Autor Tema: Problem sa klimom  (Pročitano 6776 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NeMke@

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat
Problem sa klimom
« poslato: Februar 05, 2016, 11:49:34 pre podne »
Pozdrav ljudi. Vozim passta B6 2008 god,od pre nekih dva meseca je kod mene, Pojavio se problem jos od pocetka,kada je mi je ugasena klima-ventilacija na sredini table(negde kod ekrana navigaije)cuje se zvuk kao da zubori,klokoce,lomi nesto unutra,ne znam sad kako da vam tacno prenesm zvuk  :) CIm upalim ventilaciju da duva,to prestaje i necuje se vise,dok opet ne ugasim ventilaciju. Moze li neko okvirno da me posavetuje ili kaze sta bi moglo biti? Hvala vam

Van mreže dejan#7

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 32
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V 1.9 tdi
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2016, 12:17:19 posle podne »
Moguce da je motoric klime. Kod mene na Golf V se nekad cuje isti takav zvuk ali  blize suvozacu.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2016, 02:22:28 posle podne »

Van mreže NaZgul

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2016, 09:05:36 posle podne »
Jel si uspeo nesto da uradis? Meni ovo nije pomoglo...

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2019, 11:31:15 posle podne »
Hajde da pitam ovde, iskolačih oči gledajući gde da postavim pitanje, pa ću ovde...

Možete li mi opisati kako u vas radi ventilacija (grejanje i hladjenje ili samo venitaclija), odnosno kako i na koje otvore duva vazduh u pasatu b6 (2010) sa automatskom, dvozonskom klimom...

Moj primer:
Kad radi grejanje i hladjenje (a mislim i samo ventilacija) kada je samo upaljeno (donje levo dugme), namestena neka temperatura (sa i bez AC) meni nece da duvaju dva centralna grudna otvora. Klapna na tim izduvima je zatvorena. Duvaju bocni grudni i sofersajba, verovatno i u noge. Tek kad upalim dugme za grudne ventilatore, cuje se i oseti da se otvori klapna (ili klapne) dva centralna grudna, prestane duvati na sofersajbu i na noge (verovatno). Kad dodam da duva i na noge (vec upaljeno da duvaju grudi otvori svi) maloko oslabi (trun) i pocne duvati i na noge. Mislim da kad su upaljeni grudni otvori da ne duva pozadi, kroz kanal na zadnja sedista (nisam vise ni u sta siguran), a da kad iskljucim sve spec dugmice za grudi i noge pocne duvati i pozadi.
Najbitnije mi je da li vama i kad duva na grudne odnosno na dva centralna grudna otvora?

Ja mislim da ovako nije pre duvalo.
Ovo je cini mi se pocalo ovako se ponasati otkad sam morao odvesti kola u Autokomerc zbog nekog drugog kvara gde su zbog kodova morali da rade ovi u AK.

Nisam siguran vise ni u sta, zato pitam pa bi molio da neko ko ima B6 sa automatskom dvozonskom klimom proba kako njemu u ovim slucajevima duva i na koje otvore.

Hvala
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Problem sa klimom
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2019, 12:54:17 pre podne »
Druze ti nemas problem uopste. To sve radi kako treba, ne znam zasto se opterecujes glupostima.
Kada ti je na AUTO on sam odredjuje gde ce da duva, kojom temperaturom i kojom brzinom.
Postoje senzori koji mere temp i koji odredjuju gde ce da duva.
Takodje kada nije podeseno od strane vozaca ni da duva na soferku, ni na centralne, ni u noge, on onda na sve po malo, a primetio sam, najmanje na centralne otvore.

Znaci, sve ti je u redu sa klimatronikom. Ako hoces ti manuelno podesi gde zelis da duva i to je to