Autor Tema: Molim za savet, cudan zvuk!  (Pročitano 5328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dooox91

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Molim za savet, cudan zvuk!
« poslato: Jul 26, 2020, 02:34:45 posle podne »
Pozdrav svima, mozda je neko imao slican problem. U pitanju je passat b6 2.0 cr motor 2008 god 103 kw 140 hp.
Naime i pre uradjenog velikog servisa zajedno sa malim pojavljivao se cudah da ga nazovem HUK koji se javlja samo u kabini, kad se okrece neki lezaj ili sta vec naizmenicno huk, huk, ne prestaje nikad, samo se na vecoj spoljnoj temp jace cuje. Prvo je bilo da je kompresor klime, jer je na povrarnoj cevi davao taj zvuk, sada nema zvuka na toj cevi a taj huk je i dalje prisutan, kad je radjen veliki kupovani kvalitetni delovi i sve je zamenjeno koplet. Inace na vecim brzinama kroz luftere mi ide vazduh bez obzira sto je iskljucen climatronic skroz.

Van mreže Milossdb6

  • VW Početnik
  • Poruke: 109
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za savet, cudan zvuk!
« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2020, 06:58:03 posle podne »
Imao sam i ja taj zvuk na svom pasatu kad sam ga kupio, takođe cr ali cbbb, kod mene je nestao kad je urađen veliki servis, conti set je stavljen, zato mi nije bas jasno odakle moze da bruji...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Van mreže malalokva

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Molim za savet, cudan zvuk!
« Odgovor #2 poslato: Jul 26, 2020, 09:16:20 posle podne »
Na mom pasatu B6 , izlazi vazduh iako je ugaseno sve. Niko mi nista konkretno nije umio rijesiti taj problem ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Dooox91

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Molim za savet, cudan zvuk!
« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2020, 10:24:55 posle podne »
I ja sam se nadao da ce zvuk nestati sa velikim servisom, ali on je ostao tu, skf, conti delovi, tako da nije neki skart, menjao drugi kompresor klime, opet isto,nisam pametan, a ozludjuje me. Drugo kad pritisnem papucicu za kvacilo cuje se kad je opet temp spoljna preko 30 stspeni kao neka guma da skripi prilikom pritiskanja kvacila inace lepo odvaja, menja necuje se zamajac. Da li bi peskanje silikon sprejem dalo ikakav ucinak?

Van mreže MZoran

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 43
  • Lokacija: Kovin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI
Odg: Molim za savet, cudan zvuk!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2020, 07:06:09 posle podne »
Da ne otvaram novu temu a posto je u pitanju "cudan zvuk" napisacu ovde svoj problem...Od septembra sam vlasnik passata b6 2.0 tdi cuveni BKP motor 103kw. 6 brzina....Od kako sam ga uzeo uradio sam mu mali srevis ,promjenio antifriz jedan silen blok i zadnje disk plocice i to je to,sve ostalo je za sada u redu, nema gresaka na dijagnostici, sve ispravno sve radi ne izbacuje greske na tabli nikakve ,auto stvarno ljepo radi ljepo pali nema da vergla ili slcno ravnomjeran rad, ljepo vuce ,i majstori mi kazu sto se tice motora da je sve tip top ,motor suv nema ulja nigdje provjeravam redovno od kako sam ga uzeo ne trosi ulje,ali pored svega toga u posljednje vrijeme sam primjetio da ujutru kad ga upalim sad ovih hladnijih dana malo vise dimi bjel dim ali samo dok se mao ne zagrije , cak i prije nego postigne radnu temp.to prestane. ali i pri tom motor ljepo radi nije bucniji nego inace ali cujem ne uvjek jer nema pravila ,pri manjim brzinama i obrtajima i dok je auto hladniji neki cudan zvuk dok dajem gas koji dolazi vise sa desne strane ,sad ne mogu da odredimtacno  jer  je samo pri voznji na prelazu nekog udubljenja ili lezeceg  kao neko grgotanje -klopotanje  neke tecnosti ili tako nesto bar ja tako cujem ,e sad sta bi to moglo da bude ne znam...Znaci taj cudni zvuk desna strana auta, desna strana motora do negdje predjela suvozacevih nogu ,bar bih ja tako rekao ...Jako me nervira iritira jer ne znam sta je a jos nisam isao do majstora???