Autor Tema: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.  (Pročitano 23827 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #20 poslato: Januar 17, 2017, 06:07:19 posle podne »

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #21 poslato: Januar 17, 2017, 10:03:35 posle podne »
Mnogo je komplikovano to ubacivanje i menjanje satova ponarocito na benzincima. Nije samo da se kodiraju kljucevi, mora da se kodira ili upari sa motornim racunarom. Tu nastaje problem kod dizela i nije manje vise imaju svi iste eprome samo po godinama proizvodnje imaju imo box 1 2 3 dvojka i trojka nemaju problem al jedinica ima i tekako i sa imo box 2 i 3. Kod benzinaca je tek problem jer ima toliko razlicitih motora da je jako tesko uparit tablu i motorni racunar.

Eto ja imam golfa 1.6 8v imao sam problema sa tablom pisao sam vec, silne pare  i vreme i zivce sam potrosio dok sam dobio obicnu ispravnu tablu. I bas mi je drago da dobismo ovu temu. Jer znam da se sve moze sa pravim majstorom, pa da vidimo imali ga ovde ili svi po nesto znamo, a ustvari neznamo.
Имам бензинца и решио сат без проблема, написао сам на шта да се обрати пажња и завршен посао 100%

Што се тиче пасат сата, се може укодирати на голфа. Само фирмвер се мора унијети од голфа, то исто одради елемтроничар

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Rešio si lako samo u slučaju, ako si imao 1.4 ili 1.6 16v. I ako je bio 2000 i mlađi. Moj slučaj je da je golf 1.6 8v 98 god. ima bord komp, ali podatke pokazuje na levoj strani gde je i sat. E ja sam hteo noviju tablu sa bord displejem na sredinu, al nema sanse. Ovaj gde pokazuje podatke na levoj strani displej gde je sat, jedva sam nasao i to sa golfa v5 isto 98 god. od 1.8T nije hteo da gasi lampu od ulja, ova od v5 je trenutno na autu kodirana i uparena lako, al je imala problem da nemeri brzinu kretanja tačno. Našao sam elktroničara u Rašku koji je uspeo dijagnostikom da je dotera i sad meri tačno.

Kada imate golfa 2000 i mlađe godište onda za elktroničara nije problem može tabla od bilo kojeg od 2000 pa mlađi. Zato što imaju imo box 2 i procesore sličnih karakteristika i nije im problem da menjaju eprom. To znači vaš golf 1.6 16v 2001 god. A imate tablu od 1.8 2002 god. normalno je da ti motori nisu isti ni konstrukciski ni elktronski, ali takve table nisu problematične da se iz vase table kopira program i u zamensku obriše postojići i upiše onaj koji ste kopirali iz vaše table.

Što se tiče Pasta može se ukodirat da radi, ali bez brusilice ili neke druge mašine za sečenje neće te je uglavit u golfa zato što je fizički malo viša od golfove.
Nema zanata bez alata

hirurg

  • Gost
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2017, 11:29:52 posle podne »
Ниси управу. Код мене је 2.0 узео сат од 1.6. Око Европа нема шта да се чачка, Треба само из старог сата да се извуче код и стави у нови. Сат мора бити исти модел. Вдо Бош не иде да се упари различитих модела. Дакле ако је сат модел Вдо каталошки број ј11 920 984 онда ту може сат Вдо 11ј 920 500. Битна је средња ознака. Исто важи за Бош сат.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #23 poslato: Januar 19, 2017, 09:33:55 posle podne »
Nisi ti u pravu i jesi. Pravi majstor uz odgovarajuci dijagnosticki alat moze sta mi nemozemo ni izmislit. Inace postoju table VDO i MOTOMETAR za BOCH jos nisam cuo da je pravio table za vw mk4.

Moja stara tabla je bila 1J0 919 880 D MOTOMETAR. sad je VDO broj joj neznam napamet
Nema zanata bez alata

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #24 poslato: Januar 20, 2017, 02:29:10 posle podne »
Radim zamenu boje osvetljenje u tablama!
Zainteresovani me mogu kontaktirati preko poruke!
 :26
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: [GOLF 4] - Zamena cajgera, osvetlenja itd.
« Odgovor #25 poslato: Septembar 11, 2019, 10:23:04 posle podne »
Da se malo osvježi ova tema:
Evo mog hibrid sata.




« Poslednja izmena: Septembar 11, 2019, 10:26:16 posle podne od strane mur3633 »
TDI POWER