Autor Tema: Abgas Werkstatt  (Pročitano 13161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Abgas Werkstatt
« poslato: Septembar 03, 2019, 10:11:33 posle podne »
Pre nedelju dana sam kupio tourana 1.9 77kw decembar 2005, prva registracija januar 2006.

Dok sam ga vozio iz NS do PO isao je kao lud i vukao odlicno, ali posle par dana se upalila chek engine lampica i na ekrancicu na kratko pise Abgas Werkstatt. Danas sam primetio ogroman gubitak snage, tj auto uopste nw vuce kao pre i toliko je kilav kao moj prethodni megan 1.6 benz. Na autoputu ne mogu da vozim brze od 120km/h jer vise ne prima gas, papucica bude pritisnuta do kraja.

Samo da napomenem da sam imao problem sa klimom jer nije radila pa sam isao kod majstora koji je za 7000 din zamenio neku gumicu i napunio klimu i klima je radila samo to vece, a danas ni malo nijehladila pa sam opet otisao kod tig majstora i on kaze da pusta na eksplozivnom ventilu i da za to mora da se skida cela instrumental tabla i da mu treba najmanje nedelju dana da bi to uradio, a ne zna koliko kosta taj eksplozivni ventil.

Nekako odmah posle te intervencije, tj menjanja te famoznw gumice je auto poceo da vuce uzasno kilavo, mada se i ore toga prethodnih dana plaila chek engine lampica.

Majstora iskreno nisam ni razumeo najbolje, mada mi se cini da mu je na dijagnostici pokazivalo problem sa protokomerom ako ne gresim.

Da li je mozda neko imao slican problem?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2019, 10:45:09 posle podne »
Prvo promeni majstora za klimu, jer dere sa cenom i lupa gluposti. Deluje kao klasican vacaros.Nikada nisam video da pusta na ekspanzionom ventilu klime, osim na spojevima cevi. A ventil ili radi ili ne. Obicno je hladnjak, presostat, crevo.

Moguce da ti nije vratio neki dzek, proveri u motornom prostoru.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2019, 10:46:54 posle podne od strane dag81 »

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2019, 10:48:44 posle podne »
Mene moze da zeza kako hoce jer se ne razumem. Samo znam da odem kod majstora i da dam lovu, mada ni love nema previse sto je najgore. Razmisljam o toj varijanti da odem kod drugog, mada sam ovom kretenu dao pare pa racunam da ce biti malo nomrlaniji kada je drugi pokusaj oko popravke u pitanju, mada razmisljam i da ne idem vise kod njega. Odrao me je bez veze i nista nije uradio.

Sada me bas brine ovo sto mi auto gubi snagu i izbacuje ovaj problem, mada ni bez klime ne mogu.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2019, 05:15:43 posle podne »
Jesi li ti sam kupio auto ili si vodio majstora?

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2019, 05:19:02 posle podne »
Šta kaže dijagnostika?


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2019, 07:10:52 posle podne »
Auto mi je kupio prijatelj koji zivi u Becu i koji ima zeta majstora i on je gledao auto. Tamo je sve radilo kako treba. Dovezao ga e na carinu u NS i kada se zavrsila carina i kada je stigla amss potvrda ja sam otisao po auto i dovezao ga na probne tablice. Auto je isao kao zmaj i vukao kao lud. Posle par dana se pojavila ikonica chek engine na dispeju i ubrzo sam primetio da auto jedva izade uz brdo, a pre toga je kao od sale izvacio uz bilo koje brdo. Klima nije radila od samog starta pa sam isao kod nekog prevaranta koji mi je uzeo 7000 i zamenio neke gumice i napunio klimu i to je radilo do sledeceg dana i onda sam otisao da se zalim i on mi je rekao da curi na nekom eksplozivnom ventilu i da bi njega zamenio mora da rasturi celu instrumental tablu i da auto mora da ostane kod njega vise od nedelju dana. Onda sam saznao za drugog elektricara koji radi klimu i on je pronasao da je iscureo gas na tim gumicama koje je ova prethodni prevarant zamenio i skinuo je te njegove guimice i video da je prevarant stavljao silikon na gumice i da nisu orginalne. Taj drugi majstor za klimu je skinuo te gumice koje je postavio prevarant i kupio gumice u nr radnji koja prodaje originalne delove u PO i sada klima radi. Posteni majstor za klimu mi je za tu zamenu gumica naplatio samo 5000 i napunio gas naravno. Rekao mi je da dodjem da prekontrolisu sistem za 5 dana da vidi da li mozda nede pusta gas. Stvarno me je odusevio svojom profesionalnoscu.

