Autor Tema: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi  (Pročitano 11104 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« poslato: Avgust 12, 2020, 11:09:04 pre podne »
Pozdrav svima...zanima me resenje za jako lose ossvetlenje na pasatu na prednjim farovima.
Sociva su losa.Menjati oba fara ili postoji mogucnost nekog cackanja bez zamene?
Unapred hvala za pomoc.

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2020, 11:30:59 pre podne »
Koke god da uzmes polovne mogu da budu losiji ili isti kao tvoni. Po meni najbolje i najeftinike resenje je zamena  projektora. U zavisnostinod tipa imas univerzalne oko35e dok su org zamenski nesto skuplji. Imas zezancije jedno 3 4 sata da sve sredis ali dobijes nova svetla
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2020, 11:44:30 pre podne »
Bez čačkanja jedino da kupiš nov far, ko što kolega kaže, svi ti polovni su isti ko tvoj možda i gori, najbolje nov ili zamena sano projektora za kratko svetlo...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2020, 08:15:41 pre podne »
Naravno .Zvao sam elektricara kaze najbolje nove farove.100 eur su najeftiniji novi par.Moze li se desiti i kada se novi promene da bude lose osvetljenje?

Ovi trenutni tanko bacaju a duga svetla lepo svetle...

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2020, 08:19:21 pre podne »
Koke god da uzmes polovne mogu da budu losiji ili isti kao tvoni. Po meni najbolje i najeftinike resenje je zamena  projektora. U zavisnostinod tipa imas univerzalne oko35e dok su org zamenski nesto skuplji. Imas zezancije jedno 3 4 sata da sve sredis ali dobijes nova svetla

Necu sam to raditi.Znaci isto izadje i kad kupis komplet nove?4 sata rada 50 eur kod elektricara i projektori 40 eur.Pa da nove uzet i brzopotezna zamena.E sad ima  i novijih a budu losi.Nemam pojma ko je uzet jer se nudi sve i svasta.
Koje nove farove a da korektno svetle?Ili je sve to jedno te isto?
Nude se neki DEPO FAROVI.
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2020, 08:24:16 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2020, 10:11:56 pre podne »
Zovi Porše i pitaj koliko su originalni. Možda je razumna cena. Ako ne, uvek su ti na raspolaganju DEPO, AUTOPAL i slično.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2020, 10:51:53 pre podne »
i depo su odlični...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 25
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2020, 07:26:59 posle podne »
Samo nov far, polovan moze biti jos gori. Svaki ima 300.000km  :huh:

TYC ili Deppo, i u obaci dobar xenon set manje se greje i sačuvaće socivo. Za preko dana stavi relej za duga svetla da ti sijaju 30% kao što sam ja kod sebe uradio

Evo linka: http://www.proko.rs/tv/car_dimmer.php Preporučujem relej pod brojem 5 25evra  :)

Evo kako izgleda..



Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2020, 07:28:14 pre podne »
Hvala puno svima na komentarima zivi bili.

KUpih depo nove farove.Otidjoh na servis ugradise ih.Farovi korektno svetle.Ali poceli su da mi skacu gore dole po autoputu.
Ja sam doduse pomerio onaj tockic ispod volana da mi duze bacaju kratka svetla(neznam da li smem to).
Da li je moguce zbog toga da tresu svetla narocito desni far?
JUce sam reklamirao oni pogledali u servisu kazu sve ok ucvrstili stavili i da nije do njih.
Iskljucili mi onaj motorcic na samom  faru(neznam zasto)i kao bit ce sada ok!!!
KOje su to igre oko tih farova>
Molim opet pomoc svih dobronamernih clanova.
Hvala

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #9 poslato: Avgust 29, 2020, 08:06:39 pre podne »
Pravac najbliži tehnički pregled, daš I'm 500 RSD I oni ti podese snop i nivo bacanja svetla, a rešiće i taj problem koji si naveo.
Ja sam skoro menjao farove, sve sam rešio tako.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #10 poslato: Avgust 29, 2020, 10:17:19 pre podne »
Moguce da im je kod stelovanja fara preskocio sraf, tj izvukao se i zato ti sad skace.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2020, 01:26:45 posle podne »
A da li ti skace ceo far ili samo socivo?Ako je ceo far onda nije dobro pricvrscen, a ako je socivo onda ti je jedan od drzaca koji ide na motoric ispao pa se pomera.Po meni ti je bilo najbolje resenje da si kupio original polovne farove ali one za xenon sijalice jer se na njima socivo lako skida i mozes da ga ocistis kada god pozelis,ali naravno izbor je bio tvoj(kao sto i treba da bude).
Kao sto rece 2Busy idi na najblizi tehnicki da ti nasteluju snop,da ti ne bi sijalo u nebesa ili tik ispred auta.I moj ti je savet,ne daj majstorima da ti gase na svoju ruku sve i svasta jer ako je sa tim delom izasao iz fabrike znaci da je za nesto potreban pa ma koliko glupo bilo to. :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #12 poslato: Avgust 29, 2020, 01:50:41 posle podne »
Vjerovatno kada su prebacivali motoric za nivelaciju iz tvog fara u novi, nisu dobro uklopili osovinicu iz motorica za kopcu na socivu.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #13 poslato: Avgust 29, 2020, 07:45:13 posle podne »
Ljudi puno hvala na pomoci,,,svaka cast....ja sam isao nazad na servis koji su mi stavljali farove ali iako oni i dalje tresu  odjebali su me kao sve je u redu a nije....pa opet isao pa opet kao u redu je ,,,,ako mi neki drugi elektricar ili bilo ko drugi na tehnickom sredi ima da ih prijavim inspekciji za bezobrazluk,,,,,,slazem se sa vama svima da nisu nesto dobro uradili...ne tice me se ni novac cak vec ce zbog bezobrazluka dobiti bar posetu od nekoga iako sa tim nista necu postici jer je sve korumpirano.....
vozio auto kod drugog majstora stavio neku dasku i pratili stanje farova i u leru u mirovanju tresu...a u voznji bas skacu gore dole...sve jasno...resit ce se problem ali mi nije jasno kako ovaj servis nece da popravi to iako sam im posteno platio i odmah reklamirao problem.za 1 dan.I racune mi nisu dali.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #14 poslato: Avgust 29, 2020, 07:49:16 posle podne »
A da li ti skace ceo far ili samo socivo?Ako je ceo far onda nije dobro pricvrscen, a ako je socivo onda ti je jedan od drzaca koji ide na motoric ispao pa se pomera.Po meni ti je bilo najbolje resenje da si kupio original polovne farove ali one za xenon sijalice jer se na njima socivo lako skida i mozes da ga ocistis kada god pozelis,ali naravno izbor je bio tvoj(kao sto i treba da bude).
Kao sto rece 2Busy idi na najblizi tehnicki da ti nasteluju snop,da ti ne bi sijalo u nebesa ili tik ispred auta.I moj ti je savet,ne daj majstorima da ti gase na svoju ruku sve i svasta jer ako je sa tim delom izasao iz fabrike znaci da je za nesto potreban pa ma koliko glupo bilo to. :84

