Autor Tema: vw polo 6N2 TDI by ZBaba  (Pročitano 6406 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« poslato: Mart 10, 2012, 02:03:45 posle podne »
Evo ga i moj polo, u pitanju je 6N2 model iz 2001, 1.4 TDI, 55 kw, 75 ks,ABS,servo, manuelnu klimu, orginal patosnice   lollol  ,uzet sa predjenih 170 000 km pre 4 meseca (valjda je realna kilometraza, citano je sa par mesta na dijagnostici). Do sada sam menjao na njemu samo zadnje amortizere (mojom krivicom, navuko sam ga na neki ivicnjak i jedan je propisao), sta jos reci za ovakva kola sem da dobro ide i malo trosi sto je sa ovom danasnjom cenom dizela, barem meni, bitna stavka.  :rolleyes:. Uzeo sam neke felne sad samo treba da ih zamenih, takodje video sam da mu stoji lepo prednja maska bez znaka tako da ako uspem da je nadjem...









Posten narod.

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2012, 02:05:28 posle podne »
Lep je polo :) Daj enterijer da vidimo patosnice :D  Kad stavis felne, ofarbas lajsne i kvake i boju auta i eventualno spustis malo ako si u mogucnosti :)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2012, 02:07:52 posle podne »
Lepo brale tapsac, čestitamo, daj fotke enterijera, i da ga gledamo uskoro uživo big_boss , da se navozaš driving
Земунчанин

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10253
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-46
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2012, 02:42:45 posle podne »
Lep polo lep tapsac taj model mi je dosta lepši nego ovaj naš što ga imamo mi 9n.

Van mreže ArminM

  • VW Početnik
  • Poruke: 88
  • Age: 35
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 TDI
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2012, 06:37:59 posle podne »
dobar je Polo, s tim motorom stvarno dobro ide, dizne su im standardna boljka, zato strasno pazi gdje sipas gorivo.Poslusaj kolege i cim prije ofarbaj lajsne u boju auta, bit ce duplo ljepsi, rijesi taj ulupljeni prag i auto ko bombona. I moj je takav, samo 5 vrata biggrin
Das auto!!!

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2012, 07:43:21 posle podne »
Hvala  ;)  To sa lajsnama ce verovatno biti sledeci korak i sa prednjom maskom. Jeste ima problem sa diznama ali gledam gde sipam gorivo i nikad ga ne vozim na rezevri barem toliko mogu da mu pomognem, naravno ponekad ga i "izmaltretiram" na vecim obrtajima da jednostavno produva malo dizne, jer je to dizel, gradska voznja, manje relacije, kvalitet goriva... ne prija mu bas.
Sto se tice spustanja bas bi mu cucnulo ali ove zime malo je falilo da bude "grtalica" tako da mi se to ne isplati jer su ovo jedina kola koja imam za sve sezone.
Evo i slika untrasnjosti, sto se tice potosnica naziru se malo ispod gumenih to mi je bilo smesno jer je decko, od koga sam kupio, prvo to spomenuo kad sam seo u kola :)
 





Posten narod.

Van mreže ArminM

  • VW Početnik
  • Poruke: 88
  • Age: 35
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 TDI
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2012, 11:33:23 posle podne »
i unutra je ocuvan, vidi se po vratima i ostalim plastikama, samo ga i dalje tako drzi. Za dizne sam ti vec rekao, i to stoji, drago mi je da si svjestan tog problema, samo pazi sa gorivom i ne bi trebalo bit problema,poprilicno je to zahvalan auto, dobar u gradu, sa zavidno malom potrosnjom, a bogami hoce fino potegnut. Ja sam svog danas full polirao, progledao je nakon zime i blatnjavih cesta :rolleyes:
Das auto!!!

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2012, 08:15:04 posle podne »
Evo da postavim sliku kako izgleda sa felnama, ako nekog zanima  biggrin . U pitanju su polovne PLW felne kupljene preko web-a, sto znaci da sam ih dobio brzom postom i na prvi pogled su delovale zadovoljavajuce sa veoma malo ogrebotina . Nakon montiranja majstor je spomenuo da ce mozda da mi se trese malo volan, jer su imale par udaraca ali nista strasno. U normalnoj voznji volan je bio stabilan ali prilikom prve duze krvine, u koju sam usao sa vecom brzinom, poceo je da se trese....tako da im verovatno sleduje ispravljanje i dodatni trosak. Ovo sam ispricao cisto da imate u vidu da kupovinom felni preko web-a i odokativnim ocenjivanjem njihovog kvalitete nije bas merodavna tehnika....  bonk  (ako neko zna cene ispravljanja felni u BG-u, gde je povoljno, ne bi bilo lose da posalje preporuku )  big_boss

Sto se tice njihovog izgleda, procenite sami kako su mu "cucnule".



Posten narod.

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2012, 09:49:26 posle podne »
Odlican je, bas kulturno i lepo izgleda :)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže ArminM

  • VW Početnik
  • Poruke: 88
  • Age: 35
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 TDI
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2012, 10:00:00 posle podne »
me stoje mu lose, samo su pomalene biggrin
Das auto!!!

