Autor Tema: poliranje auta-kako i sa cim??  (Pročitano 13193 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
poliranje auta-kako i sa cim??
« poslato: Novembar 17, 2008, 04:50:54 posle podne »
e ovako
Vozim golf 2 1.6 D 88g,crveni

posto se nakupilo godinica mom golfi?u boja(obicna) mu nekako gubi sjaj,limarija je u dobrom stanju,znaci netreba farbanje
E sad,zanima me koliko cu i da li vratiti sjaj toj "staroj" boji(nikad farban)ako ga ispoliram i konkretno kako i sa cim to da uradim,a da ga ne vodim profesionalcu
da li je to dobro raditi sa vatom,koja polir pasta........... blabla


predpostavljam da ima dosta ljudi koji se razumiju u to,pa ljudi pomozite
od viska glava ne boli

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2008, 05:03:49 posle podne »
pa imas masinsko poliranje i ovo samo rucno da trljas. e pa ako ti se ne ide profesionalcu kupi turtle za poliranje namazes i sacekas da se stvrdne i sa krpom prebrises i posle sa pamucnom krpom nezno izglancas tj ispoliras....naravno ucinak nece biti isti kao da si polirao masinski tj skidao malo farbu.

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2008, 05:13:49 posle podne »
pa imas masinsko poliranje i ovo samo rucno da trljas. e pa ako ti se ne ide profesionalcu kupi turtle za poliranje namazes i sacekas da se stvrdne i sa krpom prebrises i posle sa pamucnom krpom nezno izglancas tj ispoliras....naravno ucinak nece biti isti kao da si polirao masinski tj skidao malo farbu.

da,da
Kupio bih ja tzv brusilicu za poliranje,ima ih jeftinih a nove,moze se ispolirati s njom recimo bar 4 puta
Fazon je u tome sto ja to zelim da uradim sam,odnosno da naucim jer me pravo interesuje.
Zanima me redosljed "tretmana",koja pasta je dobra(jer vecina su uvozne,mogu ih naci i u Sa).............
od viska glava ne boli

Van mreže REMI VR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 33
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • GOLF MK1!!!GTI BRATE
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2008, 05:31:54 posle podne »
bice to uredu,samo se malo potrudi!
Jake masine,uzdizu prasine!!!
GOLF MK1 GTI     
--------------------
..../=========\
(]/______________\[)
./(O) ==\X/== (O)\
|\===[-------]===/|
|__|====.====|__|

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2008, 05:41:37 posle podne »
ja sam kupio u metrou za 1000 din i pravo da ti kazem radi isto kao ja sa rukom da uzmem da poliram. e sad zavisi sta hoces jel hoces da skidas sloj farbe tj laka il samo da se sija koliko toliko?

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2008, 05:49:30 posle podne »
Predlazem da radis rucno ako imas zivaca, naravno vatom i posle mozes magicnom krpom. I uzmi Turtle ili Sonax. Ja sam drugu polirao Golfa crvenog (matirao prilicno) i to mlijekom Turtle Color Back, ispalo odlicno. I posle toga mozes malo voskirati i ima da bude kao nov.

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2008, 06:08:08 posle podne »
Predlazem da radis rucno ako imas zivaca, naravno vatom i posle mozes magicnom krpom. I uzmi Turtle ili Sonax. Ja sam drugu polirao Golfa crvenog (matirao prilicno) i to mlijekom Turtle Color Back, ispalo odlicno. I posle toga mozes malo voskirati i ima da bude kao nov.
Laik sam za poliranje,gledao sam jednom ili dva puta
vidio sam polir pastu koja u sebi sadrzi vosak jeli pametno da uzmem to?
Sonax sam vidio,proizvodac pasti jel?
Posto je crvena boja u pitanju potrazicu i to mjleko Turtle Color Back

Generalno:
nije skroz matirala,znam kako izgleda,samo je boja nekako izgubila onaj svoj sjaj!I ja bih to da vratim,koliko moze
od viska glava ne boli

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #7 poslato: Novembar 17, 2008, 06:09:29 posle podne »
ja sam kupio u metrou za 1000 din i pravo da ti kazem radi isto kao ja sa rukom da uzmem da poliram. e sad zavisi sta hoces jel hoces da skidas sloj farbe tj laka il samo da se sija koliko toliko?

nije skroz matirala,znam kako izgleda,samo je boja nekako izgubila onaj svoj sjaj!
onda vide se oni kao tragovi pranja kad se priblizis,pogotovo na suncu,kao linijice debljine dlake-ako me shvatas
 I ja bih da vratim sjaj boji,koliko moze
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2008, 06:12:42 posle podne od strane almir »
od viska glava ne boli

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2008, 06:11:30 posle podne »
Onda samo ovaj Color Back. Nisam ni ja ranije polirao, a nema tu pametovanja, lagano kruznim pokretima dio po dio i to je to. Pazis da ne namazes plastike, jer se teze skida.

