Autor Tema: Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji  (Pročitano 1093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Golub_N

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.2 TSI BMT
Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji
« poslato: Maj 02, 2022, 05:48:45 posle podne »
Pozdrav,
Imam baš čudan problem na autu. Kad stisnem gas , gde se zaustavim obrtaji tu i ostanu kao da se zaglave. Ne padaju ni kočenjem ne padaju ni pritiskanjem kvačila. Jedini način da se "uguše" je kad krenem da dižem kvačilo polako.
Prvi put mi se to desilo na parkingu nakon tehničkog pregleda. Problem je prevaziđen tako što je zamenjena lambda sonda nakon katalizatora i rađena je kalibracija gasa. (majstor koji sarađuje sa auto placom od kog sam kupio auto). Taj lik reče da je klapna gasa u redu na koju se iz prva sumnjalo. Nakon toga, posle 150km, rešim da uradim mali i veliki servis, Pk razvod, svećice, remenica alternatora, antifiz, filteri. Neposredno pre moje kupovine je menjan lanac i filter ulja. Ovog puta desi mi se problem u vožnji. Vratim ga kod majstora koji mi je radio servise. On zameni opet lambda sondu (sumnja da je predhodnik nije ni menjao) jer je dijagnostika pokazala lambda sondu i zameni senzor radilice, sumnjao na to, i da mi da probam. Naravno da nije bilo to plus mi poveća potrošnju gorivase i problem se vrati nakon 20km s tim što sam sad siguran da se problem javi onda kad par puta naglo pretisnem kočnicu, nebitno dal u mestu ili u vožnji. Takođe, kad pretisnem kočnicu u mestu obrtaji zaigraju sami od sebe, 800-600-800-600.
Interesantno je da se taj problem dosta neutrališe kad auto odstoji dan, dva, tri na parkingu.
Inače dok mi se ne desi taj ekces auto ide odlično, super ubrzava, ne gubi snagu...
Sad zovem druge mehaničare i uglavnom su ljudi u fazonu wtf. Da li je neko slučajno imao sličan problem ili makar ideju kako bi ovo moglo da se prevaziđe?

Van mreže Golub_N

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.2 TSI BMT
Odg: Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2022, 07:30:08 posle podne »
Obzirom da sam resio problem napisaću šta se desilo, možda nekom bude koristilo.
Sutra dan ja pogledam nivo ulja u karteru. Znatno poraso i pomesao ulje i benzin, potrosnja 10.3.
Odvezem auto kod novog mehaničara, on ga gledao , gledao i zaključi da je prebogata smeša. Predloži da promenimo dizne jer kaže nema šta drugo da bude, 700e samo dizne. Ja mu rekoh, čekaj a jesi pogledao senzor pritiska goriva, pumpu... Kaže tvoj auto nema senzor pritiska goriva. Reko važi, uzeću auto.
Zakažem kod novog mehaničara i na putu do tamo minse upali crvena lampa za pritisak ulja. Došlo mi da zapalim auto na licu mesta.
On ustanovi da je pumpa visokog pritiska a da je prisustvo benzina u ulju zaprljalo senzor pritiska ulja.
Njegovo objasnjenje je da kad iz izduvne grane se vazdug preko filtera vazduha vrati u usisnu granu i kad se napuni benzinom motor bustuje.
Uglavnom evo vec dve nedelje auto ide bez bilo kakvih problema i potrosnja na otvorenom je 4.5 a u gradu 7.5
https://ibb.co/KGKqjzF

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2022, 10:07:16 posle podne »
Super je da je popravljeno...
Ali nije jasno šta je popravljeno.
Pogotovo je nejasno ovo:
"kad iz izduvne grane se vazdug preko filtera vazduha vrati u usisnu granu i kad se napuni benzinom"
U izduvnoj grani nema vazduha, vec gasova (dima)
Kako može nešto vazduh/dim da iz izduvne grane udje u usisnu???
kad se napuni benzinom šta?

Van mreže Golub_N

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 1.2 TSI BMT
Odg: Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji
« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2022, 10:11:03 posle podne »
Iskreno ni meni nije baš najasniji taj sistem recirkulacije vazduha.
Navadno deo izduvnih gasova se vraca u usisnu granu nazad zbog smanjenja emisije co2, ne ide sve napolje.
Takođe kočnica koristi vakum iz usisne grane i onda nastane zbrka.

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Golf 6 1.2 TSI, ne spuštaju se obrataji
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2022, 08:07:10 posle podne »
Mislim da Golf 6 1.2 TSI nema nikakvu recurkulaciju izduvnih gasova....a manje-više svi benzinski motori koriste podpritisak usisne grane za rad servo pojačivača kočenja....tako da ostaje nejasno pta je u stvari bilo