Autor Tema: Problem sa Passatom  (Pročitano 6891 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« poslato: Januar 03, 2006, 09:59:48 posle podne »
Posedujem Vw passat b4 karavan 1.6i i imam sl. problem sa njim. Na njemu su felne 7jx15 sa gumama 195/60 R15, i kada sa autom predjem preko vece naravnine, gume \"kace\", dodiruju rubove krila, i samo krilo sa unutrasnje strane. Kako da resim ovaj problem! Od Lokalnih majstora sam dobijao savete tipa, da uzmem uvucenije felne ( sa manjim offsetom), da stavim dvosmerne gasne amortizere i sportske opruge, ili da uzmem manje gume. Posavetujte me. Unapred zahvalan.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Problem sa Passatom
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2006, 11:40:17 posle podne »
Imamo isti problem... i on se moze resiti na nacin na koji su ti rekli majstori.. a postoje jos 2 varijante... sirenje rubova.. onom masinom.. shto se montira na glavcinu.. polako valjak ide po rubu i siri ga za nekih 1-2cm.. ne puca farba ni nishta... ne mora se farba.. a postoji i druga losija varijanta.. koju sam ja uradio.. naime.. stavio sam gumice izmedju opruga... time se dobija.. efekat da auto na rupama ne moze da silazi dole.. ide do nekog stepena.. i posle se vraca... samim tim gume ne kace u rub.. ali tim gumicama se skracuje rad opruge.. neki kazu da to ne valja.. rastrese se auto... neki kazu da valja... nemam pojma.. ja sam tako uradio i nikakve negativne stvari nisam primetio.. sem shto mi zadnji tockovi vise ne kace u rubove.. pa cak i kad sedne njih vise... pozadi..
Btw te gume su jeftine i mogu se naci subotom na bubanj potoku.. kod jednog lika shto vozi novog zutog vita...

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Problem sa Passatom
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2006, 02:09:44 pre podne »
pa dobro ti je devil rekao, to su nacini koji su konvencionalni, e sad mogu uvucenije felne, ali je to opet investicija, skracivanje rada opruga dovodi do grubljeg auta, pa po rupama skace ko nezdrav, ono jes korisno kad imas kamenje u bubregu, odmah se rijesis problema, ali ako nemas nije bas prijatno.
195-ce gume jesu extra, ali savjetovao bih te da ipak predjas na 185, to je taman tolika razlika koja ti nece kaciti, a sirina skoro i da se ne primjeti jer je mala razlika u sirini. a osjetices ma manjoj potrosnji goriva sa uzim gumama, dok se razlika u stabilnosti ne osjeca, jerbo ne vozimo trke.... e sad vidi mozda neko ima i pametnije rjesenje. ajmo momci, yupowera ocekujemo....
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2006, 10:54:21 pre podne »
Sta da vam kazem, hvala. Najbolji ste! Uzgred uskoro cu poslati slike auta, pa sami procenite. Ako neko ima jos neki ok predlog pisite. Jos jednom hvala.

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Problem sa Passatom
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2006, 11:47:22 pre podne »
Nisam ukapirao da li ti cese napred ili nazad. Ako je napred proveri prvo solje, one su nove oko 570 dinara a zamena je 10 eura za obe. Zbog njih auto moze da se spusti i 3 cm. Naravnp vidi i opruge.
Ako mozes da nadjes gume za profilom 55 ili 50 resices problem pod uslovom da je sve ostalo na mestu.
Nikako nemoj stavljati gasne amortizere ili sportske opruge jer ce ti auto lupati na svaku neravninu na koju naidjes. A i bice visok k\'o soliter  
Iako 15\" mnogo bolje leze na putu ako neresis problem vrati se na 14\" i auto ce plivati.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Problem sa Passatom
« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2006, 11:51:16 pre podne »
Umalo da zaboravim, pozarni ovu temu u Odrzavanje i servisi inace straza  :arrow:
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2006, 03:04:19 posle podne »
Pazi ovako cese sa prednje leve strane, a sto se tice solja, menjane su skoro, mada primecujem da je strana koja cese, malo spustenija na odnosu na suprotnu, hocu reci da sa desnom stranom nemam problema. Jos jedno pitanjce, da li da proverim prednje opruge, i da li one mogu sta uticati na pomenuti problem? Jos jednom hvala.....

