Autor Tema: pasat 5 gumice ventila ili karike  (Pročitano 1789 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pikac4

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Milići
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 5
pasat 5 gumice ventila ili karike
« poslato: Januar 12, 2018, 09:47:00 posle podne »
Kupio sam Passata 5 2000 god. 1.6 74 kw. ako je neko imao slicne probleme volio bih da me posavjetuje. Motor trosi 1 l na 1000 km najmanje, auto ide fino. zamjenjene gumice bez skidanja glave i opet isto, prema nacinu na koji dimi meni to opet ukazuje na gumice. Auto dimi kada ide nizbrdo bez gasa pa mu zatim ocepim gas i dimi isto na leru kada dam veci gas tada bas zadimi, plavi/bjeli dim.. Pred otvaranjem sam motora, ali i razmisljam jos jednom pokusati sa gumicama. Savjeti dobrodosli. welcome1  :30

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: pasat 5 gumice ventila ili karike
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2018, 12:24:22 pre podne »
Evo ti savet. Nikako ne menjaj samo gumice ventila na tom motoru bez skidanja glave. Nabolje moguce resenje je otvoriti motor uraditi gumice uz ciscenje ventila i sedista, obavezno ocistit i usisne i izduvne kanale. Povaditi klipove zameniti karike i lezajeve radilice. Ako nevadis motor napolje i nemozes zamenit lezece lezajeve u bloku motora obavezno zameni na polutkama ili donji lezeci lezaj radilice. Sve lepo oprati ocistiti i sipati kvalitetno ulje uz filtere ulja i vazduha.

Eto da je moj ja bih tako.
Nema zanata bez alata

Van mreže pikac4

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Milići
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 5
Odg: pasat 5 gumice ventila ili karike
« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2018, 11:24:55 pre podne »
Kod dvojke mi je npr proslo sa gumicama i nije mi vise nikakko trosila ulje. Ali ovdje mislim da si u pravu, mrka kapa. Jos samo da nadjem odgovarajuceg majstora.  majstor1 Hvala na savjetu.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: pasat 5 gumice ventila ili karike
« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2018, 08:39:40 posle podne »
Dvojka je prica za sebe, nema vise takvih benzinskih motora niti ce ih vise ikada bit. Taj u pasata je druga prica i ono sto sam napisao je iz iskustva.
Nema zanata bez alata

Van mreže pikac4

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Milići
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 5
Odg: pasat 5 gumice ventila ili karike
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2018, 07:51:22 posle podne »
Danas sam bio kod jednog majstora koji je poprilicno najbolji u mojoj okolini, otprilike nekih 400 eur polugeneralka. Pa cemo vidjeti sta ce se uraditi.  :65