Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428726 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1300 poslato: Februar 21, 2018, 12:59:40 pre podne »
Ja imam Hankook Icept dot 2013 na Golfu 4. Sve 4.
Nije loša guma.
Nije savršenstvo, ali je solidna guma.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1301 poslato: Februar 26, 2018, 08:29:54 posle podne »
Drugari, jedno pitanje da li ste danas vozili po ovom snegu,Beograd okolina. Ja jesam nesto mi mnogo klizavo. Gume su mi 195/65-15 golf 4,winter 1. Da li je do guma ili je sneg takav?
Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1302 poslato: Februar 26, 2018, 09:54:58 posle podne »
Sneg je takav, a i prlicno je hladno pa se ispod snega brzo stvara klizav sloj...ja imam Continental i ESP ukljucuje vrlo cesto.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1303 poslato: Februar 26, 2018, 10:54:16 posle podne »
Takav je sneg gde je sneg da se gume lepu za sneg i skripu, a gde je led samo lanci. Kama odlicna jes kruta ali lepi za sneg odlicno.
Nema zanata bez alata

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1304 poslato: Februar 27, 2018, 02:16:06 pre podne »
Napred ,,Tigrice,, 195/65/15, pozadi Kame. Vozio sam po utabanom snegu, naravno jer nadlezni nisu cistili puteve, a mi kroz nase registracije i ostalo to placamo, a ne dobijamo. Tek u vecernjim satima sam video po neki kamion zimske službe na ulicama, ne mogu da kažem drugacije. Neka velika proklizavanja i zanošenja nisam imao u smislu da mi je bila ugrožena bezbednost. Vozio sam normalno, kako se inače vozi kada su ovakvi uslovi za vožnju.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže ShoNe84

  • Jedninko!
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 369
  • Age: 39
  • Lokacija: Zabalj
  • Karma: +8/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0TDI 4Motion
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1305 poslato: Februar 27, 2018, 08:07:19 posle podne »
Semperit Speed Grip 3 205/55 16 na snegu su vise nego dobre, pali mi esp samo u slucaju prejakog gasa pri kretanju...

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1306 poslato: Mart 04, 2018, 12:31:08 pre podne »
Takav je sneg gde je sneg da se gume lepu za sneg i skripu, a gde je led samo lanci. Kama odlicna jes kruta ali lepi za sneg odlicno.
ja prosle godine kupim nove lassa gume za nazad, katastrofa, dupe stalno bezi, lagan auto, kod druga na b6 oke lassa.
ove god stavim nazad KAMA one asimetricne, jako jeftine 38e koliko se secam. odlicna guma za lagane automobile

i 5x puta je meksa od lase,

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1307 poslato: Mart 04, 2018, 09:15:25 pre podne »
Kama tacnije Viatti letnja se pokazala dobro za tu cenu, traje i drzi bolje od Starfire. Zimska Kama ne znam, videcu na prolece, ali Viatti bas kratko traje tipa 20.000km, to je Bane potvrdio a i drugar jedan sto dosta vozi. 20.000km je presao na prednjoj osovini i kraj 2mm sare ostalo, vozilo Sharan. Sa letnjim je odvozao 50.000km sa jednom(naduvao se bubac), a sa drugom pozadi 70.000.
Tigar W1 standard, jako cesto se pokrivi za 2 3 sezone, a sara ostane dobra.
Lassa bez reklamacija i deformisanja, cena jako slicna Tigru cak i ista.
Za dimenzije do 15'' dajte 500 700din vise za Hankook ili Fuldu, to je smesna razlika u ceni a kvalitet mnogo visi od svih nabrojanih.
Za 16 i 17 zavisi od dimenzije, ali ko nema za nesto bolje opet Lassa je tu dobar kompromis, pogotovu za nestandardne dimenzije, ali i Sava zna da ima dobru cenu.
Uglavnom raspitajte se malo, i trazite ponudu vise modela a ne samo kao dede traziti Tigar i misliti najjeftjnija je.
205/55R16 Kelly hp npr dolazi iz Nemacke i ima jako lepu cenu(+200din na Winter1) a dosta je bolje odradjen.
Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Mart 04, 2018, 09:20:03 pre podne od strane dag81 »

