Autor Tema: G5 dugo vergla  (Pročitano 1302 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
G5 dugo vergla
« poslato: Septembar 24, 2018, 12:35:17 pre podne »
Momci problem, bio sam u vecoj guzvi na poslu par dana pa mi je auto trebao vise nego ranije, no ispalo je bas od cetvrtka problem kad je i guzva pocela..

G5 1.9 tdi kad je hladan, duze vergla, ranije palio na zub, nekad sad uhvati odmah, nekad vergla po 3-4 sekunde. Nije akumulator, fino vrti dok vergla. 2 puta se desilo do sada kad uhvati posle tog verglanja krene da "cekica" dok nedam malo gasa, i kao da nemirno radi osetim da trese auto, onda se smiri kad dam gas, lepo vuce lepo ide, sem sto mi se cini da mi je od tad i poceo da trosi previse, skoro pola rezervoara za 4 dana gradske vozne, sve ukupno ispod 200km max
Pomislio sam da je ulozak brave jer par dana pred toga je kljuc malo teze ulazio, no kakve bi potrosnja imala veze sa tim.. I veceras u garazi, kao da auspuh vise dimi..  Da li je moguce da su dizne gotove?

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: G5 dugo vergla
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2018, 08:05:06 pre podne »
Deluje kao da su dizne,otprilike ,mada auto mnogo teže pali kad jedna od njih zabrazdi.Krštenom dijagnostikom treba to dobro proveriti.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: G5 dugo vergla
« Odgovor #2 poslato: Septembar 25, 2018, 04:28:26 posle podne »
Vezan na dijagnostiku, sem jednog grejaca koji je los vec 3 god nista od gresaka. Proverene gumice dizni, prepipano svako crevo, provereno dijagnostikom mesavine, senzori,telesne tekucine itd. Sve ok.. Na kraju kaze majstor da proveri akumulator, snaga 350A, vrti ali pred izdisajem. Uzeo drugi, pali na zub opet.