Autor Tema: Pasat b6 2006 DSG EGR ili ?  (Pročitano 939 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rasa83

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: bela crkva
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b6
Pasat b6 2006 DSG EGR ili ?
« poslato: Jul 06, 2022, 01:03:57 posle podne »
Pozdrav i poštovanje svima,
Vozim Pasata b6 2006 dsg 8v 2000 kubika,
Osetim u vožnji da mi auto nema snage kao što mislim da treba i nakon nekoliko km zatreperi mi lampica grejača i auto mi pređe u rad safemod,
kasnije odem kod majstora i odradimo dijagnostiku koja pokazuje grešku P0403 Egr ventil!
Majstor ga skida i čisti, posle toga pokazuje motorstorung werkstatt i našli smo da je puklo crevo od interkulera i to sređujemo!
Putovali smo za B.Luku i pred silazak sa autoputa opet auto gubi snagu i uključuje safemod, vratio sam se iz B.luke i auto nije mogao da ide preko 100km/h, čim je u 6 brzini i preko 2000 obrataja on pali lampicu za grejač i safemod!
danima posle toga sam vozio auto i on opet ide normalno!
odakle početi?
hvala svima na pomoći!

Van mreže sasaburai

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 22
  • Lokacija: Backo Gradiste, Opstina Becej
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI
Odg: Pasat b6 2006 DSG EGR ili ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2022, 02:02:30 posle podne »
Pozdrav druze, obratio bih paznju na turbo. ja sam imao problem isto sa gubljenjem snage na 4ci golfu i onda je presao u safemod za stalno. majstor je trazio i trazio i na kraju je dosao do toga da rasklapa ceo turbo i cisti, a sva moguca creva su bila dobra, egr dobar itd.

Van mreže Rasa83

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: bela crkva
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat b6
Odg: Pasat b6 2006 DSG EGR ili ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 15, 2022, 10:22:32 pre podne »
pozdrav,
odradili smo dijagnostiku i računar ne pokazuje nikakvu grešku i sve je ok, parametri su u normali, otvaranje Egr je ok!
jedino da se on ne otvara kako treba,nakon veće pređene kilomtraže a čišćenje nije pomoglo, tako da ću promeniti Egr
naručen je Egr pierburg oko 15.000din!