Autor Tema: [Passat b5.5] Ugradnja Tempomata  (Pročitano 28849 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
[Passat b5.5] Ugradnja Tempomata
« poslato: Maj 28, 2013, 02:32:55 posle podne »
Evo da napokon napravim temu da ima sve u njoj, ko pozeli da ugradi tempomat, da ne mora da otvara druge teme i da se muci (ko ja) citajuci razne teme i ispitujuci dal moze na njegovo auto.

Ne pametujem u temi nego samo ocu fino i detaljno da sve ispisem i da se tema zakljuca odma.

Tempomat moze da se stavi na sve TDI motore, a na benzince samo sa elektronskim gasom.
Jos jedna stvar koju treba da provjerite je da li imate na papucicama kvacila i kocnice prekidace koji izgledaju ovako



To je sve sto treba da provjerite prije kupovine.

Sto se tice kupovine, naravno treba vam rucica tempomata i kablo do komp.

Ja sam kupio na otpadu i doslo mi je fabricko kablo koje treba malo prepraviti. Nekome ce doci samo kratko kablo pa ga treba produziti.




Posto fabricki dzekovi nisu potrebni, treba osjeci i ostaviti ovo sto je ograniceno crvenom bojom.

Ako kupite kratko kablo iz kog ide 6 zica i od toga 2 su crno/bijele treba spojiti u jednu ko sto je na fabrickom, al sam ja fino posle zaletovo radi moguce korozije fabrickog jer je samo spojeno plocicom i prekriveno gumom.




Kad se sve to fino sredi i pripremi, dolazi na red ugradnja.

Tu nemam mnogo slika pa cu pokusati fino sve da objasnim jer sam imo pogresnu semu pa naso drugu i zurio da ugradim prije mraka.

*prije skidanja kleme treba ukljuciti brisace i kad oni budu uspravni, ugasiti kontakt da tako i ostanu*

Dakle treba skinuti klemu. Posle dolazi na red air bag, volan itd sto svi znaju odraditi i sto je jasno pa evo malo slika.

Treba skinuti i plastiku ispod volana da se fino provuce kablo i sakrije da ne visi.





Posle toga treba skinuti poklopac kompjutera. 1 saraf je ispod cepica koji je kod brisaca (ne vidi se dok nisu uspravni).

Kad se to skine, treba izvaditi komp (ja ga nisam raskacio, samo sklonio sa strane).




Treba uzeti kraj kabla koji ide u tempomat i zavuci ga pored dzekova i posle sa unutrasnje strane ga fino provuci do tempomata i da ne bude zategnuto zbog pomjeranja volana i izvlacenja.



Posle toga se u autu ubaci dzek u tempomat, sve fino vrati i unutrasnjost se moze vratiti i sklopiti.

Na red dolazi povezivanje tempomata.

Treba iskopcati svaki dzek i malo povuci ka sebi radi lakseg rada.

Ovde je sema.



Bijeli i narandzasti dzek su jedan pored drugog tako da ne mozete promasiti samo fino pogledajte koja zica ide na koji pin.

Ja nisam rasklapo dzekove i nesto glupo petljo i vadio pinove ko sto ima nedje po internetu.

Ja sam jednostavno izdvojio zice koje mi trebaju od ostalih i fino na svakoj oko 1cm duzine skinuo izolaciju. Fino sam sve povezo i na kraju zaletovo.

Naravno posle toga fino izolovo sve zice, malo to sredio i vratio sve kako treba.

Vratio sve plastike i to je to.

Posle treba ubaciti osigurac, na mjesto dje je predvidjen za tempomat (kod mene je vec bio ubacen, ne znam sto).

Posle vratite klemu sve fino spakujete i laptop u ruke.

Na kraju vam treba dijagnostika da aktivirate tempomat (kod mene je i to bilo aktivirano)

Evo kako da aktivirate tempomat

[Select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Ukucaj 11463 za aktivaciju i
[Do It!]

Kad se aktivira treba ovako da pise




Kad se sve to fino sredi, upalite kola i upalite tempomat i treba da se pojavi zelena lampica na tabli koja ce vam izazvati ogromno odusevljenje lollol




Mislim da sam sve fino ispiso sto je trebalo i nadam se da ce nekome pomoci.

Evo i link ako nekome ova moja tema ne bude jasna biggrin
Ugradnja tempomata PDF

Toliko od mene. Srecan rad onome ko bude ugradjivo  :26  mahac
« Poslednja izmena: Maj 28, 2013, 02:37:46 posle podne od strane GomY »