Autor Tema: Golf 6 i Leon 2  (Pročitano 1314 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže darkomtc

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 27
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 2011, 1.6 TDI
Golf 6 i Leon 2
« poslato: Avgust 02, 2022, 04:06:57 posle podne »
Zdravo,
ima li nekoga iz Nisa ko ima Golf 6 ili Seat Leon 2, 1.6 TDI, 77kW?
Kao da mi auto (Leon) ima slabu startnu snagu/torque. Nemam problema s kretanjem, jer sam se vec navikao da drzim koji trenutak vise na pola kvacila, ali sam to primetio jos kad sam uzeo auto, a i svi koji su probali moj auto. Zeleo bih da vidim da li je to normalno.

Moze i kroz diskusiju... Slicno stanje je kao kad prerano prebacis u naredni stepen prenosa pa krene auto malo da trese.

Takodje, indikator na display-u mi kaze da prebacim stepen prenosa u narednu brzinu relativno brzo, da bi imao sto manju potrosnju, ali da li je skroz normalno da, iako kompjuter kaze da treba da se prebaci, se auto trese (vise zvuk, nije fizicki, cuje se drugacije) jos narednih +5 do 10km/h, a zatim krene normalno da radi?

Jos jedna stvar, kad skrecem pod 90 stepeni, maltene uvek moram u prvoj brzini, posto kad bih skrenuo u drugoj, opet osetim da auto zatrese, i moram da ga drzim na kvacilu par sekundi dok krene da vuce normalno.

Osecaj mi je kao da su mi prve brzine previse dugacke. Petostepeni menjac je, pa je mozda i normalno, i zato pokrecem ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 6 i Leon 2
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2022, 11:48:29 pre podne »
 Jesi išao kod nekog majstora da pogleda? Vozio sam 1.6 77KW u Golfu 7 Bluemotion, auto nikad nije imao problema sa snagom, ni pri kretanju ni u vožnji.To sa kretanjem sigurno nije normalno, a ni kad skrećeš. Indikator za promjenu brzine je na većini auta takav, već na 1500-600 obrtaja pokazuje da se promijeni stepen prenosa, to je normalno. Jesi primijetio da auto slabije vuče i u ostalim situacijama ili samo pri kretanju?

Van mreže darkomtc

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 27
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 2011, 1.6 TDI
Odg: Golf 6 i Leon 2
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2022, 05:33:00 posle podne »
Auto vuce super kad se ukljuci turbina, na oko 2000 obrtaja, cak se i oseti naglo ubrzanje, i zalepi me za sediste. Vrlo lagano mogu da proslajfujem u nizim stepenima prenosa, ako povecam obrtaje preko 2000. U nizim obrtajima malo zataji. Na primer, tek od 60km/h mogu u cetvrtu. Ako prebacim ranije, kad mi trazi (oko 50km/h), auto nema snagu i cuje se drugacije.
Auto je Ecomotive (sta god to znacilo) i mozda je jednostavno tako isprogramiran, ali ne znam, zato i razlog otvaranja ove teme.

Otici cu kod majstora, ako ne uspem sam da provalim da li je sve okej, jer ne zelim da mi kaze "fali ti xyz" i da mi uzme pare. Vec imam par losih iskustava, a vozim tek par meseci... (lose namesten parking senzor i ispada, celjusti kocnica neotvorene do kraja za nove plocice pa struganje dok vozim, airbag greska, pokusaj da mi uzmu 100e za namestanje branika...) Jednostavno vise ne znam kome mogu da verujem...

Van mreže mita4d

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 1.6tdi
Odg: Golf 6 i Leon 2
« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2022, 11:17:18 posle podne »
Druze imam isti auto, isto Leon 1.6 tdi Ecomotive. Isto mi je bilo čudno kad sam poceo da ga vozim da se auto treska ispod 1500 obrtaja ali tako je i kod mene. Al za ove 2 god koliko je kod mene prilagodio sam stil vožnje. I ja sam iz Niša pa mozemo i da se nadjemo i uporedimo.
Nije li ti auto miš siva boja i u Pk se prodavao?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2022, 11:18:53 posle podne od strane mita4d »

Van mreže darkomtc

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Age: 27
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon 2011, 1.6 TDI
Odg: Golf 6 i Leon 2
« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2022, 02:33:15 pre podne »
Jeste. To je taj auto. Po prici, to je to.
Mogli bi da se nadjemo nekad od ponedeljka, cisto da potvrdim, ali verujem da je to to.
Pusti mi broj u privatnoj poruci, pa cemo da se dogovorimo.

I ja sam se skroz navikao na voznju, ali mi iskusniji vozaci kazu da je "nesto cudno".