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2008, 07:13:02 posle podne »
hvala ljudi,sad da ufatim toplije vrijeme,alat u ruke i ..........
od viska glava ne boli

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13653
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2008, 12:18:43 pre podne »
Brat mi je polirao auto prosle godine sa masinom i pastom G3. Posle toga smo premazali sa nekim Turtle sredstvom koje sam ja uzeo da poliram rucno. Prvo operi auto. I pazi da ti hauba bude hladna. Ja sam se izradio prvi put pa sam posle pranja naneo sredstvo na haubu koja se nije ohladila. Muke sam imao dok to nisam ispolirao jer se tecnost u dodiru sa toplom haubom odmah osusila i teze mi je bilo za poliranje od ostatka auta. Nikako ne pokusavaj sa masinom da poliras sam jer ako nisi strucan moze da se desi da upalis farbu a to onda ne valja. Ovo je to sredstvo sto sam koristio za rucno poliranje.


« Poslednja izmena: Novembar 18, 2008, 11:31:14 pre podne od strane Ivan KS »

Van mreže almir

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 41
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #11 poslato: Novembar 18, 2008, 02:55:59 posle podne »
Brat mi je polirao auto prosle godine sa masinom i pastom G3. Posle toga smo premazali sa nekim Turtle sredstvom koje sam ja uzeo da poliram rucno. Prvo operi auto. I pazi da ti hauba bude hladna. Ja sam se izradio prvi put pa sam posle pranja naneo sredstvo na haubu koja se nije ohladila. Muke sam imao dok to nisam ispolirao jer se tecnost u dodiru sa toplom haubom odmah osusila i teze mi je bilo za poliranje od ostatka auta. Nikako ne pokusavaj sa masinom da poliras sam jer ako nisi strucan moze da se desi da upalis farbu a to onda ne valja. Ovo je to sredstvo sto sam koristio za rucno poliranje.



hvala,hvala probacu to da nnadem
od viska glava ne boli

Van mreže joki

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd Medak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2008, 05:06:52 posle podne »
Cao,

i nemoj sve od jednom da naneses. Posto ti se politura brzo susi. Ides manje povrsine kao haubu i blatobran, pa strane, krov itd.

Pozz Joki

Van mreže kizjanovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Age: 53
  • Lokacija: Najvece selo na Balkanu..........BEOGRAD
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2009, 01:18:55 posle podne »
Pozdrav svima.......

kupih u Metro-u pastu za poliranje Turtle u plavoj plasticnoj posudi...onako kao krema neka za ruke.......pise da je za metalik farbe....
da li smem sa tim da opicim auto ili je to gruba pasta koja ce da ga izmatira pa cu sebi da napravim problem?



pekar

  • Gost
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2009, 02:20:34 posle podne »
neces cepaj samo,jedino ako na njoj pise da je gruba pasta za ostecene boje,e onda mozes da zajebes stvari bicedobro

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2009, 04:01:04 pre podne »
Pozdrav svima.......

kupih u Metro-u pastu za poliranje Turtle u plavoj plasticnoj posudi...onako kao krema neka za ruke.......pise da je za metalik farbe....
da li smem sa tim da opicim auto ili je to gruba pasta koja ce da ga izmatira pa cu sebi da napravim problem?




koliko te je izasla?

Van mreže facom

  • VW Početnik
  • Poruke: 112
  • Age: 47
  • Lokacija: kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2009, 11:53:45 posle podne »
Naj prostija varijanta.Nabavis virtovo polir mleko, pa kao sto Ivan rece da operes kola sacekas da se hauba ohladi zastitis plasticne delove udjes u neku garazu ( ne na suncu) nabacis vatom sloj mleka da auto matira, a zatim kada se mleko osusi a to je obicno vreme dok se izmaze ceo auto u zavisnosti od spoljne temperature,potom cistom vatom laganim kruznim pokretima utrljati mleko do sjaja i operaciju ponavljati jednom mesecno
Proveru poliranja moze se videti kada se auto opere voda klizi sa farbe kao da je masna,jer se ne lepi za farbu

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2009, 02:13:40 posle podne »
Evo kakva farba moze da se sredi poliranjem, slike su sa neta, nisu moje. Cak je i Golf bio crvene boje, kao Almirov

   

Van mreže joki

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd Medak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2009, 07:58:50 posle podne »
strava  :rolleyes:

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: poliranje auta-kako i sa cim??
« Odgovor #19 poslato: April 27, 2009, 07:13:27 posle podne »
Predlazem da radis rucno ako imas zivaca, naravno vatom i posle mozes magicnom krpom. I uzmi Turtle ili Sonax. Ja sam drugu polirao Golfa crvenog (matirao prilicno) i to mlijekom Turtle Color Back, ispalo odlicno. I posle toga mozes malo voskirati i ima da bude kao nov.
u potpunosti se slazem sa tobom.Meni j eauto crne boje i relativno u dobrom stanju a kad sam ga ispolirao sa Turtle pastom za poliranje i to obicnom(pasta je zelene boje)izgledao je kao nov.Posle sam ga sredio Sonax voskom i sad posle pranja uvek izgleda kao da je iznova poliran.Skoro sam polirao "siroko" koji je bas bio matirao,istu pastu sam koristio i dva puta sam ga polirao i na kraju izvoskirao ispalo je super,nazalost nisam slikao ali sledeci auto koji budem radio slikacu obavezno jer slika govori vise od hiljadu reci
DRIVE IT WITH PRIDE