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Problem sa Passatom
« Odgovor #7 poslato: Januar 04, 2006, 03:12:38 posle podne »
Pogledaj ponovo solju na levoj strani i naravno pregledaj opruge.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #8 poslato: Januar 04, 2006, 03:23:34 posle podne »
Ok. Hvala ti. Kada pogledam javljam ti za rezultate. I moguca pitanja. Pozzzdraaav

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #9 poslato: Januar 05, 2006, 09:48:16 pre podne »
Evo me opet. Pgledao sam solje, a ona na strani koja mi cese, tj. levoj prednjoj je otisla nacisto, dok je suprotna u boljem stanju. Ostavlja me u nedoumici i to sto sam ih skoro menjao, nisam presao sa njima mozda 8000-9000 km. Da li sta moze da utice na njihovu brzu potrosnju?! A sto se tice opruga, nisu lose, ali bih stavio nove, kao i amortizere. Posavetujte me koji brand, itd............Hvala unapred.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Problem sa Passatom
« Odgovor #10 poslato: Januar 05, 2006, 12:56:17 posle podne »
los kvalitet,turci ih prave naveliko,zato je otisla tako brzo.Sto se tice nove vidi sa clanovima iz BG-a da ti kazu sta valja jer ovde kod mene zaista nema neki izbor.

Najbolji lek za cuvanje trapa, vesanja itd .makar bili i turski, je  ne bepati mnogo po rupama ,koliko je to u nasoj drzavi moguce......
 :wink:

A sto se tice amortizera BILSTEIN je tata za ostale :oops:

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Problem sa Passatom
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2006, 11:51:21 posle podne »
Solje uglavnom stradaju zbog losih opruga.
KOSTA ti je dao predlog koje da stavis, neces pogresiti.  :wink:
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2006, 08:40:07 pre podne »
Hvala lepo na savetima. Samo sam jos u dilemi koje amrtizere da stavim i opruge, nesta specijalno, npr. gasne, dvosmerne, i tvrde opruge, zbog mojeg problema sa cesanjem rubova napred, ili nesta standardno??????! Hvala.

Van mreže silverrider

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 44
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
    • http://www.vw-club.rs
Problem sa Passatom
« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2006, 10:01:40 pre podne »
Kao sto rekoh, samo standardne opruge i amortizere ali u kvalitetnijoj izvedbi.
Gasne amortizere i tvrde opruge zaobidji.
NE BRZE OD ZIVOTA!!!

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Problem sa Passatom
« Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2006, 04:30:00 posle podne »
nesto me zenulo pa mi nije prikazalo da ima novih poruka, pa sam se bio iskljucio
hahah pa nije mi bas palo na pamet da su solje u pitanju, jer nisam ni racunao na to, ja mislio sve u redu a ono trt milojka
ovako, original amortizeri za vw i audi su BOGI, i ako  nadjes te stavi njih, znaci obicni, mada ima i skuplja i naravno mnogo bolja varijanta KAYABA, oni su savrsenstvo, caletov golf ih ima vec 5 godina i jos ni jedan nije popustio, a stigli sa golfom iz germany.
opruge ne diraj jer su ti te dobre, samo kada budes miijenjao amortizere kad skines opruge sa njih izmjeri ih,pa samo provjeri da nisu razlicite duzine, inace sumnjam da na tom autu opruge tako brzo stradaju, moguce je da popucaju, ali da se skrate tj opuste rijetko se dogadja
znaci spolje hahaha
gasni amortizeri su kaod nas dobili maha, ali polako prolazi i njihovo, jesu extra, ali ne trpe jake udare, pogotovo nasih rupa, i brzo odlaze, oni su za piste i ravnog puta,,,, naravno i kod  nas se koriste za trke, ali ti za stock masinu ne treba
inace dijelove je danas jako tesko naci original,ali ima ja kao sto sam ranije rekao rodicu u pancevu koja radi sa vw dijelovima, i ono sto kaze da je original sigurno je original, ali je i skuplje. a fusha ima svagdje.
pa ako sta treba uputicu vas, znaci nije reklama, ali stvarno nece da zezne, iako mi je rodica, nikom ne vjerujem dok se ne uvjerim
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Milos 86

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Pozega
  • Karma: +0/-0
Problem sa Passatom
« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2006, 07:12:50 posle podne »
Hvala lepo na savetima. Sve ste rekli. Razmotricu tvij predlog. Pozdrav Bijeljini.