Autor Tema: Board kompjuter cudna potrosnja 1.9 TDI  (Pročitano 1097 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Board kompjuter cudna potrosnja 1.9 TDI
« poslato: Jun 16, 2018, 02:24:56 posle podne »
Imam jedan mali problemcic. Auto je VW Bora 1.9 TDI 81 kW, 2002 god. Sipao sam na nekoj lokalnoj pumpi u RS gorivo prvi put tada, ne znajuci da je niko ne preporucuje jer je izuzetno nekvalitetno. Auto je sa normalne potrosnje od 5-6 l na 100 km na otvorenom poceo da trosi oko 7,8. Board computer pokazivao toliki prosek, po gradu i 10 ocitavao. Najcudnije mi je bilo sto je ocitavao u leru trenutnu potrosnju 5,8,10,12 litara, kako kad. Rece mi majstor istrosi to gorivo, sipaj pun na NISU npr G drajv, predji 100 km i dospi opet do cepa. Sve sam to odradio, uz reset board ocitavanja, presao 100 km kombinovane voznje sve sa klimom, i na istoj pumpi dosuo mi 6 litara do cepa sto bi trebalo da je ok,odn motor trosi kako bi trebalo.

Sad mene zanima, zasto je tada za tih 100 km kada je potrosio 6 proverenih, komp ocitavao 7.3 prosecnu potrosnju. Evo vec sam presao 200 km od tada, a na leru i dalje ocitava 6,8,10 litara trenutna,jer mi je pre u leru ocitavao 0.5, 0.6 kako i treba. Majstor kaze da mora neko vreme da prodje da se kalibrise ocitavanje i bice ok. Meni je to cudno jer onda za sta sluzi reset ocitavanja. Jel to tacno ili je neki kvar u pitanju?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Board kompjuter cudna potrosnja 1.9 TDI
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2018, 05:51:56 posle podne »
Ko zna kavo si s......e sipao tada i mora da prodje vreme da se sve to normalizuje. Gustina mu nije dobra i specificna tezina i zato ovaj pobrljavio skroz. Leci sve na svoje mesto.
Boban-Rus

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Board kompjuter cudna potrosnja 1.9 TDI
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2018, 05:57:14 posle podne »
I ja kazem,ko zna... Aha ok onda, neka prodje malo pa cu da vidim...

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Board kompjuter cudna potrosnja 1.9 TDI
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2018, 11:40:33 posle podne »
Pozdrav narode. Javljam se opet na ovu temu jer mi treba pomoc. Isao sam do Grcke sa Borom(spec u prvom postu),autoputem standardno. Sve vreme sam vozio izmedju 110-130 km/h,klima 80% vremena,prosecna potrosnja 7.5 do 8 l. Kada proverim trenutnu potrosnju pri brzini od 120 (3000 obrtaja) pokazuje izmejdu 9-10 l,uz varijacije naravno jer mi nije bas skroz mirna noga na gasu. Za ovaj motor(1.9 tdi,81 kw Bosch pumpa,2002 godiste) ,jel ovo normalna potrosnja?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk