Autor Tema: Издув за Golf 4  (Pročitano 6548 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Страхиња Васиљевић

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Рубрибреза
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Издув за Golf 4
« poslato: Jul 05, 2021, 08:13:32 posle podne »
Добар дан или вече, како коме и ко кад чита!  biggrin

Пало ми је на памет једно мало чудно питање, до сад никада нисам чуо да је неко то легално или технички исправно успео да намонтира, али занима ме, да ли је могуће наместити неки други издув/издувни систем, у мом случају конкретно на Golf-а 4, да ли може било који издув, да ли могу неки одређени/конкретни издуви који могу да се уграде на Golf 4, да ли могу само издуви са Golf-а 4 без обзира на мотор односно модел, или на жалост, само фабрички? Можда неки издув са Golf-a 5, ако је то могуће?
Које су предности, ако их уопште има, а верујем да не, и које су мане, којих вероватно има доста, што се тиче предходно наведене уградње?
На шта бих требао да обратим пажњу и слично?
Наравно, све горе наведено, само у случају ако је монтирање могуће.
Ако не и најбитније питање, да ли је то монтирање легално и може ли да прође технички преглед? Један другар је пре неких годину-две урадио издув на свом Пежоу и стварно је имало занимљив звук, али га нисам питао шта је радио за технички и остало. Тако да, свакако мислим да ћу бољи одговор наћи овде и од вас! :)
Иначе, циљ ми је неки занимљив, гласан, дубок звук.
А да, нисам споменуо, ради се о Golf 4, 1.9 TDI 81/110 kw/ks дизел мотору.

Велики поздрав!
« Poslednja izmena: Jul 05, 2021, 08:19:26 posle podne od strane Страхиња Васиљевић »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Издув за Golf 4
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2021, 10:13:44 posle podne »
Prodaj TDI i kupi V5 ili V6 Golfa 4, ako ćeš zvuk. Mislim da je svaki drugi poduhvat traktorski zvuk ovakav ili onakav, od kojeg ne možeš pobjeći, šta god uradio na izduvnom sistemu.
TDI POWER

Van mreže sasaburai

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 22
  • Lokacija: Backo Gradiste, Opstina Becej
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI
Odg: Издув за Golf 4
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2021, 05:03:21 posle podne »
Ja sam uradio straight pipe. tacnije poskidao lonce i samo cev ide od motora pa do kraja je l. Meni se svidja kako zvuci, jeste malo traktorski, ali opet kazem meni se svidja, to je standardni zvuk sa straightpipeom i ne moze vrv drugacije. To je ono bas jeftina opcija ako hoces malo vise uzivancije, mada ko god voli auta i bilo kakvo budzenje, tesko da moze da se ne svidja takav zvuk :)