Autor Tema: Na plin pali, a na benzin ne  (Pročitano 18599 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže patrnoga

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Na plin pali, a na benzin ne
« poslato: Avgust 14, 2012, 12:02:48 posle podne »
Ovako, u pitanju je Golf 2 1.6 b sa elektronskim paljenjem, karburator je dvogrlni sa elektronskim sauhom. Plinski uredjaj je Lovato. Na plinu radi odlicno pali iz prve (sem prvog paljenja ujutru gde malo zavergla). Kad je auto zagrejan pali na benzin, isto tako prilikom prebacivanja plin/benzin u pokretu hoce da prihvati na benzin. Ali problem nastaje kada hocu da ga upalim na benzin kada je motor hladan, recimo da prenoci pa ujutru da ga upalim i nema sanse vergla do besvesti dok ne rikne akumulator a cim ga prebacim na plin odmah pali. Ja sumnjam na elektronski sauh. Unapred hvala

Van mreže Sekta

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Obilic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Na plin pali, a na benzin ne
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2018, 03:28:38 posle podne »
Ljudi,molim vas odgovorite na ovo pitanje i mene muci.Nedavno sam montiorao novu multipoint pumpu, golf 3 2.0 , lovatov tng.Kad dam kontakt cuje se rad pumpe,proverim crevo ka motoru baca benzin ali nikako to prvo paljenje na benzin.Struja nova postavljena, nemam vise para bre,pojede me.Na plin isto tako ako je bas mraz ma kakvi ,ne reaguje.Tek ako upalim na plin bez problema prebaci odosno pali i na benzin posle. Sumnjam da je razvodna kapa koja je nova kao i pluto.