Autor Tema: Oprema vozila u saobraćaju na putevima  (Pročitano 74783 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #20 poslato: Septembar 11, 2011, 09:16:19 posle podne »
imas u tempu da kupis i nije skupo ja mislim,ja veceras idem na nbgd pa cu da uzmem mozda
bilo u novinama pre neki dan,do 19septembra svi moraju da kupe tu prvu pomoc,koga zaustavi policija gledace a ako nemas kazna 5000din ja mislim
  champ1

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #21 poslato: Septembar 11, 2011, 09:21:30 posle podne »
Znam da  je bila u idei galenika za 2000 proslog vikenda, ja video posle na tv-u reklamu 1800   i reko super jos su i pojeftinili, kad odem tamo ono nije galenika nego novitas ili tako nesto pa sam odustao...... wacko ,nasao sam galeniku za 2300. Jel zna neko za ovaj trokut??  :D

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #22 poslato: Septembar 11, 2011, 09:25:54 posle podne »
i za Uže ili polugu za vuču kakva treba da bude?  :D

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #23 poslato: Septembar 11, 2011, 10:02:00 posle podne »
Član 114.
Sigurnosni trougao, koji odgovara jednoobraznim tehničkim uslovima, mora postojati, na vidnom mestu, u motornim i priključnim vozilima, osim u vozilima vrste L , K i O , tako da ga vozač može po potrebi koristiti.
Po dva sigurnosna trougla iz stava 1. ovog člana moraju postojati u:
1) teretnom vozilu i autobusu kada vuku priključno vozilo;
2) motornom vozilu koje se nalazi na začelju kolone kada se motorna vozila kreću u organizovanoj koloni.   

Član 120.
Uže ili poluga za vuču vozila, koji mora omogućavati vuču vozila na rastojanju od 3 m do 5 m kada se koristi uže, odnosno do 3 m kada se koristi poluga, mora postojati, na dostupnom mestu, u putničkim automobilima.
Ostala motorna i priključna vozila mogu imati polugu za vuču. Ukoliko vozilo poseduje polugu za vuču ona mora biti ispitana na istezanje na silu, veću od polovine najveće dozvoljene mase vozila na kojem se nalazi. 

po ovome ne postoji jasno definisan standard kao za prsluk i prvu pomoc... alealeee

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #24 poslato: Septembar 11, 2011, 10:12:20 posle podne »
Prsluk je morao da ima onaj en 471  standard tj da je reflektujuci i da ima one sare na sebi.
Za trokrut negde sam ili ja citao ili se spominjao takozvani evropski tj da je to dupli trougao i neznam da li mora  da ima i nogice  ;)
http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/12_decembar/15/drustvo/trougao-blic-vr.jpg  evo i slike
http://www.limundo.com/originalslika-4692830.jpg

ja sam ovakav kupio u metrou ,mislim da je bio oko 500 din ,mislim ,jer davno je to bilo  ;)
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2011, 10:15:47 posle podne od strane 14henry »

Van mreže dsc64am2

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 35
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #25 poslato: Septembar 11, 2011, 10:18:11 posle podne »
kazna za prvu pomoc je 3000din, a nacuo sam da ce i sa njom biti odlaganje kao i sa gumama.

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #26 poslato: Septembar 11, 2011, 10:19:20 posle podne »
Procitao sam samo da su obavezne prednje zimske ili sam se i to prevario  bonk

Van mreže dsc64am2

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 35
  • Lokacija: Mladenovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #27 poslato: Septembar 11, 2011, 10:20:33 posle podne »
pogonske zimske, kao i lane, ko vozi 4x4 njemu su sve pogonske.

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #28 poslato: Septembar 11, 2011, 10:33:16 posle podne »
kazna za prvu pomoc je 3000din, a nacuo sam da ce i sa njom biti odlaganje kao i sa gumama.

Od 19.septembra obavezna prva pomoć

Vozačima rok do 19. septembra da nabave nove komplete prve pomoći. Kad se isprazne, komplete je moguće dopunjavati.
Vozači imaju rok do 19. septembra da nabave obaveznu opremu, predviđenu novim Zakonom o saobraćaju Srbije. Ovom zakonu, nema sumnje, najviše se raduju proizvođači paketa prve pomoći. S obzirom na to da je u 2010. godini registrovano 1.567.113 automobila, računica pokazuje da će vozače u našoj zemlji ispunjavanje ove odredbe koštati 3.761.071.200 dinara ili oko 37 miliona evra, pišu "Novosti".
Prema ovom zakonu, obavezan je novi komplet prve pomoći po standardu SRPS Z.B2.001
  champ1

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #29 poslato: Septembar 11, 2011, 10:43:16 posle podne »
kazna za prvu pomoc je 3000din, a nacuo sam da ce i sa njom biti odlaganje kao i sa gumama.

Od 19.septembra obavezna prva pomoć

Vozačima rok do 19. septembra da nabave nove komplete prve pomoći. Kad se isprazne, komplete je moguće dopunjavati.
Vozači imaju rok do 19. septembra da nabave obaveznu opremu, predviđenu novim Zakonom o saobraćaju Srbije. Ovom zakonu, nema sumnje, najviše se raduju proizvođači paketa prve pomoći. S obzirom na to da je u 2010. godini registrovano 1.567.113 automobila, računica pokazuje da će vozače u našoj zemlji ispunjavanje ove odredbe koštati 3.761.071.200 dinara ili oko 37 miliona evra, pišu "Novosti".
Prema ovom zakonu, obavezan je novi komplet prve pomoći po standardu SRPS Z.B2.001
  jos kad bi neko i znao da je koristi, ja kad sam polagao, a to je bilo pre dve godine, nista se nije radilo iz prve pomoci, samo par teoriskih pitanja....

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #30 poslato: Septembar 11, 2011, 11:18:09 posle podne »
Ako nekom znaci mogu da okacim  engleski program za prvu pomoc ,mada je to vise u edukativne svrhe

Ma sto kazu kod mene u kraju  nesmes da probas da povredjenom pomognes ,ako se i  ne razumes  ,moze od tvoje pomoci jos nastati   stete   boodala
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2011, 11:20:16 posle podne od strane 14henry »

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #31 poslato: Septembar 11, 2011, 11:32:57 posle podne »
Bila je skoro slika u no comment, od prve pomoci jedino prodavac ima koristi...
Neprimeren potpis

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #32 poslato: Septembar 11, 2011, 11:43:58 posle podne »
Kazu da u toj novoj kutiji za prvu pomoc ima upustvo za upotrebu,samo mi nije jasno kako su mislili da mi to citamo ,pogotovo ako pruzamo prvu pomoc nekom ko se rastaje sa zivotom,kao da ce on imati vremena da nas saceka da procitamo upustvo i nadjemo u kutiji sta nam treba

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #33 poslato: Septembar 11, 2011, 11:54:48 posle podne »
Ma sto kazu kod mene u kraju  nesmes da probas da povredjenom pomognes ,ako se i  ne razumes  ,moze od tvoje pomoci jos nastati   stete   boodala

To se uci na obuci o pruzanju prve pomoci, ko ne zna nista uvek je bolje po povredjenog na ne preuzima nista do dolaska hitne pomoci. A s obzirom da je mali br vozaca imao obuku ne znam cemu ovolika prasina oko ove opreme.
I na obuci se uci kako iskoristiti predmete i stvari iz okruzenja (odeca, stangle, daske, kanapi...) kako bi se pomoglo povredjenom. Bolje da su organizovali obuku, koja traje svega par sati (ono najosnovnije i krace) nego ovo otimanje para.


Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #34 poslato: Septembar 12, 2011, 12:30:37 pre podne »
+1 ,ovako imam nesto sto sam samo dao novce a nemam pojma da ga koristim  bonk

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #35 poslato: Septembar 12, 2011, 12:36:25 pre podne »
Od opreme imam sve ;)

Van mreže salerg

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Majdanpek/Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #36 poslato: Septembar 12, 2011, 12:44:15 pre podne »
i daces ih opet za pet godina... biggrin

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #37 poslato: Septembar 12, 2011, 01:07:57 pre podne »
Ja sam igrom slučaja bio na nekom kursu iz prve pomoći nevezano za automobile, i bilo je nekoliko doktora koji su nam govorili da je prva pomoć tu kod posekotina, i manjih povreda, a kod većih jednostavno da budete makar moralna podrška povređenom, dok ne stigne prava pomoć. A takođe su nas učili da ukoliko je veća povreda u pitanju, pogotovo ako se sumnja na povrede ekstremiteta ili ne daj Bože kičme, NI U KOM SLUČAJU POVREĐENI NE SME DA SE POMERA!!! i šta će meni koj moj sve ono u kutiji od 2 iljadarke? One igle jedino može da posluže da pandurima izbušim gume ako me kazne  lollol
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #38 poslato: Septembar 12, 2011, 09:21:01 pre podne »
Prasina se dize zbog para braco, samo to i nista vise, alooo 2000000 registrovanih vozila , znas koje su to pare, a drzava uzima svoj harac , a vec je uzela ovim firmama da im odobri licencu , straasno
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2011, 09:22:58 pre podne od strane shvexoman »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Oprema vozila u saobraćaju na putevima
« Odgovor #39 poslato: Septembar 12, 2011, 11:50:29 pre podne »
Gde ja zvanicno da vidim koji proizvodjaci dolaze u obzir??? Mislim po pitanju prve pomoci... Ja sam nashao KINESKU, identicno pakovanje kao ove nashe za 1300 din, samo shto na papirnoj nalepnici pozadi pishe proizvodjac... pa ko reko daj da vidim koji su proizvodjaci u opticaju, zvanicno, procitao sam na prethodnoj starani spisak, al zvanicno ne nadjoh nigde...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!