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1308 poslato: Mart 04, 2018, 10:54:06 pre podne »
Za Winteru si lepo rekao. Moje se pokrivile haos, a šara skroz ok. Za sledeću sezonu idem na Hankook.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1309 poslato: Mart 04, 2018, 11:08:31 pre podne »
Lako je tebi da držiš katedru, kao da ne znaš da je ovo Srbija i kakvo je stanje stvari...Ti misliš da je nama žao da damo 500 dinara po komadu za bolju gumu od Tigra? Zeznuo si se, nije! Nego je problem što niko ne zna ili neće da te informiše, da garanciju, potvrdi ono što kaže,...ako me razumeš. I onda bude: ,,Svi imaju Tigar Winteru, voze je i u vreme kada je predviđena i kada nije, služi ih, pa služiće i mene, što je sigurno - sigurno je". I ljudi neće da esperimentišu, probaju nešto novo sa čime nemaju iskustva i sa čime ni puno ljudi oko njih nema iskustva, nego se drže onoga što znaju. I npr. ta druga guma ne valja, kao što meni nije valjala Kama i odneo sam na reklamaciju posle jedne zimske sezone. Dobio sam...Rekao sam ti već šta. A ko mi garantuje da sa i tom malo skupljom gumom od Tigra to ne može da mi se desi i da kada je odnesem na reklamaciju budem odbijen uz obrazloženje da je razlog pređena kilometraža i nepropisni uslovi vožnje i tako dalje...Garancija je mrtvo slovo na papiru. E zato, ne možeš da kažeš: ,,Vi dodjete kao dete i tražite Tigar".

Da li ti misliš da svi prodavci guma dobro rade svoj posao i da ga znaju??? Ne znaju (čast izuzecima), to sam video, po tome što se ne razumeju u ono čime se bave. Mene bi bilo sramota da se ne razumem u svoj posao, a u sve drugo mogu, a nisam u obavezi.

Ti bi kada bi ja došao kod tebe u radnju (ili neko drugi od nas) i tražio Tigar gumu, rekao: ,,Imaš i ove druge gume koje su par stotina skuplje, ali su boljih karatkeristika i uverićeš se u to". Mnogi prodavci guma se i ne bave mušterijama koliko bi trebalo, bude te sramota da ih pitaš za informaciju, jer se niti razumeju, niti imaju želju da te informišu kao mušteriju. Ne samo prodavci guma, nego i mnogih drugih stvari, koje sa kolima ni nemaju veze. Ali kako za sve, tako i za gume. I raspitaš se sam, tražiš ponudu više guma, ali znajuću kako prolaze oni koji su pokušali da reklamiraju gume, ne eksperimentiše ti se.

Verovatno da sam i mogao da za 500-1000 dinara po gumi da kupim malo bolju od Tigra...Ali ne kajem se, pošto me i ova služi za moje uslove i način vožnje. Nisam nigde proklizao, zaglavio se, da nisam ukočio na vreme i tako dalje,...A da je guma bila problem. A za Kame, koje su sada pozadi...Probao sam da testiram sada kada je bio utaban sneg, gde je bilo prostora, a nije bilo saobraćaja, probao sam naglije da skrenem i uzeo sam u obzir da će auto početi da kliza zadnjim krajem, a na moje veliko iznenađenje, to je bilo nešto minimalno, ne mogu da kazem da nije bilo uopšte. Drugo, prilozio sam slike, video si kakve su, one i dalje ne bruje i ne tresu. Kada ih skinem na kraju zime, slikacu ponovo. Ovo im je druga zima, prve su bile na prednjoj, a ove tekuce na zadnjoj osovini.

Imam i letnje Kame, 17-ice. Ovo će im biti treća sezona, dve su odslužile, njima sam zadovoljan. Odlične za te pare. A drugi letnji par je Tigar, koji je prešao sezonu i po. Kupio sam ih nešto posle ovih Kama. One su bukvalno - koliko para, toliko muzike.
« Poslednja izmena: Mart 04, 2018, 11:14:35 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1310 poslato: Mart 04, 2018, 01:17:27 posle podne »
@dag
Koja je cena zimske fulde ili Hankooka 205/55 16? Posto su mi u Krusevcu nudili neke modele koji su bili bar 1500 din skuplji od Save? Ne secam se tacno cene, ali kad sam cuo, nisam ih uopste uzeo u obzir, Tigar je bio jeftiniji od Save za nekih 700 din.
Kelly nisam uopste nasao, njih mi je preporucio i drug, ali me zanima da li po ovom manjim gradovima deru ili je to ta cena?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1311 poslato: Mart 04, 2018, 02:09:36 posle podne »


