Autor Tema: Golf Mk.6 GTI  (Pročitano 13135 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Golf Mk.6 GTI
« poslato: Avgust 31, 2021, 03:53:48 posle podne »
Pozdrav svima i ovde. Pokusacu za prvi post da priblizim kako je doslo do kupovine ovog modela, a i malo vise detalja da izlozim o samom autu.  clap

Prica pocinje onako klasicno, mozda kao i kod vecine nas, a to je da sam se od malena zaljubio u Golf Mk.2 GTI, i uvek zeleo da posedujem jednog, ali realnost je surova i to nikada nisam uspeo. Vozio sam svasta kroz dugi niz godina (Honda, Peugeot, Renault, Fiat) i uvek hteo da vozim GTI-a (ma bilo kog) ali nikada finansijski to nisam mogao da ostvarim. Ali evo, pre mesec dana situacija je bila takva da sam jedan od svojih snova mogao da ispunim, i uzeo sam svog prvog (nadam se ne poslednjeg) GTI-a.

Pre oko 2 meseca sam krenuo u potragu za idealnim primerkom, koji je morao da ispuni par stvari:
- da limarijski/mehanicki bude u dobrom stanju (sto se podrazumeva, jer sam perfekcionista)
- da bude manuelac, nikako DSG
- da je crne boje i da ima kozni enterijer

Isao sam i pogledao par komada, i na kraju je izbor pao na auto iz Rume, koji je ispunio sve moje zahteve. GTI na satu kada sam ga uzeo je imao 203k km, uz neke provere u Porsche-u i na Car Vertical-u, mislim da je kilometraza tacna, ili jako priblizna njoj.

Auto je kupljen kao neki vid "projekta" koji ce se sredjivati i voziti kroz nekoliko godina. Trenutno ga vozim svaki dan, kao daily auto, ali u novembru/decembru uzimam jeftiniji drugi auto koji ce ga zameniti, jer svakodnevno prelazim 50+ km. GTI ce tada postati vikend auto, i auto za NAVAK i uzivanje.

Trenutno, kako je prethodni vlasnik rekao, odradjen je chip negde blizu Rume, i kao izbacio je 260 ks  :11, ali u planu mi je sledeci mesec da ga odvezem na valjke da proverim sta se tacno desava. Takodje je malo "diran" i izduv, izbacen je srednji lonac i promenjen zadnji lonac. Trenutno mi prija ta konfiguracija izduva jer nije bucan do 3.000 obrtaja, a preko 3.000 obrtaja dobija dublji zvuk, sto pruza prijatniju voznju kada se vozi "normalno".

Za sada sam mu odradio mali servis (10w60 ulje, filter goriva i ulja, NGK Laser Iridium svecice), stavio nov akumulator i nove zadnje plocice (ATE). Neki plan do kraja godine mi je:
- 4 solidne zimske gume, jer se auto nece preterano voziti zimi, a na njemu su trenutno "kriminalne" letnje Roadstone
- Farbanje prednjeg branika, ima na dva mesta ostecenja od kamencica
- Zamena stakla farova, jer imaju na sebi neke cudne riseve; ne smeta snopu, ali mene jako nervira; nasao sam HELLA stakla farova za 120e
- Zamena ulja u menjacu (za svaki slucaj)
- Zamena svih sijalica u enterijeru u LED (ove jako ruzne zelene LED kod nogu mi idu na zivce  :20), kao i ubacivanje LED kompelta u maglenke

A u buducnosti, za sledecu godinu (mozda pricam previse unapred, ali prave se planovi) planiram Stage 2 da odradim kod nekog proverenog i Eibach Pro Kit, kao i 4 dobre gume, da budem siguran na track day-u.  clap

Napokon, evo par slika, koje su slikane istog dana kada je stigao. Uskoro cu poslati nove slike, cim zamenim ove LED sijalice  :26











Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2021, 07:34:04 posle podne »
Dobro je kad covek zna tacno sta hoce, a jos bolje kad je to GTI biggrin
Srecna kupovina, da te dobro sluzi. Planovi su ti na mestu, sto se tice izgleda, samo bih ove felne menjao. beer

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2021, 09:04:49 posle podne »
DObar GTI  :25  slazem se sa madison-om za felne..  Odlican auto sa velikim potencijalom za tuning

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2021, 08:15:15 pre podne »
Sto se felni tice, ovo su felne sa Mk.6 R modela, koliko sam ja upoznat (oprostite ako gresim, relativno sam nov u VW svetu). Meni generalno nisu toliko lose, samo sto su 8J, a na njima su 225/40 gume, pa je malo vise izrazenija felna od gume kada se gleda. U zavisnosti od toga da li ce finansije dozvoliti, za letnji set sam planirao nove felne, neka ideja su Ultraleggera ali videcemo. A ove trenutne sam planirao da ostavim na zimskom setu guma.  bonk