Sada mi je auto kod mehanicara da mi uradi veliki i mali servis sa delovima koje sam ja kupio.

Majstor je ocitao greske i slikao koje su greske, pa ih je obrisao i sutra ce ponovo da nakaci dijagnostiku da vidi koje ce greske da izbaci. Javljam sta se desava da biste znali koji je problem bio.


Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2019, 06:04:37 pre podne »
Sinoc sam bio kod dr za dijagnostiku u PO. Covek je iscitao gresku na map senzoru. Ja to ne znam bas najbolje da objasnim, ali on kaze da map senzor ne radi i onda komp ima pogresnu informaciju o pritisku jer na turbini stoji da ima pritisak od 2 bara i ona joj komp ne salje informaciju da se pali i zato lose vuce. Verujem da sam bas bez veze objasnio, ali vi sto se razumete sigurno kapirate na sta mislim.

Rekao mi je da dijagnostika ne pokazuje gresku egr ventila, ali kaze da s druge strane dijagnostika pokazuje da je zaprljan i predlozio mi je da ga ocistim, a pored toga mi je rekao da nemam dpf filter fabricki, sto je i majstor video kada mi je radio veliki servis, dok su dizne su odlicne. Takodje mi je rekao da se slazu km na satu i ona koju iscitava na motoru i da ima dpf fiter mogao bi i tu da iscita km, ali posto ga nema , ne moze. Znaci da je ovih 214.000 km pravih ili je neko u Austriji profi skidao km sa dobrim uredjajem na oba mesta, tj i na km satu i na motoru, mada mislim da su to male sanse jer sam auto kupio od privatnog lica koji ima 3 tourana, ovog 2006, jednog 2010. i jednog 2017. kojim i nije bas zadoboljan iako je nov jer ima 2.0 motor.

Zvao sam gazelu i oni imaju dve vrste map senzora, od ngk za 4.400 i beru za 3500. Ne znam vrede li oni pa cu kasnije ipak da pozovem i ovlasceni servis u PO NR da vidim da li oni imaju originalni map senzor. Gledao sam na netu po broju sa map senzora i video sam samo jedan bosh, a ostali su kao moj trenurni na kome se vidi da je nesto cackano, tj BPK. Na google ima puno slika sa tim mojim, verovarno zamenslim BPK map senzorom.

Da li je dovoljno samo skinuti stari map senzor koji je pricvrscen sa dva srafa i na to mesto ubaciti novi mapsenzor i udzekati ili yreba nesto da se cisti i radi pre ubacivanja novog? Pitam da bih sam zamenio map senzor da ne idem bez veze kod majstora.

Evo slike mog map senzora


Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže dmakso

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Lokacija: Beogard
  • Karma: +1/-0
  • Auto: Seat Ibiza 1.4 MPI
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #7 poslato: Septembar 11, 2019, 06:42:00 posle podne »
Mislim da mozes i sam, samo sto ce ostati memorisana greska.

Послато са Redmi Note 4X помоћу Тапатока


Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #8 poslato: Septembar 11, 2019, 07:11:23 posle podne »
Skini map senzor ocisti ga i trebalo bi da bude sve ok.

Van mreže canibal86

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 540
  • Age: 37
  • Lokacija: Sid
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16vTNG
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #9 poslato: Septembar 11, 2019, 07:34:12 posle podne »
Samo ako ga budes cistio brake cleaner-om slaba vajda od njega ostetit ces sondu.Imas bas sredstvo za ciscenje map senzora izguglaj malo.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #10 poslato: Septembar 11, 2019, 07:37:19 posle podne »
Valja li kontakt sprejom?
TDI POWER

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #11 poslato: Septembar 11, 2019, 09:46:45 posle podne »
Kasno je za čišćenje jer sam u ovlašćenom NR servisu naručio originalni map senzor za 8.800 din i očekujem da če stići narednih dana, mada se vidi da je stari senzor već čišćen i radio je očigledno neko vreme, dok ga ja niasam kupio :)

