mesta za koja sumnjas da su mogla da propuste vodu(rupe kroz koje prolaze instalacije)

Pozdrav
Golf 1 Cabriolet

Van mreže djuka

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Poplava
« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2010, 05:09:08 posle podne »
ja imam problem sa vodom u autu ali navikao sam , kod mene je to normalana pojava (kabrio star 20 god)... najbolje bi osusio auto kad bi rastavio enterijer i izvadio ga iz auta , samo je piranje da li imas vremena i zivaca .... a ako kazes da ti je odvod bio zapusen , moguce je da ti se napunila komora kod motora brisaca pa da je voda usla kroz neku od rupa kroz koje prolaze sajle i instalacije ka motornom prostoru . Ne znam kako sta stoji u tvom autu , pa ako pogledas malo bolje sa strane motornog prostora mozda i sam mozes da provalis kuda je propustilo ... ako si cesto parkiran ispod nekog drveta nije ni cudo sto ti je zapucilo odvode ... proveravaj cesce te odvode i napuni silikonom ili zivom gumom mesta za koja sumnjas da su mogla da propuste vodu(rupe kroz koje prolaze instalacije)






Pa jeste sto posto se napunila ta komora, jer kada sam pogledao, oko te komore je bilo dosta vode. Ako mislimo na istu stvar. A sto se tice drveca, skoro stalno sam parkiran ispod nekog drveta. A ona guma na plastici ispod brisaca mi je propala, pa mi tu dosta prljavstine ulazi. Tako mi je crkao i motorcic brisaca pre par meseci, jer se napunio vode.

Pozdrav

Van mreže Korteza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 429
  • Age: 38
  • Lokacija: Kikinda/Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Volfsburg
Odg: Poplava
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2010, 08:27:58 posle podne »
to je sigurno sto kazu da pogledas oko motornog prostora ali pazi ovo liku jednom se zapusilo odvodi od sibera i nije znao sta je kad ono iza plastike niz stub isla voda i dole na patos... tako da povedi racuna i o ovodima od sibera....
-Kraft durch freude-

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Poplava
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2010, 12:35:23 pre podne »
Proveri da ti ne ulazi na vrata, tacnije ispod tapacirunga, vidi u kakvom ti je stanju celofan, ako je pukao ili ako ga nemas, lepljenje ti ne gine  ;)
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže djuka

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Poplava
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2010, 06:33:24 posle podne »
A gde se tacnije nalaze odvodi od sibera? Gde tacno da pogledam?

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 38
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Poplava
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2010, 07:04:41 posle podne »
Odvod se nalazi na stubu kod prednjih vrata, izmedju sarki, videces plasticnu cevku koja viri nekih 2-3 cm...

@ Djuka, jesu li ti bili zatvoreni prozori kada se to desilo    biggrin

Van mreže djuka

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Poplava
« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2010, 08:52:07 posle podne »
A znam gde su ti odvodi. Ja sam mislio da ima jos negde pa ja ne znam. A sto se tice prozora, bili su brate zatvoreni, ali kao da nisu. Kao da mi je kabriolet, a nisam krov spustio badmood