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2021, 08:14:53 posle podne »
Cestitam Kupovinu  :26

Odlicna 6 ...  formidable

ne diraj nista za sad ...vozi tako ...dok malo ne izgustiras ... pa bice felni itd  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2021, 07:49:09 posle podne »
GTI je u medjuvremenu dobio i BG tablice  tapsac
Takodje, uspeo sam da nabavim sve LED sijalice za interior lightning i sada je sve u "belom", sija kao na stadionu  lollol.  Takodje sam uzeo H8 "zuckaste" halogenke za maglenke, da vidim kako ce da mu stoji, i za sada mi se svidja  :46

Presao sam sa njim 2.000 km od menjanja ulja, izvadio sipku pre neki dan, na max stoji  thumbup. Bas sam zadovoljan performansama i voznim karakteristikama, a i nije previse tvrd za daily drive (po nasim kraterima i sahtama). Usput sam stavio nove Bosch metlice, a takodje je zakazan termin za farbanje prednjeg branika, porucena stakla farova, i sada sam u potrazi za zimskim gumama  majstor1

Evo i par fotkica  thumbup








Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2021, 09:53:07 posle podne »
Posrecilo ti se za potrosnju ulja :53

Je li fabricki bio narucen bez zadnje oznake gti ili je neko skinuo?

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2021, 10:06:45 posle podne »
Posrecilo ti se za potrosnju ulja :53

Je li fabricki bio narucen bez zadnje oznake gti ili je neko skinuo?

Uh, iskreno ne znam da li je dosao fabricki sa GTI oznakom na gepeku. Razmisljam sada, i mislim da to moze da se proveri sa br. sasije, kada se izlista oprema sa kojom je sisao sa trake?  :rolleyes:
Iskreno, svrljao sam po net-u za tu oznaku, da je stavim, video sam da imaju i u crvenoj boji, ali mislim da mu srebrna oznaka najlepse stoji (mozda oznaka crne bojeda je auto beli). Mislim da bi bilo lepo da ima oznaku.  :)

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2021, 03:11:43 posle podne »
Evo ga mali update nakon tacno 4 meseca  clap
U protekla dva meseca sam uspeo da sredim stakla farova, koja sam na kraju nosio u Lumarc jer nisam hteo da otvaram farove, i ispali su sasvim ok ( a opet daleko bolje nego sto su bili ). Usput je dobio nove gume ( 225/40 r18 ) i Eibach Sportline Kit oprugice ( super mu stoje i nemam za sada problem da kacim negde ). Presao nepunih 7.000 km za sada od menjanja ulja i dosuo sam nekih 350g da bude na maximumu. Jos 1.000 km i opet mali servis. Farbanje prednjeg branika odlozeno za prolece, kad prodje zima, jer se vozi u Titanium na poliranje i sredjivanje posle zime svakako.
Generalno prezadovoljan sam autom, zaista. Zamena moze da mu bude samo Mk.7 GTI  congratulations

Evo i par fotkica ispod...




« Poslednja izmena: Novembar 20, 2021, 03:24:48 posle podne od strane alekschar »

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2021, 03:49:13 posle podne »
Bas je dobro ocuvan.

Kako su se pokazale Tigrove zimske ?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2021, 09:04:06 posle podne »
Visina je prava mera. :25

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2021, 10:35:11 pre podne »
Bas je dobro ocuvan.

Kako su se pokazale Tigrove zimske ?

Generalno ove Tigar gume su " ok ", mislim za te pare su pristojne. Da, brze se trose nego Conti ili Michelin, ali opet nisu bucne, i imaju solidnu saru da kopaju. Iste ove sam imao kao zimske na prethodnom autu i pokazale su se skroz ok. Hteo sam da uzmem nesto kvalitetnije, ali nisam mogao u tom trenutku da izdvojim vise novca, a bilo je hitno jer sam taj vikend isao na Taru pa sam gledao samo da stavim zimske gume.

Visina je prava mera. :25

Da, jer kada sam zvao coveka da mi poruci opruge, ja sam trazio Eibach Pro Kit, i covek mi kaze da nema za GTI-a jer se ove njegove fabricke vec smatraju kao neki Pro Kit. Onda sam razmisljao, covece ako uzmem taj Sportline Kit, da ne cucne previse, ipak auto vozim svaki dan po Beogradu, ali mislim se sta bude bice. Evo vozikam se vec mesec dana sa oprugama, i nikakvih problema nemam, kada pazim preko lezecih i ivicnjaka.
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2021, 10:37:48 pre podne od strane alekschar »

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #12 poslato: April 26, 2022, 09:10:56 pre podne »
Malo da osvezimo temu, nakon 5 meseci  biggrin

U medjuvremenu odradjen jos jedan mali servis sa Shell 10w60 ( covece jedva sam nasao ulje ). Ono sto sam primetio je da na 9.000 km sam dolio oko 700g ulja ( od tih 9.000 km vise od pola je bio autoput ). Takodje su mi mnogi rekli da ne menjam ulje u menjacu, ali sam i to odradio  :rolleyes: Spremio sam i DOT4 ulje za kocioni sistem, ali nikako ne uhvatim vreme da to zamenim.

