Autor Tema: trzanje u voznji  (Pročitano 4008 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petielement

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
trzanje u voznji
« poslato: April 06, 2014, 07:23:15 posle podne »
Zdravo ljudi,
imam jednu VELIKU AGONIJU.
Pocela je ovako: pre deset dana uranim mali servis (ulje). Posle toga auto je poceo da trza od 1800 do 2100 obrtaja, od trece brzine pa na gore. Ujutru pali extra. Ide 190 opusteno. Samo od trece na gore na tim obrtajima, da li trza ili trokira niko ne zna tacno. Poceo sam od VW servisa i ostalih servisa koji rade dizne. Svi traze pare, a niko ne garantuje da ce problem biti resen. Neki majstori kazu dizne, neki zamajac, neki nesto trece, a niko nista tacno, a sve sam to proveravao. Nijedna dijagnostika ne registruje gresku. Da li ima neko neki predlog?
Pozdrav


Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2014, 09:03:28 posle podne »
a da ti malo napises koji je motor, auto?

Van mreže petielement

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2014, 09:16:53 posle podne »
1.9, 130 ks 6 brzina 2001god

Van mreže adisd88

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: crna gora
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2014, 02:58:30 posle podne »
I ja imam isti problem sa tresanjem, u prvoj i drugoj se ne osjeca tresanje, a vec u trecoj, cetvrtoj, petoj i sestoj se osjeca sve vise i vise, u tom intervalu od oko 1800 pa na vise. tresanje mi se jos vise osjeca kada sam na usponu i pod opterecenjem recimo kad imam jos troje ljudi u auto. |Meni je majstor rekao da mi je zamajac, sto ne mora da znaci da je i kod tebe to. U sakom slucaju ako zelis da rijesis problem podji kod par majstora, i onaj koji ti bude garantovao da ce rijesiti problem kod njega radi, ove ostale astrologe sto nagadjaju zaobidji.

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2014, 07:20:22 posle podne »
proveri okrugli konektor za dizne na glavi gubi kontakt ili skini poklopac stegni kontakte na diznama

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2014, 10:53:05 pre podne »
Ako ste odradili dijagnostiku motora i nije prijavljena nikakva greska, uh driving,  imate mehanicku gresku. Taj vid greske se ne prijavljuje, mora se prekontrolisati ceo sistem. Kako bi se doslo do cilja.

Van mreže adisd88

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: crna gora
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2014, 03:42:29 posle podne »
Sto u ovom njegovom skucaju znaci da nije do dizni, jer bi se vidjelo na dijagnostici, je li tako dobri nikola?

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2014, 04:27:46 posle podne »
Ne mora da znaci meni je trzao i nekad upali esp a potom chek engine a nekad ne isti simptomi tad kad zatrza oteraj na dijagnostiku meni je prijavila izostanak palenja u prvom cilindru a auto secka pobada nos u delicima sekunde

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2014, 04:47:44 posle podne »
                                Drugari forumasi, ovo sto cu reci uzmite kao oce nas i nemoj vise da ponavljamo bezpotrebno. A to je: " mehanicke greske kod elekronskog sistema ubrizgavanja goriva ( a tu spadaju MPI i SPI ), se ne prijavljuju kao greske. Logicno jer nedaju nikakav signal racunaru, da je doslo do ostupanja.

                                 Ceo sistem se mora( rucno ) prekontrolisati, kako bi se nasle ( skrivene ) greske. Protok goriva kroz dizne je vid, mehanickog rada. Racunar nemoze da prepozna razliku ( do jedne granice ) protoka dizni. Tek kad se drasticno poremeti odnos, onda nam javlja da na tom cilindru, nesto nije uredu ( bogami, to je jako prekasno ). Zato bi trebalo na svkih trideset hiljada predjenih kilometara prekontrolisati dizne.

                                                                                                                                                                              majstor1

Van mreže aca manic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 229
  • Lokacija: mladenovac
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b5,5
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2014, 09:36:11 posle podne »
Dobar majstor ce uvek prepoznati sta su trzaji koji poticu od zamajca a koji od dizne.meni je trzao dok nije poceo da radi na 3 klipa i zakacio dijagnostiku i pokazala izostanak palenja 1cilindar skinuo poklopac stegao kontakt na dizni i slucajno primetim konektor na glavi se malo odvio skinem naprskam wd- posto je bio malo mastan i od tad nikakvih problema.dizna ili radi ili ne nemoze sama od sebe da proradi.tacno je uvek treba prekontrolisati njihova odstupanja bar jednom godisnje i jos neke parametre putem dijagnostike cheers

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #10 poslato: Maj 07, 2014, 09:46:49 posle podne »
Odredjene greske ( koje su specificne i retke )  bonk, tesko je otkriti. Potrebno je stpljenje, alata i iskustva. Ali, trud se uvek isplati :26
« Poslednja izmena: Maj 07, 2014, 10:05:04 posle podne od strane dobri nikola »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #11 poslato: Maj 07, 2014, 09:57:37 posle podne »
sigurno je karburator lollol lollol lollol
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #12 poslato: Maj 07, 2014, 10:07:18 posle podne »
Ko zna, nije nista iskljuceno  beer

Van mreže ElMiki

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.4 16V 75KS
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #13 poslato: Februar 15, 2018, 08:43:07 pre podne »
Jeste da je prošlo ihahaha vremena od kada je pisano ovde, ali hoću da se osvrnem na odgovor Nikole ovde... Ne razumem kako misli mehanička grečka, pa ne pokazuje na dijagnostici?
Ovo mi zvuči kao odgovor majstora koji ne zna šta je, pa nabada milion delova pre nego ubode šta je zapravo. Ima i izreka za to, "i ćorava koka ubode neko zrno".

U svakom slučaju, većina delova je i samo mehanička, ali se kvar, tj. signalne lampice pale na osnovu povratnih informacija sa senzora.

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2018, 06:08:36 posle podne »

Nisi upravu, ima mehanickih gresaka koje racunar nemoze da otkrije jer nema odredjenog senzora. Primer: ako u sabirnoj cevi pritisak goriva odstupa i to znatno. Imao sam takvu situaciju da auto nije hteo da upali, vergla se 15 - 20 sekundi da bi motor sastavio.




 majstor1

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: trzanje u voznji
« Odgovor #15 poslato: Februar 15, 2018, 09:13:06 posle podne »
 :+ bonk  Drzi se ti Nidzo karburatora i to onih zastavinih jer oni sto imaju struju bi ti mogli ponovo da planu

« Poslednja izmena: Februar 15, 2018, 09:20:32 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup