Autor Tema: home klima servisi - iskustva  (Pročitano 2478 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
home klima servisi - iskustva
« poslato: Jun 24, 2016, 08:39:43 pre podne »

Pozdrav drustvo,
hteo bih da podelim svoje (negativno) iskustvo sa klima servisom kako ne bi jos neko prosao kao ja.
Servis je iz BG , a od negde su dobili bazu podataka kupljenih klima pa zovu po kucama i predstavljaju se kao da su vec bili
 i nude "godisnji servis i ciscenje" klime.
Moja zena se javila na poziv i zakazala servis bez ilakvih pitanja,tako da me dovela pred svrsen cin.
Sutradan je uredno zvala zena iz servisa i najavila servisera koji je ubrzo dosao.
Lik je dopunio freon i ocistio klimu... mozda jeste,mozda i nije-ne razumem se.
Klima se nije koristila mesec dana i sad kad su dosle napokon vrucine pokazalo se da curi unutrasnja jedinica.
Rekao sam coveku kad je cistio da se to desavalo prosle godine i rekao je da je reseno sve.
Zvao sam servis za reklamaciju gde su mi rekli da ce mi se javiti serviser,koji se naravno nije javio.
Posle treceg poziva i vise dana cekanja i obecanja tipa"evo za 10 minuta vam se javljam",odustao sam.
Na sajtu i pecatu vidim da je servis iz Beograda a ja sam u Novom Sadu. Sajt servisa je http://klimaservis.rs/
ZAOBIDJITE ih u sirokom luku.




Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2016, 08:52:59 pre podne »
Druze, ako curi voda, verovatno klima nije vodoravana ili je negde crevo za vodu zapuseno ili je ima krivinu koja je vislja od tacne za skupljanje vode.

Inace se u klimu (po pravilu) nikada ne dosipa freon (fabricko je punjenje za duzinu cevi do 5 metara) cak ni pri prvoj ugradnji se ne dosipa freon osim ako nije vanjska jedinica dalje od 5 metara.

Jedini servis na unutarnjoj jedinici (isparivac) je da se sto cesce peru mrezasti filteri, jer tu u svoj toj prasini ume da se zakoti i zazivi Legionarova bakterija. Po skidanju filtera na listice *hladanjaka* valja poprskati neko dezinfekciono sredsvo, npr Detol ili nesto slicno.

Vanjska jedinica (kondenzator) se servisira ukoliko su listici *hladanjaka* vidljivo prljavi, a servisiranje je nista drugo no pranje vodom, naprska se Coil cleaner ili neki deterdzent i opere se bastenskim crevom . . .

pozz
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2016, 09:09:41 pre podne »
Hvala na informacijama,bar me nece praviti majmunom vise.
Nije zacepljen kanal sigurno jer sam drzao crevo kad je testirao s vodom.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2016, 09:13:21 pre podne »
Onda tacna nije pod libelu
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2016, 09:17:14 pre podne »
Videce vec drugi serviser, bar sam upozorio ljude da pripaze na ovaj servis.  :26

igorpolic

  • Gost
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2016, 09:22:17 pre podne »
Meni je prosle godine u par navrata unutrasnja jedinica "povracala". Bio i dobar drug da je pravi al nije uspelo. Tacna dobro postavljena, provereno al nikome nije jasno zasto se to desavalo. Isto tako pre neki dan je pocela da balavi. To kada je pocela pre neki dan, iz cista mira, kazem iz cista mira jer mi klima radi vec skoro 7 dana svakodnevno i nijednom nije povratila do tada. Primetio sam da se to desava kada je velika vlaznost napolju, tj posle kise. E sad dal to ima neke veze ili nema ne znam, al pratim temu jer me bas zanima.

@Simma Dobra tema.  :25

Zrnojed

  • Gost
Odg: home klima servisi - iskustva
« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2016, 11:49:26 posle podne »
Povraća???