Jutros je dobio i nove gume, napkon, a to su Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 u dimenziji 225/40/18 ( na slikama ispod je na zimskim gumama, saljem slike sa novim gumama kada uspem da ga uslikam  clap ). Napokon je finansijski i po prioritetu doslo vreme da se pozabavim estetskim problemima. Uskoro ( napokon ) ide na farbanje branika, i zakazuje se tretman u Titaniumu. Kada se to sve sredi, nadam se da vise nece biti daily auto, jer planiram kupovinu takvog, a ono sto me najvise boli je habanje ovako lepog primerka legendarnog GTI-a po nasim neverovatnim putevima.






Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2243
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #13 poslato: April 26, 2022, 03:38:59 posle podne »
Bomba formidable

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #14 poslato: April 26, 2022, 05:25:07 posle podne »
 thumbup za GTI ...

sto se tice ulja koristim Shell

evo gde da se obratis

https://orbico-lubricants.rs/shell-helix-ultra-racing-10w-60/
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #15 poslato: April 28, 2022, 09:43:01 pre podne »
thumbup za GTI ...

sto se tice ulja koristim Shell

evo gde da se obratis

https://orbico-lubricants.rs/shell-helix-ultra-racing-10w-60/

Hvala na informaciji. Bas cu ih kontaktirati pa da uzmem za sledeci servis, da se ne mucim posle  majstor1

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #16 poslato: Maj 23, 2022, 06:25:51 posle podne »
GTI spreman za uvodni termin na NAVAK-u, sipano Brembo Premium DOT 4 kočiono ulje ( 05.06. ). U međuvremenu došao je i daily car ( prva slika ), tako da se sada u GTI-u uživa vikendom i kada ga se baš poželim. Goodyear gume odlične, pogotovo odličan upgrade ako se porede sa Firestone letnjim sa kojim sam ga uzeo. Odlična guma, odlično drži i po suvom i po mokrom.

Polako gledam neke dobre prednje pločice za zamenu, verujem da će biti uskoro zrele za zamenu, pogotovo nakon TD-a.


« Poslednja izmena: Maj 23, 2022, 06:31:37 posle podne od strane alekschar »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2022, 08:44:10 posle podne »
Ti si jedini covek kome je daily auto stariji od vikend auta. :)
Srecno na stazi beer

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #18 poslato: Maj 24, 2022, 08:09:19 pre podne »
Ti si jedini covek kome je daily auto stariji od vikend auta. :)
Srecno na stazi beer

Čuo sam to već par puta, haha. Ali opet ja vozim automobile koji mi se sviđaju. Kao što mi je GTI bio san, tako je i ovaj Šljivik 6. generacije   :)
Hvala, nadam se da će na stazi sve proći u najboljem redu  celebrate

Van mreže alekschar

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 330i E92, Golf Mk.4
Odg: Golf Mk.6 GTI
« Odgovor #19 poslato: Decembar 05, 2022, 07:42:26 pre podne »
Mali update nakon 6 meseci.

GTI služi odlično bez ikakvih poteškoća i problema. Redovno se održava, mazi i pazi. Ove nedelje zakazan i treći mali servis od kako je kod mene, i u ovom krugu menjamo ulje ( Shell Helix 10w60 ), MANN filter ulja i vazduha, NGK Laser svećice i takođe čistimo karter i sito uljne pumpe.

U poslednjih 6 meseci smo uradili:
- Spider vetrobrani
- Kompletan Gold Tretman u Titanium-u
- Skinuti zadnji lonci i stavljene cevi umesto njih, jer je sve bilo na šelnu; hteo sam da probam i to, i iskreno previše je za normalnu upotrebu, frekvencije su visoke i ometa malo, pogotovo na otvorenom putu, a i plaši decu na ulici  biggrin tako da ću samo vratiti stare lonce uskoro jer je posao od 30 min
- Presvukao volan i kožicu menjača kod Storellia, ne zato što je bilo previše pohabano već jer sam tako uvek zamišljao da GTI treba da izađe iz fabrike
- Opet smo obuli zimsku obuću, auto malo mekši ali dosta lošije ponašanje u odnosu na letnji set Goodyear-a

Evo družimo se već 19 meseci ja i GTI, i zaista sam zadovoljan i srećan što sam naleteo na dobar primerak. Mislim da ću se uskoro rastatit od njega, jer se otvorila mogućnost da mogu da idem dalje, a kao opcije su mi 7.5R i Civic TypeR FK8, i dalje istražujem i gledam, pa ćemo videti šta će biti od toga. Kada dođe auto do oglasa, javiću i ovde.