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2019, 08:34:45 posle podne »
Sinoc mi je zamenjen map senzor i auto opet isto vice. Poludeo sam! Malopre sam bio kod coveka sa originalnom dijagnostikom koji kaE da i dalje stoji ista greska sa pritiskom. Na turbini i dalje stoji kao da je maksimalni priisak od 2 bara. Dijagnosticar sumnja da je problem do nekog kontakta u dzeku jer se ne salje prava informacija racunaru, da su mozda zice prespojene , tj da je problem u instalaciji. Ako nije to sumnja na pinove na kompu. Sutra ujutru idem do mog elektricara pa se nadam da ce imati vremena da ga pogleda pa vam javljam.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2019, 09:16:30 posle podne »
Majstore provjerite vakum crijeva i dzekove da nije koje spalo ili puklo kojim slucajem. Pogotov sa zadnje strane motora
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #14 poslato: Septembar 13, 2019, 11:15:19 posle podne »
Sutra idem kod elektricara i ako bude mogao da  me promi pogledace dzekove i instalaciju, a zamolicu ga da proveri i creva.

Bas me ubija ovo sto se desava. Moj mehanicar je navodno proverio creva i kaze da su ok, mada bih voleo da jos neko proveri. Bez veze sam kupio map senzor

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže gorant92

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #15 poslato: Septembar 14, 2019, 04:31:10 posle podne »
Imao slican problem na pasatu b6. Bila je losa instalacija do dzeka od protokomera. Isto tako bacio pare na novi, dok nisam oterao kod drugog da ispita instalaciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #16 poslato: Septembar 15, 2019, 09:22:18 pre podne »
Ja se previse mucim sa ovim autom s obzirom koliko sam para dao u njega, ali nikad se ne zna sta te ceka. Bas sam baksuz od samog pocetka. 

Kod mene svasta nije radilo kada sam preuzeo auto na carini. Nije radila klima pa mi je prvi majstor uzeo 7000 i zamenio neke gumuce, stavio neadekvatne i silikonom ih zatopio pa je klima orestala da radi narednog dana j jos je hteo da me vacari, ali sam srecom otisao kod drugog majstora koji je na mohu srecu posten i koji je skinuo te gumice sto je namestio prvi i video da ih je lepio silikonom i stavio je originalne i vise ne ma problema sa klimom. Posle sam uradio veliki i mali servis sa originalnim delovima pa je majstor video da mi je rashladana tecnoat skroz kao mulj narandzasta ili kakva vec i zamenio je antifriz , kao malo ocistio sistem ali je i dalje mutna tecnoat pa sam ja sa kumom dva puta ceo sistem ciatio i izasao je katastofa mulj i prljavstina, ali nismo znali da i iz termostata treba da se ispuati tako da nista nismo uradili, mada smo juce po drugi put cistili ceo sistem jer nisam imao grejanje u kabini pa sam kupio mali hkadnjak i njega smo skinuli i zamenili i konacno je proradilo grejanje jer je stari mali hladnjak bio prepun prljavstine koja ga je zacepila. Sada cu morati jos jednom sve da uradim iz pocetka samo da nadjem gde mu je termostat da bismo sad i njega skinulai da bismo ceo sistem ocistili jer je sigurno ostala prljavstina u tom delu gde je termostat.

Ogromne muke imam sa ovim autom koji ocigledno uopste nije odrzavan kako treba bar sto se rashladne tecnosti tice.

Pored svega ovaj problem sa vucom mi tek kida zivce. U utorak moram do elektricara pa da vidim kad on moze da mi uzme auto da bi pogledao instalaciju.



Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #17 poslato: Septembar 15, 2019, 09:31:58 pre podne »
Od nerviranja nema nista,sredice se sve samo polako.  :26

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #18 poslato: Septembar 15, 2019, 09:39:34 pre podne »
Plasim se da nema sanse da se sve sredi, bar ovaj deo sa tecnoscu mislim da nema leka, a nadam se da ce elwktricar pronaci prkblem sto ne vuce

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #19 poslato: Septembar 15, 2019, 09:41:48 pre podne »
Samo dobar majstor i sve se riješi.
TDI POWER