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2012, 10:31:27 posle podne »
Pa jesu manje... , kad sam ove birao gledao sam fabricki sta ide na njega nisam bio siguran kako bi se ponasao sa vecim gumama od 15''.
Posten narod.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2012, 11:33:12 posle podne »
Dobre su, lepo su legle  tapsac, trebalo bi da imaš na poklopcu rezervoara, ima preporuka iz za 15'' felne, vidi kod sponzora kluba, mislim da su povoljni...
Земунчанин

Van mreže ArminM

  • VW Početnik
  • Poruke: 88
  • Age: 35
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 TDI
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2012, 06:19:03 posle podne »
15ka 6jota je fabricka dimenzija, naravno sa gumom 195/45. nema kacanja ni kad je bas natovaren auto. ja sam probao i sa 16kom, isto guma 195/45, auto se extra ponasa, a na oko fino izgleda
Das auto!!!

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2012, 01:40:17 pre podne »
Ja sam bio ubedjen da mu je dimenzija gume 185/55/14.... U pravu je fred ima preporuka na poklopcu i za 15, nego sam mislio da ce da kaci nesto, da ne pokazuje pravu kilometrazu...
Ove manje, kad ih ispravim  lollol , teze ih je iskriviti.  biggrin
Posten narod.

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2012, 01:53:06 pre podne »
ja bi jos samo malo spustio auto naprijed, dobro mu stoje :)

Van mreže ArminM

  • VW Početnik
  • Poruke: 88
  • Age: 35
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6n2 TDI
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2012, 06:01:00 posle podne »
185/55 R14 je za zimskog rezima, slobodno mozes ici na 15, cak i na 16, samo je poenta ne pretjerati sa jotima, i uzeti nisku gumu :rolleyes:
Das auto!!!

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #16 poslato: April 02, 2012, 08:20:27 posle podne »
Posto sam spomenuo da treba da ispravljam felne evo i da napisem kako je to proslo, mozda nekome i zatreba.
Koristeci google dosao sam do par telefona i cena gde se to moze uraditi. U pitanju su 14'' aluminijumske felne koje su namontirane na kola. Problem je bio sto nisam znao tacno koja je felne ali iz nekog razgovora sa njima zakljucio sam da postoji, ne bas efikasna, "metoda" za utvrdjivanje a to je da ako se trese volan oko 80, 90 km/h da su u pitanju prednje gume a ako se trese oko 120 km/h da su zadnje.

- Lav auto u Zarkovu, decko je preko telefona spomenuo da mora da se zakaze a da je cena 1200 din po felni, plus 350 din montaza, balansiranje. Vremenski period : oko sat vremena, u zavisnosti od posla.
- Adam servis u Zemunu, 900 din po felni, plus 540 dina montaza i ostalo, vremenski period: pola sata. Gospodja koja se javila na telefon bila je izuzetno ljubazna i strpljiva samo sto nije spomenula "mecem ja kafu a ti kreni polako". Veliki plus za ljubaznost, kod njih bih isao sigurno da mi drugi nisu bili usput.
- Servis u Bulevaru kralja Aleksandra 392 , kod starog Kluza. Majstor Djole je trazio 1200 dina po felni i 300 za montazu, vremenski period: oko dva, tri sata. Kad mi je spomenuo cenu zvucalo mi je onako odokativno a majstor je pricao ko da sam ga prekinuo na pola rucka. Inace dosta ih hvale po netu.
- Sredjivanje felni kod "Radovana" u Banovcima, majstor nema masine za skidanje gume znaci samo ispravljanje felni, cena 900 dina. Prica se da mnogi od vulkanizera kad ne mogu da srede felnu idu kod njega, potrebno je takodje zakazati.
- Servis u Rakovicu kod crkve, e tu sam ja sam ja zavrsio ono sto je bilo potrebno za 1200 dina plus "da popiju nesto momci". Iskreno radionica izgleda bas "old school" sa dosta ulja i prljavstine u njoj ko i majstori  lollol stim da je glavni majstor imao sigurno i neki promil alkohola u sebi   biggrin . Skinuli su sve 4 felne za dzabe i proverili ih na masini i na moju srecu bila je samo jedna kriva. E onda je glavni majstor uzeo krivu felnu i otisao u "VIP" prostoriju i za nekih 20 mina, radeci ne znam sta, odradio odlicno posao.  Cuo se cekic i neko zujanje, vise sam brinuo za majstorove prste nego za felnu, jer je shef pricao i izgledao ko ja posle pet piva. biggrin
Posten narod.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #17 poslato: April 02, 2012, 10:34:05 posle podne »
Ал' си ти темељан  big_boss clap biggrin, јел не тресе више...?
Земунчанин

Van mreže ZBaba

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 TDI 2001
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #18 poslato: April 07, 2012, 09:57:47 posle podne »
Pa da raspisao sam se bas, imao sam vremena da poglem, a i obicno kad zurim ne ispadne posle dobro.
Ne trese vise volan to je bilo najbitnije, sada ide sledeca faza "sredjivanja"   lollol. Da li neko zna gde bih mogao da nadjem lajsne za njega u ovoj boji ? Nesto nisam siguran kako bi ispalo farbanje ovih, plasim da se farba ne oguli jer su plasticne lajsne, ili je to samo farbanje sprejom.... Ne znam da li su od istog materijala i lajsne na highline modelu pola koji je ceo u jednoj boji.
Posten narod.

Van mreže Mysko

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 6n2
Odg: vw polo 6N2 TDI by ZBaba
« Odgovor #19 poslato: Maj 12, 2012, 06:29:49 posle podne »
Lep je :) samo ga spusti i 15 felne.. i lajsne u sivu.. jos lepse ce izgledati :)