Verovatno imaju vecu zaradu na tigru pa je vise forsiraju
« Poslednja izmena: Mart 04, 2018, 02:15:44 posle podne od strane Desmo »

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1312 poslato: Mart 04, 2018, 02:14:23 posle podne »
Ја сам на прошлом ауту имао Lassa зимске гуме и баш сам био задовољан. Никаквих проблема са њима. Уз копаоник зими без ланаца и шлајфовања и све. Баш захвална гума...


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1313 poslato: Mart 04, 2018, 10:29:28 posle podne »
Ja sam imao ponudu za GT radial zimske, kada sam kupovao Tigar koji sada imam. Guma mi je delovala dobro, šta znam, ali opet, ne poznajem nikoga ko vec ima i ko ima iskustva. I razmišljao sam u sebi: ,,Koje si sreće, ima da prođeš kao sa Kamom. Kupi Tigar kao svi i ne pametuj mnogo". I kupim ,,tigrice". biggrin

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1314 poslato: Mart 05, 2018, 12:26:49 pre podne »
Blade, nisam napisao kao dete nego kao deda.
Ima svako danas internet pa neka se informise. I moja cerka od 5.5god mi juce kaze pogledaj tata na google kako da mi popravis nanule plasticne. ;)
@madison, zimski Hankook ne 7900 Fulda cini mi se oko 8500.
Letnje 205 55 16 Fulde i Hankook su oko 6600 6700.
A ove zime 195 65 15 Sava npr 5500 Hankook 5500 Fulda 5900 Tigar 4900.
Savet, uvek pitajte sta ima u ponudi a budzet odredite okvirno. Naravno ako unapred ne znate sta zelite.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Mart 05, 2018, 12:33:39 pre podne od strane dag81 »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1315 poslato: Mart 05, 2018, 09:54:57 pre podne »
To što na intenetu piše da je nešto dobro, ne znači da je i zaista tako. Pokazalo se 1000 puta kroz razne stvari. Ne cudim se tome, to je jednostavno tako, samo komentarišem. I ako neceš da te neko za..be, u sve moraš da se razumeš.

Nego, kaži ti meni, koja je prednost Fulde u odnosu na Tigar, konkretno? Šta dobijam za 2000 više za par? Ja sam uvek za varijantu da ako si u mogućnosti, nešto više platiš, ako ce bolje i duže da te služi...Na kraju ispadne jeftinije.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1316 poslato: Mart 05, 2018, 11:04:07 pre podne »
@Dag

Hvala na odgovoru, pa meni su nudili te cene oko 8000 i preko, sto je bilo oko 30% skuplje od Save jbg, tako da sam uzeo S3.

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1317 poslato: Mart 09, 2018, 05:12:58 posle podne »
I brate nisi pogresio sa Savom. Veruj da bolju gumu za zimu i sneg ne mozes kupiti za te pare. Guma je vrhunska. Jedino ova Kama sad sto se pojavila mislim da je konkurentna sa cenom a i isto je bas dobrog kvaliteta.
VW motorsport

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1318 poslato: Mart 09, 2018, 07:33:39 posle podne »
Kama je za sneg. Po golom asfaltu, kada malo zustrije stisneš kočnicu, pali auto esp koliko je mekana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1319 poslato: Mart 09, 2018, 10:46:47 posle podne »
Zimskoj gumi kama euro 159, gazeci sloj je neverovatno mekan i lepljiv za utabani sneg. Sto se tice kame ponavljam odlicna guma za sneg i led. Mana je sto je teska i osecaj u voznji je kao da su gume na 5 bari naduvane, a nisu. Danas sam kamu premontirao sa celicnih na alu felne i prvi utisak je da je sve isto ali da manje bruju. Inace suh asfalt i +10 step. Presao 2800 km od kako su stavljene na zadnjim gumama stoju jos uvek rese bocne potrosile se prednje za 0,5mm zadnje kao nove.
Nema zanata bez alata