Socivo treperi gore dole u stanju mirovanja.Na novim faroviama tek stavljenim.Reklamirao a njih se to ne tice i ludim me prave iako sam isao kod drugog majstora i dokazao mi d asociva skacu gore dole.Iskljucili mi onaj motorcic na farovima kao idi sada vidi jel skacu.
Skidat cu ih komplaet kod drugog majstora i ponovo placati izgleda jer ovi sto su ugradjivali smatraju da je sve ok.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #15 poslato: Avgust 29, 2020, 11:06:16 posle podne »
Probao sam opet auto usred noci i baca svetla na sve strane i gore i dole i levo i desno da su me hteli zaustavljati na putu.Neverovatno je da se gazdariaca servisa prilikom reklamacije uopste ne osvrce na moje primedbe.
A verovatno nece da prizanju sebi gresku.
POSTOJI LI MOGUCNOST DA SU SAMI NOVI FAROVI ILI SOCIVA LOSI DA TAKO REAGUJU?

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2020, 11:13:09 posle podne »
To ti samo motoric za nivelaciju ne stoji kako treba odnosno socivo nije spojeno sa njim i onda se trese a njih mrzi da to rade jer trebaju opet da skinu far a to podrazumeva skidanje polugice za haubu,maske,branika  i fara na kraju.Nece to da rade jer ne mogu da naplate a veliki je posao,pogotovo ako im je guzva, jer kada skinu far treba im oko 5 sekundi da nameste drzace a za sve ostalo oko 15min do pola sata,ako nisu vicni.Javi se ti sluzbi za zastitu potrosaca pa ih rokni po dzepu :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #17 poslato: Avgust 30, 2020, 12:38:33 pre podne »
Koji je servis u pitanju? Nemoj da te vuku za nos, ocigledno je njihova greska, zasto bi ti gasili nivelaciju farova, to je kao da odes kod majstora da zamenis turbo i on ti izbaci interkuler usput.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #18 poslato: Avgust 30, 2020, 01:16:21 pre podne »
To ti samo motoric za nivelaciju ne stoji kako treba odnosno socivo nije spojeno sa njim i onda se trese a njih mrzi da to rade jer trebaju opet da skinu far a to podrazumeva skidanje polugice za haubu,maske,branika  i fara na kraju.Nece to da rade jer ne mogu da naplate a veliki je posao,pogotovo ako im je guzva, jer kada skinu far treba im oko 5 sekundi da nameste drzace a za sve ostalo oko 15min do pola sata,ako nisu vicni.Javi se ti sluzbi za zastitu potrosaca pa ih rokni po dzepu :84

Svaka cast majstore i ja sam 100% slazem sa tobom.Oni kao spremni kao i ja da neutralni ovlasceni servis napravi zapisnik ko je kriv.100% su u pravu da su oni uradili kako treba i da je far ispravan.bAHATO SU SIGURNI DA NIJE DO NJIH.
A ovaj iz prodavnice tvrdi isto da nije do fara.Videt cemo na neutralnom servisu

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Pasat b5,5 jako losi prednji farovi
« Odgovor #19 poslato: Avgust 30, 2020, 01:17:45 pre podne »
Koji je servis u pitanju? Nemoj da te vuku za nos, ocigledno je njihova greska, zasto bi ti gasili nivelaciju farova, to je kao da odes kod majstora da zamenis turbo i on ti izbaci interkuler usput.

Tacno tako prijatelju.Servis saljem svima na p.p izuzetno neljubazni i bahati

Izgasili mi nivelaciju i kao sad ce bit ok...ja probao ono jos gore....odmah su mi postali sumljivi ali nece da prizanaju ad je do njih greska ne vracaju novac a nece ni da mi to poprave...a nisu ni racun izdali....nadrkani majstor se zajebao i gazdarica ga brani...ne vuku me za nos....napravit cu zapisnik na drugom servisu sta je problem
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2020, 01:28:11 pre podne od strane Goranbanjica »